Neoliberalna filozofia Janusza Korwina Mikke to faszyzm. „Nie zamierzamy tego tolerować, stawimy czynny opór”

Filozofia Janusza Korwina Mikke to faszyzm. „Nie zamierzamy tego tolerować, stawimy czynny opór”

Zdjęcie powyżej: nie ważne skąd są neoliberałowie - PO, KNP czy inna organizacja. Ich postrzeganie świata i brak etyki zawsze jest taki sam
Zdjęcie powyżej: nie ważne skąd są neoliberałowie – PO, KNP czy inna organizacja. Ich postrzeganie świata i brak etyki zawsze jest taki sam

Wklejam dziś krótki tekst i video z ogarniętej kryzysem Grecji. Ciekawi mnie pewna kwestia. Co by było, gdyby Grecy mieli tak złą sytuację, jaką mamy obecnie w Polsce? My jesteśmy do tego przyzwyczajeni, bo od pokoleń jesteśmy uczeni bierności. Do ucisku społecznego przyczyniają się szczególnie różnego rodzaju sekty chrześcijańskie, każące nadstawiać drugi policzek, zamiast uczyć asertywności i walki o swoje prawa.

Gdyby w krajach zachodu Europy nagle stało się to, co my mamy od lat – zapanowałaby tam regularna, krwawa wojna domowa. To, co dla nas wydaje się być sufitem, dla Greków jest zaledwie podłogą.

Od dziecka uczeni jesteśmy, że: „kapitalizm to najlepszy ustrój na świecie”. Pamiętam jak dziś, gdy jak mantrę powtarzano mi na dokładkę: „to komunizm był zły, nikt nie wymyślił nic lepszego niż kapitalizm”. No dobra, to tak, jak by średniowieczny rycerz, po teleportacji w czasie, próbował nie przekonać do zalet feudalizmu. „Przecież nic lepszego nie wymyślono!”

Wyzysk społeczny jest faktem coraz bardziej dobitnym. Nie da się już tolerować kapitalistycznej utopii, gdy całe generacje muszą pracować za stawki które nie wystarczą nawet na podstawowe, biologiczne potrzeby, a obłąkańcze generowanie zysku przez korporacje może doprowadzić do zagłady życia na Ziemi.

Dlaczego dałem taki tytuł tego felietonu? W Polsce Janusz Korwin Mikke zajmuje się przygotowywaniem gruntu ideologicznego właśnie pod głodowe pensje, brak praw pracowniczych i zabezpieczeń socjalnych. Jest on finansowany przez różnego rodzaju kapitalistyczne i neoliberalne, międzynarodowe think-thanki, i ma on wyznaczone zadanie propagandowe. Ma sprawiać, by młodzi ludzie, zamiast krzyżować wyzyskiwaczy na latarniach, w pocie czoła zapieprzali na ich wzrost i potęgę. Janusz Korwin Mikke jest więc człowiekiem idealnym dla systemu.

Choć nie rządzi w sensie stricte, de facto rządzi milionami umysłów, sprawiając że się nie buntujemy, że panuje marazm i przeświadczenie, że: „popracuję jeszcze te 5 lat, zdobędę doświadczenie, i jakoś to będzie”. Nie, nie będzie – mija 5, 10, potem 15 lat pracy często za połowę minimalnej krajowej (na czarno, takie są realia pracy) a pracodawca dalej proponuje: „6 miesięcy bez umowy, 1000 zł netto, potem umowa i 2000 zł brutto”. I to pomimo ukończonych fakultetów, kursów, szkoleń, kompetencji zawodowych, pomimo coraz dłuższej listy wpisów w CV. Niezmienna stawka 1680 – 2500 zł brutto.

Pamiętacie sytuację z lat 2002 – 2007? Wtedy PO wygrało wybory usuwając bogoojczyźniany PiS identycznymi hasłami – niemal słowo w słowo – jakie dziś głosi Janusz Korwin Mikke, ulubieniec nic nie wiedzących o życiu realnym gimnazjalistów. Hasła propagandowe PO z tych lat były identyczne, zaś rządy PO po 2007 roku pokazały coś zupełnie przeciwnego. Tak samo zachowałby się prezio Janusz Korwin Mikke po dorwaniu się do koryta.

Podatki w górę, pensje, emerytury i renty – o 50% w dół, 200.000 więcej policjantów, 500.000 więcej urzędników, czyli neoliberalizm w czystej, syntetycznej postaci. I na dokładkę dostalibyśmy zamordyzm o jakim nie śniło się nawet komunistom z epoki Bieruta czy Gomułki. Bo Janusz Korwin Mikke z Kongresu Nowej Prawicy setki razy mówił o tym oficjalnie. Być może monarchia? I obowiązkowe portrety prezia w każdej szkole, urzędzie, ba! W każdym mieszkaniu, w każdym pomieszczeniu, nawet w sraczu…

Ja proponuję zupełnie inne podejście, takie, jakie prezentują niektóre grupy oporu w Grecji.

