UWAGA! SKAŻENIE ODRY GORSZE NIŻ CZARNOBYL!?

Od około półtorej tygodnia media trąbią o bezprecedensowym, katastrofalnym skażeniu rzeki Odra, na odcinku od Oławy aż po jej ujście.

Tak naprawdę pierwsze raporty o skażeniu i śmieciu ryb były notowane już od połowy lipca lub wcześniej. Jednak dopiero teraz sprawa jest zauważalna w mediach głównego nurtu.

1️⃣ Najpierw mówiono o skażeniu rzeki mezytylenem, czyli toksyczną pochodną kumenu. Jednak dziś (16 sierpnia 2022) zdementowano to jako fejk (fałszywa wiadomość). Do teraz nie wiadomo, co spowodowało skażenie, więc tym bardziej trzeba zachować ostrożność.

2️⃣ Wojciech Orliński mówi o tym, że tego typu symptomy może powodować rtęć w formie kationu dwuwartościowej rtęci (II). Nie jest to rtęć znana ze starych termometrów, lecz to łatwo rozpuszczalna forma rtęci. Siłą rzeczy, ten pierwiastek bardzo łatwo przedostaje się do organizmów, powodując zatrucia. Już kilka gramów może przyczynić się do śmierci człowieka, a porcja mniejsza powoduje „tylko” uszkodzenia układu nerwowego. Ten rodzaj nie da się łatwo wyłapać, on szybko przedostanie się do ekosystemu.

Informacja o dużej ilości rtęci została zdementowana jeszcze przed dniem 15 sierpnia 2022, jako fałszywa wiadomość. Niemiecki polityk, z którym polska opozycja skojarzyła wypowiedź o rtęci oburzył się i również temu zaprzeczył. Za to podano informację o dużej ilości tlenu (powstaje on w wyniku reakcji utleniania – wolne rodniki), jak i o dużych ilościach soli. Jako absolwent matury z chemii zapytam, o jaką konkretnie sól chodzi. Wiem, że większość Polaków spała na lekcjach chemii. Dlatego spieszę z wiadomością, że sole to nie tylko ta nasza sól kuchenna, czyli chlorek sodu (NaCl). Istnieją również takie sole, jak chlorek potasu (korzystny dla organizmu), jak i przeciwnie – bardzo szkodliwe związki z tej grupy. Np zawierające metale ciężkie, takie jak rtęć.

Z kolei dnia 15 sierpnia 2022 Niemcy potwierdziły zwiększoną ilość rtęci. Normy zostały przekroczone dla wód powierzchniowych. Próbki zostały pobrane w niemieckich dopływach Odry (że co!?), jak i w starorzeczach Odry. Ponoć ilość tego toksycznego pierwiastka była tak duża, że zabrakło skali.

3️⃣ Skutki mogą być gorsze, niż ta odrobina radiacji, która dotarła z Czarnobyla. Przez kilka tygodni media próbowały bagatelizować tę sprawę. Jednak to skażenie zatacza coraz szersze kręgi, więc nie można tego dłużej ignorować. Czynniki oficjalne utrzymują, że trzeba poczekać na kolejne badania. Próbki wody zostaną przekazane do laboratoriów w Holandii i w Czechach.

4️⃣ Wędkarze, ekolodzy i mieszkańcy donoszą od kilku tygodni o kolejnych śniętych rybach. Obecnie mówi się o umieraniu kolejnych gatunków, takich jak bobry czy ptaki. Ekosystem Odry zaczyna wymierać i to jest fakt. Jednak ciągle bywa, że kąpią się w tej rzece ludzie, a nieświadomi wędkarze wyławiają z niej ryby.

Jak dotąd zebrano 80 ton nieżywych ryb, w tym ponad metrowe okazy. A większość z tych martwych ryb nie wypływa tak łatwo na powierzchnię, lecz jest już dawno na dnie. Odór rozkładu jest tak porażający, że wręcz bardzo trudno go znieść pracującym tam ekipom strażaków. Poza tym rzeka to nie tylko ryby. To cały łańcuch, ekosystem, łącznie z bobrami, ptakami, małżami i wieloma innymi organizmami.

