CZY AGRESYWNY KAPITALIZM BYŁBY DOBRY DLA POLSKI?

Wielu ludzi chce, by dziki, agresywny kapitalizm (neoliberalizm) zastąpił to, co jest obecnie, a co nazywają oni socjalizmem i rozdawnictwem. Jednak w rzeczywistości nie ma socjalizmu. Jest korporacjonizm. Czyli rządy korporacji, które nie płacą w ogóle podatków. Za to całą strukturę utrzymują mniejsze firmy i zwykli podatnicy. A czym jest korporacjonizm? Jest on naturalną konsekwencją neoliberalnych, wolnorynkowych doktryn Ayn Rand i Margaret Thatcher.

Jeśli Thatcher mówi, że rząd nie ma swoich pieniędzy, tylko pieniądze podatników, to ma rację. Z tym, że ta opinia nie może być źródłem jeszcze większego zaciskania korporacjonistycznej pętli na szyi społeczeństwa. Gdyż w budżecie, którym dysponuje państwo, brakuje 90% – czyli podatków od korporacji, banków, miliarderów. Oni zasysają większość zasobów planety, całej reszcie ludzkości zostawiając ochłapy. I jeszcze mówią Ci za pomocą opłaconych przez siebie ideologów, że masz pracować za 4 złote za godzinę jak za rządów PO-PSL, bo jest kryzys i w budżecie brakuje pieniędzy. No ten permanentny kryzys jest właśnie dlatego, że korporacjonizm powoduje, iż 90% zasobów wędruje do garstki nielicznych, zamiast realnie krążyć i pracować w gospodarce.

Poniższe dwie wypowiedzi mojej znajomej, Pani Marty, są odezwą do tych, którzy taki kapitalizm popierają.

Cytat: „Wolny rynek – nie ma czegoś takiego. Jest rynek opanowany przez banki i korporacje. Kto może nas przed tym obronić, jeśli nie rządy państw narodowych (za pomocą odpowiednich rozwiązań prawnych)?? Przedsiębiorco, to nie rząd, który ci „zabiera” ani nie „darmozjady”, którym „rozdaje”, są twoim wrogiem. Społeczeństwo jest jednym organizmem! Ten „leming” za swoje 500 + kupuje twoje towary i usługi. Kupiłby więcej, gdyby nie robota koncernów: dumpingowe ceny, monopole, nachalna reklama, na którą idą miliardy. Przedsiębiorco, miej empatię i szacunek! Ten „darmozjad”, którego tak osądzasz może być osobą słabszą niż ty lub poszkodowaną przez los – nie każdy ma głowę do interesów, nie każdy jest kreatywny. Czy wychowanie dzieci nie jest wartością?

Mamy dość dóbr jako społeczność, żeby się nimi dzielić, tylko przestańcie szarpać każdy do siebie jak dzikie psy. Zresztą nawet psy w stadzie dzielą się mięsem ze słabszymi. Demontując państwo, wspierasz tych, którzy de facto bezczelnie cię kroją (m.in. za pomocą lichwy): psychopatycznych banksterów i szefów koncernów. Jesteśmy jedną rodziną. Czy żałowałbyś pieniędzy na wsparcie swojej siostry, gdyby nie mogła pracować, wychowując trójkę dzieci? Powiedziałbyś jej: „zapieprzaj do roboty, zamiast się mnożyć, bo to każdy umie”? Empatia, szacunek, współpraca, solidarność narodowa przeciwko banksterskiej mafii! Dochód gwarantowany 2000 zł. dla każdego obywatela! Suwerenny pieniądz narodowy!” Koniec cytatu.

Autor: Marta Cipiszewska


Cytat: „Narodowcy zawsze chcieli silnego państwa, byli etatystami. Dziś chcą osłabiać państwo, myląc interwencjonizm państwowy z socjalizmem, słuchając utopijnych bredni jakiegoś szura z muchą i amerykańskiej Żydówki Ayn Rand.

Narodowcy zawsze brzydzili się czerwonym i różowym bagnem, miłośnikami eurokołchozu, LGBT, resortowymi dziećmi, pachołkami Sporosa, folksdojczami, wrogami cywilizacji łacińskiej. Dziś wchodzą z nimi w alians.

Narodowcy zawsze chcieli sojuszu z prawicą innych państw. Dziś chcą osłabienia sojuszu z USA Donalda Trumpa, pchając nas w łapy ekspansywnego reżimu chińskiego, eurokołchozu, sterującego nimi deep state, a także, potencjalnie – Putinowskiej Rosji. Bo ktoś im puścił nieaktualną, starą bajkę o strasznym USraelu.

Narodowcy zawsze chcieli silnego polskiego przemysłu, polskiego biznesu, polskich banków. Dziś chcą nas bardziej uzależnić od międzynarodowej finansjery – banków i korporacji, którymi sterują Rotschildowie i inne szychy deep state.

Narodowcy zawsze troszczyli się o cały polski naród, także klasę pracującą, rolników, ludzi prostych. Dziś gardzą „plebsem” i utożsamiają się z bogatą elitą, która chce karcić „darmozjadów” (przy technologicznym bezrobociu i wielkiej luce popytowej!) Płaczą dziś, że zdrożały ośmiorniczki?

Narodowcy – wstyd! Zawróćcie z tej drogi i odetnijcie się od tej piątej kolumny! Ktoś was sprowadził na manowce. Nie chcecie być zapisani w podręcznikach historii Polski jako nowa Targowica – ci, którzy cofnęli nasz kraj w rozwoju i oddali go we władanie wroga. Wierzę, że jeszcze są wśród was patrioci, którym nie imponują żądne władzy kuce z bogatych domów, którzy naczytali się utopijnych bzdur. Szłam razem z Wami na Marszach Niepodległości, krzycząc „raz sierpem, raz młotem…”. Co będziecie krzyczeć w tym roku, pałowani i gazowani przez dawnych sojuszników? „Brawo Trzaskowski”? Koniec cytatu. 

Autor: Marta Cipiszewska


I co o tym sądzisz, Czytelniku?

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy jako alternatywa

Polecam też poniższe nagranie o tzw. Bezwarunkowym Dochodzie Podstawowym, czyli zasiłku dla każdego obywatela bez wyjątku, który miałby wystarczać na podstawowe potrzeby i przeżycie. To rozwiązanie w dobie automatyzacji i robotyzacji jest wręcz koniecznością.

A skąd brać na nie pieniądze? Ano z opodatkowania banków i korporacji, ze zmiany systemu ekonomicznego planety, opartego o „nowotworowy” pieniądz dłużny.

.

Poniżej: koronawirus przebudził świadomość ekonomiczną Polaków:

.

UWAGA! 🙂 Strona utrzymuje się z Waszych dobrowolnych darowizn. Mówię prawdę prosto z mostu, często niepopularną i niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Jedna myśl w temacie “CZY AGRESYWNY KAPITALIZM BYŁBY DOBRY DLA POLSKI?

  1. Ano dokładnie mamy korporacjonizm czyli neokapitalizm pod przykrywką lewicowej retoryki elit za której kurtyną kryją się normalnie koszmary senne 😂

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.