JAKIE SĄ PRAWDZIWE PRZYCZYNY SZOKUJĄCEGO WZROSTU CEN!?

Wszyscy wiemy, że od kilku lat ceny różnych dóbr i usług rosną. Szczególnie dramatyczne stało się to na przełomie lat 2019 / 2020, czyli właśnie teraz. Więcej płacimy za owoce i warzywa, za mięso, sery, mleko i inne produkty spożywcze. Drożeje też woda, prąd, gaz, benzyna i tak dalej. Co jest tego przyczyną? Powszechnie uważa się, że za wzrost cen odpowiada rząd PiS i jego programy socjalne. Przez słynne i oblane gównem ze wszystkich stron 500 plus ma być więcej pieniądza na rynku, i przez to większa inflacja. Taki pogląd panuje szczególnie wśród neoliberałów, czyli wyborców PO, SLD czy Konfederacji.

Czy jest to prawdą? Nie, nie jest.

Po pierwsze, ceny rosną na całym świecie, i to już od 2016 roku. W Niemczech, Anglii czy w USA ludzie też narzekają na galopujący wzrost cen. Organy odpowiedzialne za liczenie inflacji i podawanie jej do wiadomości opinii publicznej robią, co mogą, by nie demaskować jej realnej wartości. A realna inflacja w wielu krajach Zachodu jest już nie jedno, a dwucyfrowa. Więc z koszyka produktów wg których liczy się inflację, są usuwane kolejne rzeczy. 90% inflacji nie jest generowane przez banki narodowe.

Po drugie, za 90% inflacji odpowiadają.. banki prywatne, nie tylko poprzez różne spekulacje na giełdach, ale choćby przez udzielanie najzwyklejszego kredytu. Bank udzielając kredytu tworzy wirtualny pieniądz, który de facto nie istnieje (serio, poczytaj o tym, możesz się bardzo zdziwić), a taki mechanizm właśnie powoduje inflację. Bo jest to pusty pieniądz, stworzony z niczego. Jak jest więcej pieniądza na rynku, to automatycznie jest on mniej wart. Potem bank domaga się spłaty tej wirtualnej gotówki w realnym pieniądzu, wypracowanym w gospodarce. I gdzie tu mowa o niewidzialnej ręce wolnego rynku? To jest największa grabież w historii planety, to jest perfidna manipulacja, a nie żadne sztywne, ekonomiczne prawo!

W 2016 roku znaleziono sposób na reanimacje systemu ekonomicznego planety jak i na wyzerowanie olbrzymiego długu. System ekonomiczny globu zostanie reanimowany poprzez większy udział społeczeństwa w dysponowaniu owocami wzrostu PKB. Pieniądze które dotychczas szły ku górze piramidy i nie pracowały w żywej gospodarce, zostaną rozdane obywatelom pod postacią różnych programów socjalnych. FED czyli rdzeń światowej gospodarki już przygotował mechanizm mający wpompować w system biliony dolarów pod postacią obligacji perpetualnych z zerowym oprocentowaniem. Jest to aktywo które z jednej strony, jest gwarancją.. straty, a z drugiej strony umożliwia wygenerowanie pieniądza bez wbudowanego długu i bez pośrednictwa banków. Rządy ponownie przejmą kontrolę nad generowaniem / podażą pieniądza. Co ciekawe, ta informacja przeszła niemal bez echa, także w mediach uważających się za niezależne.

FED, czyli bank narodowy USA, w porozumieniu z innymi większymi bankami narodowymi, zawarli porozumienie, by zwiększyć emisje pieniądza przez te banki narodowe. Więcej pieniędzy na rynku to większa inflacja. Dobrze, ale można by zapytać, po co komukolwiek większa inflacja, szczególnie teraz? Ano po to, by państwa, banki i korporacje mogły wydajniej spłacać swoje kredyty. Im mniej jest warty pieniądz, bo inflacja poszła w górę, tym mniej jest warty kredyt, i tym łatwiej go spłacić. Prawda że proste? W ten sposób w ciągu najbliższej dekady zostaną zredukowane długi, które są nie do spłacenia i które od wielu lat systematycznie rosną. Niestety, ale skutkiem ubocznym wyższej inflacji jest wzrost cen i powolne topnienie oszczędności.