5️⃣ Stwierdzono, że w wodzie jest zbyt duża ilość tlenu, co sugeruje, że dostały się do niej bardzo silne substancje utleniające, produkujące w organizacjach tzw wolne rodniki. Tak naprawdę pomór ten zauważono znacznie wyżej niż w Oławie, czyli w okolicach Opola lub też kanału gliwickiego. Nie wiadomo więc, jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska.

6️⃣ Firma Jack-Pol kategorycznie odcięła się od oskarżeń na temat spowodowania tego wycieku.

7️⃣ Może być to problemem na długie dziesięciolecia. Już teraz mówi się, że doprowadzenie Odry do stanu sprzed skażenia może zająć długie lata. Poza tym Odra często zasila rezerwuary wody pitnej dla różnych miejscowości. Z kolei związków rtęci nie da się tak łatwo oddzielić od wody pitnej. Sprawia to bardzo duże problemy technologiczne.

8️⃣ Rząd już zdymisjonował prezesa spółki Wody Polskie, która zarządza rzekami i jeziorami w Polsce. Pojawiły się specjalne komunikaty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o zagrożeniu dla ludzi i zwierząt. Nie wiadomo, czy emisja zanieczyszczeń trwa nadal, czy też ustala.

9️⃣ Tego skażenia absolutnie nie mógł dokonać jakiś wujek Janusz z firmy Januszex Sp. z o.o., który po pijaku w nocy wypuścił chemiczne świństwo z kilku beczek. To musiały być tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy ton chemikaliów, i to nie jeden rodzaj, lecz cała mieszanina rozmaitych związków chemicznych. Na świecie mamy zarejestrowanych ponad 300.000 chemikaliów. Znamy ich skutki uboczne, jednak szkodliwe interakcje między nimi są praktycznie nieznane i niemożliwe do przewidzenia. Codziennie wchłaniamy całą tablicę Mendelejewa z żywności, wody, powietrza, z miejsc pracy, ubrań, kosmetyków i tak dalej. To bomba z opóźnionym zapłonem.

🔟 Okazuje się, że nie tylko Odra jest pełna nieżywych ryb. Niepokojące wieści dochodzą także z innych województw. Duży martwych ryb zaobserwowano na rzekach Narew, Ner, San i na jednym jeziorze. Są to akweny wodne położone w różnych, oddalonych od siebie częściach kraju. Więc tym bardziej jest to dziwne. Coś za dużo przypadków tych skażeń ostatnio.

Zwraca uwagę również to, że profile na FB, które wcześniej pisały, że zaraza KA-666 nie istnieje, a Ukraina napadła Rosję i jest sama sobie winna, teraz rozpowszechniają tezy, że żadnego zanieczyszczenia nie ma. Często są to puste profile bez imienia, nazwiska i zdjęcia, z fałszywymi danymi.

Czy akt sabotażu przemysłowego (terroru) wchodzi w grę w tym przypadku? Zapraszam do dyskusji.

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Publikuję na niezależne tematy prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, możesz skorzystać z poniższych opcji:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “UWAGA! SKAŻENIE ODRY GORSZE NIŻ CZARNOBYL!?

  1. Już jakiś czas temu pisałem, że afera śmierdzi mi onucą. Może w tych wodach trzeba poszukać jakiegoś noviczoka. To, że w kilku miejscach giną ryby bez widocznego powodu nie może być przypadkiem. Według mnie na bank jest to nowy rodzaj ataku terrorystycznego.

  2. Kiedy daje podobne info, to ludzie negują, nie ma lajków ( najwyżej kilka) Za jakiś czas się okaże, jak ludzie będą „zdychać, ” a nam powiedzą, że to skutek poszczepienny, bo trzeba było szybko interweniować na „zarazę” covid i nikt nie przewidział takich skutków ” Na szafot ze zdrajcami Do odpowiedzialności. Udostępniłam na moim fejsie Zajrzyj tam, poniżej Jest materiał od Pana Rybskiego Możesz skorzystać u siebie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.