TEN ODWIECZNY SEKRET TO PRZYCZYNA TWOJEGO ZNIEWOLENIA!

Zniewolona ludzkość w matni władzy

Popatrz na poniższy obrazek:

.

Jesteś w stanie wymyślić gorsze zdanie? Zdanie wymyślone przeze mnie ma nomen omen 33 słowa i jest na powyższym obrazku. Spróbuj wymyśleć zdanie wielokrotnie złożone, ale z logicznym i stylistycznym sensem, złożone z 30 słów. Tak, by mną wstrząsnęło jeszcze bardziej, niż to, co jest powyżej.

Challenge accepted? 😉

„Ekonobójstwo” to ludobójstwo metodami ekonomicznymi

Pochodne idei zawartej w tym zdaniu to komentarze czytelników, za które od razu daję bana, bez możliwości jego zdjęcia. Próbki są poniżej:

-„Nie podoba Ci się, że w skupie rolnikowi płacą 50 groszy za kilo jagód, a w sklepie są po 20 złotych za kilo? To czemu nie założysz własnego skupu i nie zapłacisz rolnikowi więcej? Tak samo skoro nie podoba Ci się to, że prywaciarze płacą najniższą krajową, to czemu nie założysz własnej firmy i nie zapłacisz pracownikom więcej? To są prawa ekonomii i wolnego rynku, kolego!”

-„Jesteś młodym człowiekiem, chłopcze, masz prawie 34 lata. Nie pamiętasz, jak za komuny na półkach był sam ocet, a do sklepów stało się godzinami w kolejkach. Osiągnięcia planu Balcerowicza są bezsporne. Było to momentami bolesne, ale konieczne. Takie są trudy okresu transformacji, bogactwo państwa buduje się długimi latami. Poza tym nie ma już tak, że dla każdego po równo, trzeba było się uczyć! Pod rządami PO mieliśmy szansę na prawdziwie europejski rozwój społeczny i gospodarczy, a teraz znowu ten ocet może na nasze półki sklepowe zawitać. I tylko ocet. Na dodatek to, co Ty robisz, to podburzanie społeczeństwa, to szkalowanie autorytetów i osób zasłużonych dla III RP! To karygodne!”

Rzadko daję bana, czyli blokadę możliwości komentowania u mnie. Być może nawet za rzadko ( 😉 ) bo panuje u mnie taka wolna amerykanka. Wiadomo, tak zwany „ból dupy” mają od czasu do czasu przedstawiciele wielu poglądów – prawicy, lewicy, katolicy, ateiści i tak dalej, gdyż publikuję kontrowersyjnie. I takie komentarze mogą, a nawet muszą być obecne, bo dodają dyskusji pikanterii i hardcore’u.

Jednak bezwzględnie blokuję komentarze osób, które uzasadniają i usprawiedliwiają kapitalistyczne, ekonomiczne ludobójstwo. Tak, mamy do czynienia z ludobójstwem i zbrodniami przeciwko ludzkości, które są realizowane już nie przez bomby, ale przez czynniki ekonomiczne.

Artykuł II Konwencji definiuje ludobójstwo jako czyn „dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych, jako takich:

(…)

c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego.

Źródło: definicja ludobójstwa na Wikipedii

Odwieczny sekret zniewolenia ludzkości

A teraz przeczytaj poniższy cytat. Jak myślisz, to cytat jakiegoś współczesnego neoliberała? A może to słowa jednego z konstruktorów NWO, np Rotszylda?

Cytat: „Rzemieślnik musi zarabiać tylko tyle, by starczyło mu na codzienny byt i na praktykowanie rzemiosła. Gdyby ludzie zaczęli się naprawdę bogacić poprzez pracę, to nie chciałoby się im potem pracować.”

Te słowa wypowiedział sam filozof Platon w dziele „Państwo”, około 400 lat przed Chrystusem. Zaskoczony?

I właśnie taka filozofia władzy towarzyszy nam od zarania dziejów. Lud pracuje ciężko i za grosze na rzecz ogromnego bogactwa elit. I to jest niezmienne, bez względu na epokę, kraj, kontynent, panujące idee i religie.