Tak więc jest to proces globalny, i polski rząd nie ma nic wspólnego ze wzrostem inflacji. Ceny rosną na całym świecie. Decyzje o tym, że płacisz więcej za chleb, mleko, pietruszkę czy benzynę, zapadły tysiące kilometrów od Warszawy. Bank Rozrachunków Międzynarodowych, który jest bankiem-matką wszystkich banków narodowych, razem z inwestorami i przedstawicielami wielkiego biznesu zadecydowali o tym, by zwiększać inflację. To przesunie datę ostatecznego krachu ekonomii o kolejne kilka lat. Co ciekawe, każdy bank narodowy jest niezależny od polityków własnego kraju. Pytanie więc, od kogo jest zależny i dlaczego każdy bank narodowy zwiększa emisję pieniądza, a więc i inflację? Tutaj krok wiedzie ku miliarderom o „bliskowschodnich” nazwiskach, jak i ku Bankowi Rozrachunków Międzynarodowych.

Autor: Jarek Kefir

Hej, poświęć chwilę swojej uwagi na przeczytanie tego! 🙂 Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić krocie. Wolę walić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi, by na tym zarabiać.

Nie wprowadzam żadnych płatnych treści, takich jak prenumerata lub opłata za wybrane artykuły. Bo chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego, nawet dla biednych osób, których jest w Polsce większość. Ale utrzymanie strony internetowej (jarek-kefir.com) na serwerze jak i nawet sama chęć ciągłego publikowania wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami.

Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, i masz taką możliwość jak i chęć, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo. To jedyne źródło utrzymania strony, ponieważ z samej pracy na etat nie utrzymałbym jej. Powód? Moja pensja jest mała, a dochody z reklam są bardzo zaniżone przez cenzurę. Oprócz tego zmagam się z uczuciem „wypalenia”, czyli wyczerpania twórczego. Mimo tego w grudniu 2019 roku napisałem 23 artykuły, a w listopadzie 2019 – 18 artykułów, plus kilkaset krótszych wpisów na Facebooku. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam szczerą nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. 🙂

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

8 myśli w temacie “JAKIE SĄ PRAWDZIWE PRZYCZYNY SZOKUJĄCEGO WZROSTU CEN!?

 1. Każdy bank powinien pożyczać tyle kasy na ile ma pokrycie.

  Prawo to jest notorycznie łamane już od czasów Imperium Romanum.
  A nawet jeszcze dawniejszymi czasy.

  Dawniej, gdy pieniądz był metalowy, zamiast właściwego stężenia złota i srebra dodawano tańsze wówczas metale. Robili to także Krzyżacy. Mikołaj Kopernik to od razu zauważył.

  To Kopernik w czasach walk z Krzyżakami, pierwszy od czasów starożytności, zauważył, że pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy. To prawo Kopernika dziś poza garścią Polaków jest na świecie praktycznie nieznane.

  To znaczy znane, ale już nie przypisuje się go Kopernikowi.

  Weksle gwarancyjne stosowali Templariusze. Wystarczyło mieć przy sobie taki kwit, albo znać hasło. Od razu mogłeś pobrać potrzebną Ci sumę.

  Jak walczyć dziś w Polsce z inflacją?

  Jest to walka trudna, a ja nikomu nie zamierzam udzielać bezpłatnie żadnych rad.
  Ani bankowcom, ani politykom.

  Byłyby takie działania po prostu nieskuteczne.
  A poza tym dlaczego to właśnie ja
  Mam udzielać bezpłatnych rad
  Tym, którym nie jestem niczego winien.

  Nie należy robić za innych tego
  O co nas nie proszą
  Za co nam nie zapłacą.

  Robiąc to gratis naruszamy równowagę energetyczną Wszechświata

  A potem sami płacimy koszta naruszenia tej równowagi.

  Zaprawdę powiadam Wam

  Czyńcie tylko działania skuteczne.

  E.N.

