Od nas zależy los Ziemi! Każdy człowiek to odrębny „wszechświat”

Koncepcja wszechświata jako hologramu

duchowosc i swiadomosc

Przedstawię nieco zmodyfikowaną przez siebie, pewną koncepcję – wszechświata jako hologramu. Artykuł pisany „na gorąco”.

Otóż: każdy człowiek jest centralnym punktem czegoś, co ja nazwałem: „własny wszechświat”. Wszystko wokół człowieka – ludzie, przedmioty, relacje – są hologramem, są tak jakby jego lustrzanym odbiciem.

Człowiek wewnątrz takiego „własnego wszechświata” jest niejako uwięziony. Gra toczy się o tego człowieka. O to, co księgi religijne określają „zbawieniem” a ja, ezoterycy i okultyści – „oświeceniem”.

Na Ziemi jest 7 miliardów takich „własnych wszechświatów” bo jest 7 miliardów ludzi.

Podam Wam teraz przykład: dziś o 20.00 spotykam się na kawie z dziewczyną. Ja, Jarek Kefir, jestem w centrum swojego „własnego wszechświata”, a ona jest dla mnie częścią hologramu – lustrzanego odbicia mnie samego.

Tak samo ta dziewczyna – znajoma, koleżanka, przyjaciółka, ukochana, żona, czy kim dla mnie jest – jest w centrum swojego „własnego wszechświata”. Zaś ja jestem częścią jej hologramu, jej lustrzanego odbicia.

Nasze „własne wszechświaty” o tej godzinie 20.00 spotykają się, będą się przenikały na różne sposoby, w zależności od stopnia relacji, zaangażowania i wielu innych czynników.

Jednak musimy pamiętać, że nadal tkwimy w tych „własnych wszechświatach”, jesteśmy oddzieleni od naszego pierwotnego źródła boskości, i od siebie nawzajem.

Pokuszę się o wysnucie hipotezy, iż akt seksualny – boski akt kreacji – na chwilę „łączy” dwa takie rozdzielone wszechświaty w jedno, w taką mini-namiastkę „globalnej świadomości”. Stąd ludzie poświęcają sprawom seksualności tak wiele uwagi.

Ważne, by ukierunkować naszą seksualność na właściwe tory – świadomość, nauki tantry i oddzielenie jej raz na zawsze od religijnego systemu kodów i memów, zaszczepianych w podświadomości.

Koncepcja samotnego człowieka w środku wszechświata, budziła we mnie do niedawna dziwnego rodzaju lęk. Obecnie jest zupełnie odwrotnie. Uważam, że to ma swój logiczny, ale też nie-logiczny (boski) sens. Rozmyślanie o tym, jak to działa, wywołuje u mnie uczucie odprężenia i zrozumienia dla globalnych procesów zachodzących obecnie.

Musimy też zrozumieć inną istotną rzecz. To, co generujemy i kreujemy z nas samych (centrum wszechświata) do naszego hologramu (lustrzanego odbicia) ma wyraźny wpływ na to, jak ten nasz hologram będzie wyglądał i co nam odda.

Może to co napiszę wyda się Wam, drodzy Czytelnicy, szokujące, ale muszę to napisać. Jeśli będziemy chcieli, by wybuchła wojna na Ukrainie, to ona wybuchnie, ale w naszych wewnętrznych wszechświatach, i kto wie, może dotknie też Polskę w ich obrębie. Media, krzyczące nagłówkami, chcą wmusić w nas strach, byśmy, milionami, generowali właśnie taką intencję do naszych „wewnętrznych wszechświatów”.

Ja, pisząc o sytuacji na Ukrainie, staram się uczulić nas na inne sprawy, o których media nie informują:
-armia ukraińska jest po stronie zwykłych ludzi
-skorumpowany satrapa Janukowycz ma po swojej stronie tylko milicję i dresiarzy (tzw. „titiuszki”)
-demonstranci są sprawnie dowodzeni przez byłych wojskowych z elitarnych, europejskich jednostek
-sytuacja na Ukrainie może być dla Europy i szczególnie narodów słowiańskich, szansą na zrzucenie kajdan politycznych, jak i na podniesienie świadomości

Więc, jedno co możemy wszyscy zrobić: afirmować w sprawie Ukrainy, medytować bądź modlić się w sprawie pokoju, wysyłać dobrą energię, dzielić się informacjami, i NIE BAĆ SIĘ!

Powyższy przypadek – Ukraina – jest tylko przykładem. W rzeczywistości, ma to zastosowanie do wielu innych sytuacji życiowych.

Jarek Kefir

Chcesz, by takich artykułów było więcej? I Ty możesz wspomóc efektywność tej strony! To, ile cennych rzeczy się na niej pojawia, może zależeć też od Ciebie. W poniższym linku napisałem co nieco o tym:

https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

Portal Jarka Kefira na facebooku:

W moim cyklu publikacji pod tytułem “Laboratorium Ziemia” przedstawiłem pewną zaskakującą koncepcję tłumaczącą działanie i prawa wszechświata.

Mówi ona, iż rzeczywistość w której żyjemy, została wygenerowana nie wiadomo jaki czas temu, jako eksperyment, doświadczenie, którego końcowy wynik nie jest wcale taki pewny..

Bóg – Kreator, “generator” tej wielkiej przestrzeni – Uniwersum – nie kocha nas i nie ma na celu wysłuchiwania naszych modłów i żalów, określił nam pewne mechanizmy, zasady, prawidła, i jest zajęty ciągłą kreacją nowych przestrzeni.

Poniżej linki do tych artykułów:
Dokąd zmierza nasza cywilizacja?
Czy ta planeta jest więzieniem?
Nasze przekonania to nasze więzienie
Jaka jest natura życia, wszechświata, naszej egzystencji na Ziemi?

2 myśli w temacie “Od nas zależy los Ziemi! Każdy człowiek to odrębny „wszechświat”

 1. W kwestii tego czym jest Wszechświat, polecam artykuł na Wired p.t.”Scientists Discover a Jewel at the Heart of Quantum Physics”.
  http://www.wired.com/wiredscience/2013/12/amplituhedron-jewel-quantum-physics/
  Moim zdaniem jest to jedno z największych osiągnięć współczesnej fizyki teoretycznej.
  To tak jakby postać z gry komputerowej na podstawie obserwacji, interpretacji wyników eksperymentów i domysłów zdołała ustalić, że jej świat jest iluzją i tak naprawdę składa się z równań matematycznych!
  Wg tej.teorii czasoprzestrzeń i jej wymiary są tyko konstruktem tworzonym przez strukturę algebraiczną opisującą amplitudę (tzn. siłę) wzajemnych oddziaływań wszystkich cząstek we Wszechświecie, mającą interpretację geometryczną w postaci wielowymiarowej bryły o nazwie amplituhedron,
  Inaczej mówiąc, cały Wszechświat jest jednym wielkim równaniem matematycznym, w którym nietrudno dopatrzyć się dzieła prawdziwego Boga – w końcu obliczenia nie wykonują się same z siebie!
  Istotne jest też, że mniejsze amplituhedrony da się bez trudu policzyć, upraszczając miliony razy obliczenia fizyczne wzajemnego oddziaływania cząstek. A to może mieć zastosowania praktyczne, np. do symulacji reakcji chemicznych i projektowania nowych leków. Obecnie standardową metodą takich obliczeń kwantowych jest metoda Monte-Carlo, wymagająca milionów iteracji.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.