TO JA ZWARIOWAŁEM CZY ŚWIAT?

🔴LUDZIE SUKCESU:

1️⃣ Demoniczni miliarderzy, bezlitośni CEO korporacji, beznamiętni maklerzy i spekulanci giełdowi doprowadzający kraje i społeczeństwa do ruiny;

2️⃣ Biznesmeni jeżdżący autami za milion złotych, płacący pracownikom najniższą krajową;

3️⃣ Programiści siedzący w pracy po 25 godzin na dobę [ 😉 ], zarabiający po 30.000 zł na miesiąc. Głosują na Korwina, a osobom żalącym się, że na umowie zlecenie w swojej fabryce mają ledwie 3000 na rękę mówią, że są niezaradne, i zawsze mogą przecież pouczyć się programować. No tak, bo przecież nie potrzebujemy pracowników fabryk czy rolników, wszyscy wpier.dalajmy kilobajty!

4️⃣ Ludzie znani z tego, że są znani – kopacze piłki, influencerzy, instagramerzy, celebryci telewizyjni, aktorzy z telenowel i filmów, raperzy i piosenkarze, i tak dalej. Czyli ludzie wnoszący do społeczeństwa wartość ujemną (demoralizacja, hedonizm) lub nic nie wnoszący, ale dostający za to grube pieniądze.

🟢 LUDZIE PORAŻKI, przegrywy życiowe, nieudacznicy, gołodupcy i tak dalej:

1️⃣ Rolnicy, pielęgniarki, nauczyciele, robotnicy, pracownicy fabryk, sprzątaczki, kasjerzy, kierowcy, magazynierzy – czyli ludzie wykonujący za bardzo małe pieniądze prace, bez których nie mielibyśmy co jeść i w ciągu 3 dni nastąpiłaby na ulicach niewyobrażalna anarchia i krwawa rzeź.

2️⃣ Osoby, które z powodów losowych są wyautowane z życia – wypadek samochodowy, udar, zawał, choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe, ciężka choroba genetyczna / metaboliczna, lub inna niepełnosprawność.

3️⃣ Kobiety, które po urodzeniu dzieci na długie lata lub wręcz na całe dalsze życie oddały się najważniejszej pracy na Ziemi – czyli wychowaniu dzieci. Przez to, że przez 8 godzin w korporacji nie siedzą na dupie i nie klepią w excelu bezsensownych raportów, których potem i tak nikt nie czyta, tylko wybrały opiekę nad dziećmi, ich praca jest uważana za niewartą wynagrodzenia i za mało prestiżowa.

➡️ Zastanów się teraz chwilę. Zatrzymaj się. Co z tym światem jest nie tak?

Czy to ja jestem niedostosowanym społecznie socjopatą i jakimś dziwnym wariatem, bo to zauważam i jeszcze mam odwagę o tym otwarcie mówić? Że król jest nagi?

Czy to raczej cały świat zwariował, zachorował na zbiorową neurozę, jak sądził Jung, i zasnął, śniąc koszmarny, zbiorowy sen?

Czy ludzki gatunek upadł i odwrócił wartości? A jak jest z naturą? Lubię chodzić do lasu, ponieważ obcuję tam z naturą, a nie z ludźmi. Ekstrawertyczna dyskoteka, w której kobiety oceniają mężczyzn podług cech neurotypowych, ekstrawertycznych, siłowych, urody i ogólnie cech alfa, zaś mężczyźni oceniają kobiety pod kątem urody i zmysłowości, byłaby dla mnie ostatnim kręgiem dantejskiego piekła.

Obserwując naturę widzę, że są tam takie same wzorce rywalizacji, przemocy, niedostatku, agresji. No i koniec końców, życie to jeden wielki (auto)kanibalizm. Roślinożerca zjada rośliny. Jego zjada drapieżnik. On też umiera. A jesienią spadają liście i są rozkładane przez mikroorganizmy.

Studiując te prawa, poznajesz srogą gnozę tego świata. Musisz dokonać wyboru:

1) gNoza (a więc także groZa)

2) disney-joga, karma-cola i pop-spirytyzm

➡️ Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

🔥 Publikuję dla Ciebie niezależne materiały już od 2009 roku, zaś na stronie na WordPressie już od 2011 roku. Zawsze starałem się być na czasie, by zdążyć że sworzni świeżymi aktualizacjami tych wiadomości, które są nie w smak rządom, korporacjom i elitom.