To jest przyczyna Twojego / naszego zniewolenia.

Autor: Jarek Kefir
.

jarek kefir
Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:
Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna
Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282
Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

7 myśli w temacie “TEN ODWIECZNY SEKRET TO PRZYCZYNA TWOJEGO ZNIEWOLENIA!

 1. Ciężko powiedzieć, czy dawniej było lepiej. Wiele osób mówi, że można było utrzymać rodzinę z jednej pensji. To prawda, ale co za te pieniądze można było kupić? Żywność na kartki, maluch z loterii, wiele osób nawet prądu nie miało… Zresztą co się będę produkował, sam wiesz, jak to wyglądało. Znam rodzinę, gdzie mieszka dwóch braci (do niedawna trzech) z rodzicami i ciocią. Pracują tam wszyscy, na etacie i na gospodarce. I chociaż nie zarabiają kokosów, to stać ich na życie na godnym poziomie. Co dopiero jakby mieszkali za granicą (teraz już nie jest tam tak fajnie, wiem). Inna sytuacja jest, gdy młoda osoba po szkole, czy studiach chce wyjechać do miasta, założyć rodzinę i wynajmować mieszkanie / spłacać kredyt hipoteczny. Takim osobom to rzeczywiście wiatr w oczy, ch*j w dupę i chleb masłem do ziemi. Co do zarobków, to największe firmy działające w Polsce są zagraniczne, a wiadomo, że cudzoziemców pracodawcy traktują gorzej niż „swoich”. Polskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorców zwykle nie stać na płacenie wysokich pensji, albo udają, że ich nie stać. Żeby doprowadzić do realnego wzrostu płac, trzeba obniżyć opodatkowanie pracy. Zautomatyzować urzędy, pozwalniać większość ” przerzucaczy papierków”. Wspierać powstawanie i rozwój polskich firm, poprzez uproszczenie prawa, jednocześnie ograniczając udział kapitału zagranicznego. Brak konkurencyjności w małych miastach i na wsiach sprawia, że ludzie godzą się pracować za psie pieniądze. Wystarczy popatrzeć, jak wzrosły pensje w branży budowlanej. Oczywiście, że do zbudowania bogactwa nie potrzeba kilkudziesięciu lat. Wystarczyłoby, żeby ludzie przestali się kłócić o genitalia, czy jakieś figurki czy obrazy i poszli na wybory wybrać spośród siebie ludzi. No ale czego można oczekiwać po kraju, gdzie połowa uprawnionych nie głosuje, a ci co głosują to głównie na postkomuchów. Na partie polityczne nie ma co liczyć, bo dbają bardziej o własne interesy. Nawet Konfederacja, której na której profil zaglądam czasem na Facebooku jedzie głównie na krytyce i obrzucaniu innych partii gównem, czyli nic nowego w polskiej polityce. Ostatnio powstała taka inicjatywa „1Polska”, której celem jest zlikwidowanie systemu partyjnego i wybór kandydatów spośród zwykłych ludzi. Na razie niewiele osób o tym wie, ale może uda im się coś zdziałać.

