Banki i tajna władza

ELITY ZMANIPULOWAŁY EKONOMIĘ BY OKRAŚĆ CIEBIE I ZŁUPIĆ ŚWIAT!

Anegdota o tym, dlaczego system neoliberalnego kapitalizmu doszedł do kresu i już nie działa

Wiele się teraz mówi o tym, że neoliberalizm nie tylko nie umożliwił rozwoju państw, ale wręcz zdusił ich gospodarki, doprowadził do ogromnego zadłużenia jak i postawił światową ekonomię na skraju przepaści.

Wczoraj zobaczyłem taki oto obrazek:

Czy zgadzam się z tym obrazkiem? Oczywiście się zgadzam. Ale zaraz dodaję, że nie opisuje on całej rzeczywistości, ale jedynie jej wycinek, i to pod pewnym kątem. Czyli pod kątem „cebulowego” neoliberalizmu rodem z początku lat ’90 XX wieku, reprezentowanego przez Balcerowicza, Petru i po części przez Korwina-Mikke. A przypominam, że już prawie 30 lat minęło i warto by zaktualizować matrycę pojęciową.

Otóż dobrze by było, gdyby używając metafory z powyższego obrazka, uczyć ludzi łowienia ryb, zamiast dawać im jedną rybę dziennie. Tyle teorii. Wiadomo, że wszystko ładnie, pięknie i cacy, ale teoria to teoria, a życie jest życiem. Bo ta teoria (ideologia), że prawa ekonomii są nadrzędne, a wolny rynek sam wszystko wyreguluje, nie uwzględnia jednego – czynnika ludzkiego. Jest to po prostu utopia, która po pewnym czasie zaczyna przekształcać się w swoje przeciwieństwo – czyli dystopię, piekło na Ziemi.

I takie piekło urządziły nam lewicowo-liberalne elity, hołdujące neoliberalnej filozofii ekonomicznej. Gospodarka się wali. Opieka zdrowotna w ruinie. Na nic nie ma pienędzy. Klasa średnia zanika, a biedni biednieją jeszcze bardziej. Narasta ogromna frustracja, która może w pewnym momencie pęknąć i skutkować rewolucją, upadkiem systemu, rozlewem krwi, śmiercią milionów i rządami partii jawnie neonazistowskich. Przy tym wszystkim Kaczyński, Orban czy Trump mogą wydawać się wręcz dżentelmenami.

Polecam też artykuły: dlaczego w Polsce jest wieczna bieda i trwa wieczne „nie da się”?!
Czemu zarabiamy 4x mniej niż na Zachodzie przy takich samych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!
Niszczą nas niskimi zarobkami i wysokimi cenami. To sabotaż a nie prawa ekonomii!
Dlaczego trwa wyzysk i bieda? Spojrzenie gnostyckie na prastary temat
Liberalne elity realizowały program ekonomicznego ludobójstwa w Polsce!

Więc idźmy dalej tym metaforycznym tropem. Nie dajemy ludziom cudzych ryb, tylko wszystkich uczymy je łowić. Ale w tej nieżyciowej utopii nie ma ani słowa o tym, że nie każdy ma choćby podobne szanse na łowienie ryb. Ba, nie mówi się, że ogromna większość ludzi  ma ogromne problemy z łowieniem ryb, i to wcale nie z ich winy.

Po pierwsze, by łowić ryby, trzeba mieć sprawną wędkę. Niewielu ludzi ją posiada. Niewielka liczba ludzi posiada po 10, 100 a nawet 1000 mocnych i sprawnych wędek. Inni mogą tych wędek używać ale muszą w zamian oddawać właścicielowi wędek 90% złowionych ryb. Nazywa się to biznesem.

Ale mało tego! Przez akweny w których łowi się ryby przepływają potężne statki-trawlery, z ogromnymi sieciami zdolnymi łowić miliony ryb podczas jednego rejsu. To dlatego dla przeciętnego łowcy z jego wędeczką pozostaje bardzo mało ryb. Dodatkowo, to kapitanowie i właściciele tych potężnych trawlerów dyktują warunki połowów. Nazywa się to systemem finansowym, w którym prym wiodą banki, korporacje i spekulanci finansowi.

O upadku kapitalizmu i liberalnej demokracji pisałem poniżej:
-„Trwają ogromne zmiany na Ziemi, nadchodzi zmierzch liberalnej demokracji
-„Upadkowi liberalnej demokracji towarzyszy ogromny szok przyszłości”
Upadek kapitalizmu: w tym systemie jesteśmy tylko „zasobem ludzkim” który trzeba kontrolować!
Co będzie jeśli upadnie światowa ekonomia?!