Rozważ proszę wsparcie finansowe strony jarek-kefir.com na serwerze WordPress, bo sytuacja jest teraz naprawdę trudna. Znajduje się tam kopia artykułów z tego fan page i inne, niecenzurowane treści. W razie awarii FB będziemy mogli się tam spotkać, dlatego warto za to płacić.

Jestem niezależny od grup nacisku i wpływu, dlatego muszę radzić sobie sam z wyzwaniami tego świata, a pensja pracownika fizycznego nie zawsze na to starcza. Dzięki Waszej pomocy mogę utrzymać portal jarek-kefir.com na serwerze i dostarczać Ci ciekawych i ukrywanych informacji. 🙂

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:Dla: Jarosław AdamNumer konta: 16102047950000910201396282Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:Kod BIC (Swift): BPKOPLPWIBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal:Kliknij poniższy link:https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

12 myśli w temacie “TO JA ZWARIOWAŁEM CZY ŚWIAT?

 1. Nie nie to świat stoi na głowie.
  Także to iż kreujemy naszą rzeczywistość to raczej bezeduraaa bo nawet w nocnych koszmarach takiego psychiatryka bym sobie nie wymyślił.

  Od ArkaBushiego:
  „Świat leży do góry kołami, został owładnięty ludźmi głupimi do cna. Ślepymi, i pozbawionymi moralności.
  Człowiek pracujący jest wyśmiewany, podczas gdy pasożyt żyjący z jego pracy ma się za lepszego. I nie mówię tu o patologii która żyje z 500 + Ale o was:
  – „politycy”
  – „artyści”
  – „kapłani”
  – „naukowcy”
  -„wykładowcy”
  -„lekarze”
  -„celebryci”
  -„społecznicy”
  Wasze słowo jest jak splunięcie, które wysycha w 5 minut.
  Wasza służalczość i skrajna obłuda, zapierają dech w piersiach temu kto to ogląda.
  Wy politycy podpiszecie wszystko i wszelkie kłamsto wypowiecie.
  Artyści, lubujecie się w głupocie mniemając że głupi na was patrzą. Tylko dzięki wam ku.#₩a  ma większe uznanie niż górnik przodkowy. A ladacznica rozbierająca się do aparatu świecąc swoją sromotą zarabia większą dniówkę niż pielęgniarka.
  Kapłani, wy których nikt kapłanami nazywać nie powinien. Sami się pasacie, do wojen namawiacie, dla Watykanu grabicie. Chcecie bym was w dłonie całował jakoby dłonie chrystusa. Najpierw kapłanie sam sobie przypomnij co nimi robiłeś.
  Naukowcy, wy co dyplomy macie od parady. Sprzedajecie kłamstwo temu kto da więcej. Naukę zastąpiliście polityką, a rozum ideologią. Zwykły emeryt po technikum elektrycznym potrafi 100razy więcej stworzyć niż wy kłamliwe karły!
  Celebryci, to klauny mające się za wyrocznie i mędrców. Raz skaczą jak pajace za czapkę drobnych, by pod wieczór nauczać ludzi obyczajów. Marny jest wasz widok a o obyczajach waszych lepiej nie wspominać. Zagracie wszystko, zaskaczecie do każdego rytmu.
  Wykładowcy, nauczyciele, nie nauczajcie ideologii ale prawdy. Chcecie zmienić ten świat na gorszy to już wiemy. Za jaką cenę to robicie, dla kulawego świata ? czy dla pieniędzy, a może ideologii.
  Lekarze chcą leczyć kiedy się im to opłaca, a truć kiedy im ktoś karzę. Powiecie wszystko w TV, podpiszecie każdy dokument i artykuł sponsorowany by tylko zielona rzeka dolara nadal płynęła od biznesu farmaceutycznego.
  Społecznicy, jak na was żal patrzeć, wy co „pomagacie” głównie sobie, swoim karierom. Wszelką akcję charytatywną potraficie zamienić w medialne gówno na którym unosicie się na wyżyny szamba. Chętnie sobie fotki robicie i Facebook pełen waszych „ewentów”. Tak pomagacie, by za rok znowu ta sama osoba potrzebuje pomocy na nowo.50 lat temu by was na kopach z puszką wynieśli, dzisiaj jesteście „bohaterami jednego lajka”.