   1. Ja odpowiem zamiast kolegi – tak 😀
    Np. ja czytam tak dużą ilość materiałów w Internecie + książki, że większość tematów, które poruszasz już znam po prostu. Czasem wiadomo, że wrzucisz coś czego nie widziałem nigdzie ale zaraz ktoś to podbierze od Ciebie i widzę to już w innych miejscach. Tak to działa. To trochę taki zbiorowy konformizm wśród twórców w Internecie. Nie można nie zahaczyć jakiegoś tematu jak jest się twórcą i widzisz, że ktoś naprawdę fajny temat wyjął, to po prostu go analizujesz lub dodajesz coś od siebie, podajesz źródła lub nie itd. I tak informacja krąży, aż trudno nawet samemu twórcy ustalić czy to on naprawdę był twórcą po paru takich przeróbkach.
    W każdym razie, jak ktoś samemu również szuka informacji i wyciąga swoje wnioski, to dużej różnicy nie zrobi, czy jakaś część działalności będzie płatna. Najważniejsze jako dla odbiorcy tematów, których nie ma nigdzie indziej, to dla mnie jest to, żeby one nie zniknęły po prostu. A nie czy część z nich jest płatna lub czy w jakiś inny sposób zarabiasz na swoją twórczość.
    Pseudo warsztaty duchowe, oczywiście nie chodzi mi o to dosłownie ale można to ubrać w słowa i zrobić tak aby wszyscy byli zadowoleni. Musisz jakoś zarabiać na to, moim zdaniem nie ma innej opcji. Część fanbejsu z facebooka pewnie jest nawet zbyt leniwa, żeby przeczytać artykuły na stronie i zrobić odpowiedni traffic, więc moim zdaniem jest jak najbardziej etyczne rozwiązanie zarabiania hajsu. Możesz to równoważyć jak ying i yang, trochę artykułów , a reszta to jakieś warsztaty medytacji gdzieś 😀 jest pewnie szansa, że są osoby, które na to pójdą , a w nagrodę ty masz hajs, aby dalej kontynuować pisanie.
    Ja rzecz jasna piszę tylko ogólnikowo bardzo, bo nie znam się na tym, czy jest hajs z takich spotkań, jak je organizować, gdzie, po ile bilety, czy może lepiej online coś organizować itd. Nie moja branża kompletnie. Ale są na pewno ludzie, którzy dajmy na to wydadzą 2 kafle na zjazd w górach, przepłacą kilkukrotnie ale Cię zobaczą i zadziała to na nich jak efekt placebo i nagle zacznie im się podobać + potem w życiu polepszać. Granica etyki jest mocno naciągana w tych czasach ale też bardzo często to odbiorcy chcą tą granicę jak najbliżej siebie przesunac żeby wszystko było za darmoche i tak jak oni sobie tego życzą. To też jest wtedy nieetyczne ale w drugą stronę.

   2. Wszystko co robisz jako Homo Sapiens Sapiens, czyli jako Człowiek Rozumny Mądry ma zazwyczaj jakiś cel. Pewne działania wiodące do osiągnięcia tego celu są ze sobą sprzeczne, a inne z kolei mogą być ze sobą spójne.

    Niektóre wiodą nas wprost ku zamierzonemu celowi, a inne nas od niego oddalają. Ponadto żyjemy we wciąż zmieniających się warunkach środowiska nas otaczającego.

    Dlatego działania podejmowane jeszcze wczoraj mogły nam pomagać, czyli były bardzo skuteczne. Dziś prowadzenie strony jest utrudnione z powodów ekonomicznych. A zatem prowadzenie strony daje coraz mniej czytelników. Cel jej prowadzenia jest zatem mniej skuteczny.

    I masz przykład działań skutecznych i nieskutecznych.
    Quod erat ad demonstrandum – co było do okazania.

    E.N.

 2. Pieniądz od dawna nie ma pokrycia, bo parytet złota przestał dawno obowiązywać. I trzeba ten parytet przywrócić i tyle. „Złoto to pieniądz. Wszystko inne to kredyt” J.P. Morgan. Dlatego jak ktoś ma jakieś oszczędności (większe niż powiedzmy 5 tyś zł) to powinien kupować złoto. Jeżeli bowiem nadejdzie w tym roku wielki kryzys (a jest na to duża szansa zważywszy że cena złota idzie szybko w górę ostatnio) to z tych oszczędności może zostać kupa niewiele wartych papierków jak inflacja zrobi się dwu albo może i trzycyfrowa w 1989 r. czy 1990 r.

 3. A skąd pis wziął kasę na 500 plus czy 13 emerytury i inne gdy kraj tonie w długach. Dodrukowują pieniądze i doprowadzą do hiperinflacji.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.