Zrozum, że to nie rząd kradnie Twoje pieniadze w postaci podatków i socjalu. Nawet jeśli krytyka wysokości podatków czy muzułmańskich imigranów żyjących na socjalu jest słuszna, to jest to ledwie kropla w morzu. Twoje pieniądze kradnie w ogromnej większości międzynarodowy system finansowy, bankierzy, korporacje, kapitał spekulacyjny.

Mamy do czynienia z gigantycznym „odkurzaczem”, który zasysa zasoby całej planety ku najbogatszym, czyli ku górze piramidy. Wmówili Ci, że takie są prawa ekonomii, że tak działa wolny rynek, że rozdawnictwo jest złe (nawet to minimalne!), że nierówności zą dobre. Wmówili Ci też, że prawa ekonomii, które sami zmanipulowali, są nadrzędne i nie można ich zmieniać. I w konsekwencji zrobili z Ciebie woła pociągowego, pracującego za grosze dla elity. Nie ważne czy zarabiasz 1500 zł, czy 7500 zł – to są wciąż ochłapy z pańskiego stołu. Nasza praca jest wyceniana wielokrotnie niżej, niż jest warta dla gospodarki.

W stadach zwierząt są osobniki bezwzględne, drapieżne, które nie chcą współpracować z całym stadem, tylko zagarniają większość zasobów dla siebie. Biolodzy nazywają takie osobniki „samcami alfa” lub „samicami alfa”. W świecie ludzi tak zachowują się psychopaci, których jest bardzo dużo w biznesie, korporacjach, bankach, w polityce, w nauce, w świecie finansjery. Pora powiedzieć temu dość. Sprzeciwić się. Otworzyć oczy. Pora przestać wierzyć w doktryny i ideologie tworzone przez wilki dla owiec. W ogóle pora przestać być owcą idącą na (kapitalistyczną) rzeź. Zmiana w nas samych, a potem zmiana w milionach, poskutkuje pojawieniem się polityków i liderów, którzy wprowadżą tę zmianę na szczeblu ogólnokrajowym. Zawsze to tak działa.

Najnowsze demaskatorskie artykuły o ekonomii są dostępne poniżej:
Populistyczni millenialsi to „synowie” wyklęci przez liberalnych „ojców”
Rządzący doprowadziliświat do ruiny. Posprzątajmy to!
Banki i korporacje niszczą nas wszystkich! Czemu jest to ukrywane?
W Niemczech taniej niż w Polsce! Dlaczego oni nam to robią?!

Autor: Jarek Kefir

jarek kefir

1. By zwiększyć zasięg moich wpisówmożesz udostępniać je na własnych profilach i w grupach na Facebooku, jak i na forach dyskusyjnych. Możesz też pisać u mnie komentarze. To zajmuje mało czasu i nic nie kosztuje!

2. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronęjak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

 • Na konto bankowe:

  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna

  Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282

 • Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

1 odpowiedź »

 1. Wyjście z tego impasu jest niezwykle proste. Jesteśmy częścią ekosystemu, który znakomicie funkcjonuje BEZ CZLOWIEKA, więc w nim nalezy znaleźć dobry wzór do powielenia, gdyż natura pracowała nad osiągnięciem sukcesu znacznie dłużej niż my. I mamy taki wzór. Jest nim organizm wielokomórkowy. Pojedyncze komórki połaczyły sie w jeden organizm DLA OSIĄGNIĘCIA WSPÓLNEGO CELU, jaki jest przetrwanie. Wykształciły wszystko, co jest do przetrwania potrzebne: system centralnego sterowania (układ nerwowy, system wymiany informacji wielokierunkowej, organy jako instytucje wykonujące ściśle określone zadania, efektywną gospodarkę zasobami oraz systemy ochrony (samonaprawcze) i obrony przed ingerencją z zerwnątrz. Wszystko pracuje bez zakłóceń dopóki sprawnie działa komunikacja. Gdy ona zawodzi, rozpoczyna się proces chorobowy. Warto przy tym nadmienić, że żadna komórka NIE PRACUJE NA KREDYT, ale jest zaopatrywana w energię (zasób do wykorzystania) dokładnie w takiej ilości, której potrzebuje. Nasze społeczności są dysfunkcyjne w każdym z powyższych obszarów, ale naprawę trzeba zacząć od sprawnie działającej informacji, a nie dezinformacji i manipulacji informacją. A skąd biedne ludziki mają wiedzieć co jest in formacją, a co dezinformacja, jesli nie nauczono ich myśleć? Bez umiejętności myślenia analiza i wyciąganie wniosków z przesyłanej nie jest możliwe. Co zatem zostaje? Łykanie bez oporu wszystkiego jak leci. Jesli szkoła nie uczy mysleć, każdy ludzik m usi sam się tego nauczyć. Tertium non datur.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.