  1. Zgadzam się z Twoja opinią.Obawiam się że w naszym piekiełku (Polska) jest to albo bardzo odległa przyszłość,albo beton stał się już tak pancerny,że czołg już nawet nie pomoże…Rzucam że koło 70-80% społeczeństwa pracuje tylko po to,żeby przeżyć (nie wliczam całej „garniturowni”,machlojarzy i innych…).No fajnie,pracujesz dla kogoś (kto zrobił z ciebie numerek czy kolejnego zaufanego oddanego pracownika),myślisz że „będzie lepiej”-chyba „gorzej” być „nie może?”-w końcu walczysz o „przetrwanie”,a dalej masz taką samą chujnię i w portfelu i w głowie,sama świadomość wykonywania czegoś WBREW WŁASNEJ WOLI,wiesz takie coś (co ja tu w ogóle k… robię?!)to początek samobójstwa + dodaj sobie brak jakichkolwiek profitów,POZWALAJĄCYCH na godne życie-z „kolorowym papierem” albo cyfrówką w odpowiedniej ilości+ilości czasu pozwalające na istnienie „własnego świata” poza „tym” na LUZIE….Być może to NIEWOLNICTWO („uczciwa praca” na „własne” życzenie z KONIECZNOŚCI!-bo „wyżycie” od początku jednego miesiąca do drugiego jest WEGETACJĄ,to nie jest ŻYCIE,jedynie CZAS ŚWIADOMOŚCI PSYCHO-FIZYCZNEJ”
   I ODCZUWANIA ORGANIZMU) „stałoby się” mniej uwłaczające-ale dalej byłoby NIEWOLNICTWEM!.WCIĄŻ WYŚCIG SZCZURÓW,WCIĄŻ SZARPANINA-i to ma być „TO”?KTO O TYM ZADECYDOWAŁ?! Parafrazując-praca w tej postaci jaką znamy w postaci poświęcania BEZCENNEGO CZASU dla kogoś kto ZARABIA NA NASZEJ PRACY,nie interesując się czy żyjemy czy nie,bo „ZNAJDZIE SIĘ NASTĘPNY”,w dodatku za marne zarobki,jest samobójstwem,ogółem dla „zwierzchników”-NIE CZYNI WOLNYM.Nawet kiedy wykonujesz swój zawód,czy jesteś artystą czy pisarzem,czy kimkolwiek,dla SIEBIE,jesteś sterem,żaglem i okrętem,to WCIĄŻ POZOSTAJESZ niewolnikiem systemu,przez system finansowy,podatki itd…Zdałem sobie jeszcze jedną sprawę-że całkowita WOLNOŚĆ nie istnieje…ale to już temat na inną rozmowę….

 2. https://korwin-mikke.pl/europa/irlandia-potrzebuje-imigrantow/

  Przykład ekonobójstwa z Irlandii. Oraz przykład dla kuców Korwina, którzy popierają bezkrytycznie jego postulaty gospodarcze. Dla prawicy tej najbardziej gospodarczo na prawo, liczy się tylko hajs. Oczywiście, więcej osób będzie bogatych oraz co za tym musi iść, więcej osób będzie się stawać biednymi, bo tego wymaga właśnie taki system. Więcej milionerów i mniej klasy średniej, bo część tej klasy średniej spadnie do klasy robotniczej. A klasie robotniczej trzeba wmawiać różne rzeczy, od tego, że to ich wina, po to, że… to ich wina!
  Potem buduje się prywatne szkoły z czesnym wyjebanym w kosmos, aby uczono tam dzieci najbogatszych, że biednych trzeba batem lać po plecach, tak aby bogaty miał pewność, że jego dziecko będzie również w chuj bogate czyimś kosztem.

  W artykule oczywiście chodzi o to, że bez imigrantów, trzeba będzie zwiększać pensję, a to oczywiście źle, bo jakże. Przecież nikt nie chce więcej zarabiać.
  Ja poznałem się na Korwinie dopiero niedawno, ale sami wiecie, postulaty niskich podatków, jarania trawki, mniej urzędników, mniej głupich przepisów… to kusi, na szczęście mają też postulaty prywatyzacji wszystkiego i to mnie zaczęło zastanawiać, skoro spółka może zyski płacić państwu do budżetu, a inna firma zyski do prywatnej kieszeni kogoś zza granicy, to dlaczego ktoś ma czelność mówić, że prywatne będzie lepsze? Wiadomo przecież, że będę musiał nadrobić w podatku braki dochodów tej spółki czyż nie?