„11 kwietnia 2014 roku, grupa około 10 zamaskowanych i ubranych na czarno anarchistów dokonała wywłaszczenia żywności oraz innych towarów z supermarketu w ateńskiej dzielnicy Vironas. Wyniesione dobra ułożono przed lokalnym urzędem pracy (OAED), tak by trafiły w ręce potrzebujących. Akcja odbyła się w kontekście oporu przeciwko rosnącym cenom żywności.

Akcję odzyskania dóbr skradzionych społeczeństwu przez kapitalistów, możecie zobaczyć na poniższym nagraniu video:

„Odzyskujemy kilka rzeczy, które powstały dzięki naszej ciężkiej pracy i zostały nam odebrane przez szefów.. Bezrobocie i ciągłe podwyżki cen każą się nam zastanawiać, czy jesteśmy jeszcze w stanie zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Nie zamierzamy tolerować tej sytuacji; stawimy opór” – napisali sprawcy w swoim oświadczeniu.

Źródło ostatnich trzech akapitów: Grecja w Ogniu

Reszta felietonu: Jarek Kefir

Polecam też felieton o kapitalistycznej, neoliberalnej eksploatacji planety i możliwej zagładzie biosfery:

Cytuję: “Gdy cywilizacje zaczynają konać, popadają w obłęd. Niech topnieją lodowe pokrywy w Arktyce. Niech wzrasta globalna temperatura. Niech powietrze, gleba i woda zostaną zatrute. Niech lasy umierają. Niech morza zostaną opróżnione z życia. Niech toczą się kolejne wojny. Niech masy kończą w skrajnym ubóstwie, bez pracy, podczas gdy elity, upojone hedonizmem, akumulują wielkie fortuny poprzez wyzysk, spekulację, oszustwa i kradzież. Rzeczywistość zostaje ostatecznie odłączona.”

Czytaj więcej: https://kefir2010.wordpress.com/2014/04/19/oblakancza-kapitalistyczna-eksploatacja-planety-doprowadzi-do-zaglady-biosfery/

janusz korwin mikke kongres nowej prawicy wybory

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

 

Możesz wesprzeć autora tej strony. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)
Dzięki wsparciu czytelników moja strona “Kefir 2010″ nie potrzebuje “sponsorów” i może zachować niezależność.

5 myśli w temacie “Neoliberalna filozofia Janusza Korwina Mikke to faszyzm. „Nie zamierzamy tego tolerować, stawimy czynny opór”

 1. Na bazie osiągnięć ewolucyjnego rozwoju CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ zaczęto już mówić o ETYCE w EKONOMII.
  Stąd SPOŁECZNA NAUKA KOŚCIOŁA z uwzględnieniem,że każdy naród ma swój LOGOS,ale nie można zapominać o ETHOSIE i prowadzącej do zguby CYWILIZACYJNEJ MIESZANCE,a szczególnie pod wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI

 2. Dzisiejszy numer WPROST – 27 kwietnia 2014r,
  cytaty z reportażu” Platformersi w UPR”
  Cezary Grabarczyk, Paweł Graś, Julia Pitera, Tomasz Tomczykiewicz czy Sławomir Nitras – lista osób, które w swoim politycznym życiu przeszli przez partię Janusza Korwin-Mikkego, jest długa. …trochę wstyd, że szło się ramię w ramię z kimś, kto chce pozbawić praw wyborczych kobiety, wyśmiewa się z niepełnosprawnych, a o gejach mówi „homosie”.
  1. Restauracja w Pszczynie, początek lat 90. Po spotkaniu z mieszkańcami Korwin Mikke w towarzystwie lokalnych działaczy pojawia się na obiedzie. Tomasz Tomczykiewicz długo się zastanawia, jaki alkohol zamówić do posiłku. W końcu gościem jest szarmancki inteligent o przedwojennych manierach, który ciągle podkreśla przywiązanie do tradycji. Wybiera wino. Gdy trunek pojawia się na stole, prezes sięga po butelkę i zaczyna pić z gwinta. Na sali konsternacja. – Mało eleganckie jak na konserwatystę – opowiada Tomczykiewicz.
  Tomczykiewicz wytrzymuje 6 lat. Czarę goryczy przelewa występ szefa UPR przed wyborami prezydenckimi w 1995r. – My wyprówaliśmy sobie żyły, próbując ratować jego notowania, a on wypalił, że kobiety mają takie poglądy jak faceci, z którymi sypiają.
  Mr Chaos. Gra w pojedynkę, chodzi własnymi ścieżkami. Trochę dyktator, trochę szarlatan – dodaje Tomczykiewicz.
  2. – Na spotkaniach powtarzał, że liberałowie płacą za siebie, a potem szedł do knajpy i zapominał o tym co mówił przed kilkoma minutami – mówi Sławomir Nitras. – Jest gwiazdą, solistą. Nie szuka partnerów. Ludzi traktuje instrumentalnie – mówi dziś. Nitrasa zaczął irytować kompletny brak umiejętności słuchania innych. – Bo największą rozrywką Korwin-Mikkego jest intelektualna debata samego z sobą- kwituje Nitras.
  3. Jacek Żalek – …Coraz poważniejszym problemem staje się jednak to, że Korwin-Mikke potrafi zniknąć na kilka dni. – Po prostu traciliśmy z nim kontakt. Po kilku intensywnych dniach i nieprzespanych nocach ciągle spał, a cały kalendarz wylatywał w kosmos – opowiada poseł.
  4. Pitera opuszcza partię w 1998 r. Po tym jak jej koledzy z UPR nazywają ją publicznie „krową” i „murzyńskim pomiotem”.