  Niestety świat nie rozumie w swoim upojeniu głupotą, że głupota idzie w parze z brakiem moralności. Głupota i brak moralności są ze sobą uzależnione i wynikają jedno z drugiego na przemian.
  Raz brak moralności rodzi głupotę, raz głupota prowadzi do braku moralności. Więc młody człowieku nie patrz na swoich rodziców ale sam szukaj moralności, by ona cię doprowadziła do mądrości. Ponieważ mądrość prowadzi do moralności a moralność jest gwarantem mądrości. Wasi rodzice być może jej nie mają zostali wychowani w szambie takim jak wam obecnie każe się wychowywać.”

   1. Dla mnie jest tam wiele słuszności. Oczywiście i wiele przesady, ale zapewne celowej, żeby podkreślić rozkład części społeczeństwa. I tak, moralność, trzymanie się zasad, rodzi mądrość. Natomiast moralny roz… ogłupia na fest.

 2. To nasza współczesna „Ziemia Obiecana.” Zawsze tak było. Świat zmienił się tylko technologicznie i sam sobie zakłada pętlę na szyję. Cywilizacje nie umierają. Cywilizacje same się unicestwiają. Zwykły Kowalski zaczyna rozumieć, że stoimy u progu czegoś niewiadomego. Rozumiem to tak: kiedy ludzie odchodzą od Boga, źródła prawdy dobra wiary, to na to opustoszale miejsce po Bogu wkrada się wiara w pieniądz ze swoją władzą. Do umysłów wkradają się mętne intencje, zachcianki, przesądy i tak powstają najbardziej zbrodnicze systemy, które nakazują kochać pieniądz i tak wpadamy w te koła mamony. Nie wiem w czym pokładać nadzieję. Zostaje owinąć się w prześcieradło i czołgać się na cmentarz, tak dalece zdemoralizował się ten upadający świat. Nie jestem nihilistką ale źle widzę przyszłość dla dzisiejszych 20 latków.

  1. A co się działo, gdy świat przesiąknięty był bogiem, „tym źródłem prawdy” i „dobrem wiary”? Nie wierzę, że nie czytałaś o urokach Średniowiecza. Dzieje się źle, ale tak to już jest urządzone, że nic nie trwa w nieskończoność. Ludzkość stacza się po równi pochyłej i nic na to nie poradzimy. Ciekawe, czemu Twój bóg nie interweniuje? Pewnie też ma już dość tego robactwa stworzonego na podobieństwo swoje…

 3. Wypowiedź anonimowego programisty:

  „Sam 3 lata robię w IT, z jednej firmy zwolniłem się ze względu na deadliny które mieliśmy jako programiści, presja managera (mobbing), w końcu objawiało się to brakiem snu i złymi wynikami krwi ze względu na ciągłe nadgodziny i niezdrowe jedzenie.

  Zmieniłem pracę na inną i miałem to samo, czyli nadgodziny, presję, deadliny, ale zostałem bo już nie było dużego mobbingu, jednak myśli o zwolnieniu pojawiały się same mimowolnie. Byłem z tym u psychologa i powiedział mi że stres w korpo, nadgodziny to jest po części wpisane, idące ze sobą w parze rzeczy. Powiedział mi, że mój problem, to co ja mu przedstawiłem to słyszy po parę razy w miesiącu w swoim gabinecie. (mieszkam w warszawie).

  1. To co mi zaproponował to uodpornić się na to, czyli mieć wyj$%$ne jakoś… i traktować temu stawiać czoło, traktować to jako „challenge” i odpierać ten stres różnymi technikami radzenia sobie ze stresem, byciem asertywnym itd.

  2. Drugie rozwiązanie – zejście z zarobków, presji, ale zarabianie mniej, ale mniejszy stres zarazem. „

  1. Ja bym polecał jeszcze częstsze wyjazdy np. na Mazury, Podkarpacie, Świętokrzyskie, Małopolskie, Pomorskie nad Bałtyk, bliżej Mazowsze i podwarszawskie lasy, jakieś zioła w formie syropu bądź herbaty.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.