  To również info dla Ukrainofili, oni (Ukry) są powodem niskich pensji obecnie i tego, że rynku pracownika już nie ma, właśnie przez nich (o ile w ogóle kiedyś był) , tak samo jak my jesteśmy powodem niskich pensji na zachodzie. Po prostu tania siła robocza , to problem dla lokalnych społeczności, to tak naprawdę setki problemów bo dochodzi spadek bezpieczeństwa i wzrost przestępczości, no ale multi kulti nasza siłą przecież. To jest spory dowód na to, że w tych kwestiach prawicowi politycy współpracują z lewicowymi. Tylko prawica trochę udaję, że nie chce najazdu obcych na kraj, a ukradkiem osoby, które reprezentują przedsiębiorców (prawicowcy), żądają taniej siły roboczej w obawie przed koniecznością zwiększania wynagrodzeń. Ręka rękę myje po prostu, a jak prawica liberałów zbyt wielu ludzi wygoni na ulicę, zbyt wiele osób będzie pracowac bez żadnych praw jak zwykłe roboty, to wtedy wejdzie jakaś partia społeczna, która spowolni bogacenie się elit i zabierze im ułamek zysków i przeznaczy je na zdegradowane już społeczeństwo, w obawie przed kompletną ich niezdolnością do pracy. To potrwa tylko kilka lat, bo potem społeczeństwo znowu nabierze się na prywatyzację i znów kolejne kilka dekad wyzysku… i tak koło się kręci. Mam nadzieję, że paru kucy Korwina, np, pan socjalizmtozło, w końcu zajarzy, że socjalizm jest odpowiedzią na dekady kapitalizmu właśnie, bo inaczej masz społeczeństwo kalek niezdolnych do pracy, bo tak ich wykończyły korporacje.

   1. Nie popieram pana Korwina, z mojego komentarza wynika, że nie zamierzam głosować na Konfederację, co musiało umknąć Twojej uwadze. Popieram jedynie niektóre postulaty JKM. Jestem również przeciwnikiem ukrainizacji rynku, ponieważ zdaje sobie sprawę jaki to ma wpływ na rynek pracy. Jestem zwolennikiem demokracji oddolnej, idei reprezentowanej przez inicjatywę 1Polska. Proszę o przeczytanie mojego poprzedniego komentarza ze zrozumieniem. A jeśli podoba Ci się socjalizm, to zapytaj dziadka, albo rodziców jak im się żyło za komuny. Pozdrawiam

    1. Komunizm to nie socjalizm, a socjalizm to nie komunizm. To dwie zupełnie różne kwestie. Komunizm to kapitalizm, z tym, że monopol na kasę ma jedna i słuszna partia oraz jej wysocy rangą urzędnicy. Czyli rządzi rząd, właściciele firm mogą się bogacić, pod warunkiem, że są członkami partii i dla niej pracują. Reszta to tak samo zbędne masy jak w kapitalizmie, tylkk część rzeczy jest lepsza/ część jest gorsza, a część to zbrodnia przeciw ludzkości, np kłamstwa partii dla utrzymania władzy. Ludobójstwa, bo nie ma jedzenia, przymusowe obozy pracy itd. To nie jest socjalizm tylko ludobójczy ustrój.
     Socjalizm w Polsce obecnie jest odpowiedzią na 30 lat wyzysku – większość tych żuli, czy 50-cio latków, którzy wyglądają na 80-cio latków.
     Sam lubię uważać siebie za osobę rozsądną, dlatego przemyślałem to nie raz i wolny rynek i niskie podatki nic nie pomogą ludziom w Polsce. Większość woli zdechnąć z głodu niż wrócić do prywaciarza, który zapłaci lub nie zapłaci, ale na pewno zmusi do nadgodzin, wyzwie i namówi innych do wyzywania kogoś i poganiania. Teraz pojawia się pojęcie wypalenia zawodowego, bo w Polsce mnóstwo osób korzysta ze zwolnienia L4 psychiatrycznego. To 6 msc-y zwolnienia a potem zależy od umowy – dodatkowo odprawa. To wypalenie zawodowe + depresja i duża część osób nawet nie wraca do pracy już nigdy, tylko zasiłek, bo nie daję rady. Mój kuzyn na takie zwolnienie poszedł właśnie w korporacji, bo już nie dawał rady psychicznie, mówi że nie będzie niewolnikiem. Zradykalizował się bardzo w poglądach i mimo spraw wielu w Polsce, to ja mu wróżę jednak wyjazd za granicę, bo tutaj to są jakieś jaja przecież. I najgorzej zawsze u prywaciarza = kapitalizm w najczystszej postaci.
     Nie wiem jak ty, ale ja sloganów liberałów nie mam już zamiaru łykać.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.