  Przytoczyłam ciekawsze urywki z reportażu. Wyjątkowy YNTELYGENT z tego Korwina. 🙂

 3. Moim zdaniem jedną z największych patologii amerykańskiej liberalnej „demokracji” jest prywatyzacja więziennictwa, prowadząca do ogromnych nadużyć i ludzkich tragedii.
  Można nawet mówić o nowej formie niewolnictwa, przynoszącej ogromne zyski właścicielom prywatnych więzień, więźniowie którzy nie chcą pracować za 25 centów na godzinę są zamykani w karcerach. Skorumpowani sędziowie cały czas dostarczają nowych niewolników, nawet nieletni są pod fałszywymi zarzutami zamykani w prywatnych poprawczakach. W efekcie w USA jest najwięcej więźniów ze wszystkich krajów świata (716 na 100 000 mieszkańców), co więcej jest to 25% wszystkich więźniów na świecie, chociaż w USA żyje tylko 5% światowej populacji!
  http://globalresearch.ca/privatization-of-the-us-prison-system/5377824
  Oczywiście JKM proponuje prywatyzację więziennictwa na modłę USA. Biorąc pod uwagę jawną i powszechną korupcję oraz nepotyzm w polskim sądownictwie, dotykającą nawet sądu najwyższego, można przewidywać że gdy zabraknie winnych, więźniów będzie się dobierać z niewinnych.
  http://niezalezna.pl/33733-ujawniamy-szczegoly-sledztwa-ws-korupcji-w-sn

 4. Skąd autor artykułu wie co zrobiłby JKM po dojściu do władzy? Człowiek od kilkudziesięciu lat nie zmienia poglądów, choć są niepopularne, a więc nie zależy mu na „dostaniu się do koryta” za wszelką cenę, a dziwnym trafem komentarze osób z PO będących kiedyś w UPR pojawiły się w chwili, gdy Nowa Prawica ma w sondażach 5-8% i najprawdopodobniej po raz pierwszy JKM odniesie wyborczy sukces.
  Nie jestem zaślepionym fanem Korwina i też mi się nie podobają niektóre jego wypowiedzi, które są używane przez osoby o poglądach lewicowych, ale chcę dać szanse chyba jedynej obecnie partii o poglądach wolnorynkowych, pro-europejskich i unio-sceptycznych zarazem.
  „Kto oddaje oddaje wolność w imię bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno, ani na drugie”. Pozdrawiam serdecznie.

  1. BATERVIT – ala JKM
   Ludzie czytający program pana Korwina Mikkego – powinni najpierw przeczytać uważnie czym był – jest faszyzm http://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm
   Człowiek, głoszący (obok wielu ciekawych i słusznych) pogląd, iż kobieta powinna rodzić dzieci, zajmować się domem, edukację kończyć – gdzieś tak mniej więcej po pierwszej menstruacji – kiedy to powinna już zaczynać uprawianie seksu – ale w celach prokreacyjnych.
   Taki ktoś – dla mnie jest klasycznym przykładem faszysty.
   Kiedy nałożymy na to jego neoliberalizm w kwestii prawa pracy – to jedyne czego można życzyć elektoratowi tej rachitycznej postaci – (JKM) to : „szerokiej drogi… z baterivitem*”

   ______________
   *Batervit
   W latach 80, w dobie powszechnych braków towarów – pewna firma wymyśliła „cudowny środek” który jakoby reanimował uszkodzony akumulator w samochodzie. W owym czasie każdy Polak, który miał własny samochód – miał w nim również (uszkodzony) akumulator.
   Kiedy, więc firma produkująca BATERVIT umieściła w TVP reklamę – (w której wystąpiła znana prezenterka) z hasłem „szerokiej drogi z batervitem” produkt kupili „wszyscy” – ja też.
   Oczywiście, jak wszystko co jest reklamowane – produkt nie miał prawa działać i wręcz często „zabijał akumulator – na śmierć”
   Myślę, że sam Korwin Mikke, jego program i faszyzujące poglądy „wyznawców” jego idei – są takim „batervitem”
   Obawiam, się, że przyjdzie czas, kiedy wielu ludzi „w beznadziei” sięgnie po „baterivt” ala Korwin Mikke, boję się że to zabije polską D****krację

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.