INTUICJA.. CZY NA PEWNO DOBRY DORADCA? A JEŚLI NIE!?

Zewsząd jesteśmy bombardowani przekazami, szczególnie od guru nurtu new age, abyśmy ufali i słuchali naszej intuicji. Ma ona być niezawodnym doradcą, wbrew zawodnemu i często „zasyfionemu” różnymi niepożądanymi treściami umysłowi. Intuicja ma nigdy nie zawodzić. Głos intuicji ma być zawsze precyzyjny i nigdy ma nas nie okłamywać. Ach, nielubiany i nieco osierocony jest ten nasz umysł..

Czy taki obraz jest prawdziwy? Chciałbym rozprawić się w tym artykule z kolejnym mitem, popularnym i bardzo rozpowszechnionym szczególnie wśród środowisk ezoterycznych.

Czym jest intuicja? Należy ona do umysłu podświadomego – do podświadomości. Jest ona pierwszą podpowiedzią, gdy mamy coś nowego zrobić lub podjąć jakąś ważną decyzję. To właśnie ten głos ma nas albo pchać ku temu „nowemu”, albo przeciwnie – ma nas przed tym ostrzegać.

Ale po pierwsze – podświadomość z racji swej natury, pełna jest różnych „wirusów mentalnych”, tak samo, jak umysł świadomy, a to jej podlega intuicja. Na drodze wychowania w rodzinie, procesu socjalizacji a potem doświadczeń, podświadomość doznaje szeregu różnych traum. Przekształcają się one w lęki, kompleksy, zranienia. Poza tym dużo jest w podświadomości wypartych, nieuświadomionych i zanegowanych treści – jest to niebezpieczna sfera jungowskiego cienia. Te wszystkie niekorzystne zjawiska odciskają więc swoje piętno także na intuicji.

Po drugie – skoro także na intuicji odciskają swoje piętna wirusy mentalne z podświadomości.. To jak odróżnisz słuszną przestrogę od intuicji, od niesłusznej, przesadnej reakcji lękowej, która ogranicza Ci życiowe doświadczenia? I zamiast Ci pomagać, szkodzi Ci w życiu, bo niepotrzebnie hamuje Cię przed jakąś życiową aktywnością?

Po trzecie.. Kwestia niedojrzałości. Wielu ludzi zawiodło się na tej intuicji, która nie zadziałała wtedy, kiedy powinna. Nie dała im sygnału ostrzegawczego przed wpakowaniem się w jakieś kłopoty życiowe, choć powinna go dać. Dostali oni jakąś propozycję od życia, ale nie było przestrogi ze strony intuicji, choć teoretycznie powinna być. Pomyśl, ilu ludzi w ten sposób dostało od życia po dupie? Niezliczone rzesze.

Cała rzecz rozchodzi się o z jednej strony zawartość zranień w psychice (punkt pierwszy) i z drugiej strony o jej dojrzałość (punkt drugi). Wtedy sygnały ze strony intuicji są bardziej czytelne, choć i to nie zwalnia nas od trzeźwej, racjonalnej analizy faktów. Wydaje mi się, że kwestia intuicji jest po prostu przereklamowana. Ona by działała dobrze w świecie, w którym nie byłoby tylu traum, tyle przemocy, tyle zła. W Edenie? Kto wie? Hipoteza utraconego Edenu, jak i hipoteza planety piekła, która później nastała, jest mi bardzo bliska.

Cała ludzka psychika do dziś wydaje się być dostosowana do realiów Edenu. A że jego nie ma, to najpierw choruje psychika, a potem choruje i przedwcześnie (w wieku 70 – 120 lat) umiera ciało. Umiera ze świadomością i emocjonalnością małego dziecka, takie też wzorce przekazując potomnym, dlatego ta planeta wygląda jak wygląda.

Także nie wszystko złoto co się świeci, i nie wszystko co „ezoteryczne” jest prawdziwe, Czytelniku. 😉

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

3 myśli w temacie “INTUICJA.. CZY NA PEWNO DOBRY DORADCA? A JEŚLI NIE!?

  1. czy ograniczenie do 120lat życia wziąłeś z księgi Enocha? 🙂
    Tak przy okazji: części tej księgi są 3. Znana jest głównie pierwsza, najstarsza.

  2. I co z tego że intuicja nie zadziałała u tych co wpakowali się w kłopoty skoro u wielu ludzi działa perfekcyjnie i to oni powinni zastosować to w życie a nie słuchać tych błędnych porad typu weź kredyt we frankach i haruj do końca życia na samochód i mieszkanie pod Warszawą
    To nie jest ezoteryka to jest zdrowa logika, większość problemów ludzi szukających rozwiązania w magicznych księgach, religiach, guru ma problem ze słuchaniem wewnętrznego głosu właśnie ze względu na traumy rodzinne, ucisk fiskalny, prawny, szkolny, środowiskowy i oni jednak szukają kogoś kto wreszcie im powie, nie słuchaj głupich rad, nie słuchaj złych doradców którzy chcą się bogacić twoim kosztem i rady jakie wam dają służą nie Tobie ale „panom” a Ty oczywiście musisz wszystko relatywizować, bo przecież tyle ludzi którzy nie podlegają naciskom innym i spełniają swoje zachcianki popada w problemy… no nie do końca, większość tych ludzi raczej wprowadza w problemy innych bo kredyt frankowy będą musieli spłacać ci którzy nie grali na giełdzie z papierkami wartościowymi i kursami walut a ci co ryzykowali by dostąpić dużych wygranych w grze hazardowej niestety przy profitach nie chcą się dzielić z innymi co pokazują wszystkie dane statystyczne ale też dysproporcje jeśli chodzi o nagromadzony kapitał, jednak kiedy noga im się powinie to oczywiście koszty przeceny na giełdzie tzw. „kryzys” z 2008 roku kiedy ceny usług i towarów ulokowanych na giełdzie spadły znacznie do usług i towarów ulokowanych poza giełdą powinni ponieść ci którzy nie uczestniczyli w grze hazardowej, bo przecież jak hazardzista przegrywa to będzie pił wódeczke a raczej wisky w willi z basenem na Florydzie i nie wie chłop jak sobie poradzić z takimi stratami może nawet trzeba będzie sprzedać posesje letniskową na Surinamie z tą klatką z małpami i kangurem. A prawda jest prosta i jasna kryzys z 2008 roku był wielką przeceną aktywów na giełdach, ludzie zarabiali tyle samo, mieli te same zasoby finansowe, produkowano tyle samo więc po prostu społeczeństwo stało się zasobniejsze, za stówkę w kieszeni i kilo czosnku można było mieć dwie, trzy a nie jak wcześniej jedną plugawą akcje… to jest kryzys? Kryzys banksterów i posiadaczy akcji, czemu wiec ludzie mieliby słuchać tego racjonalnego głosu świadomych swego oszustwa, krętactwa ekspertów oraz polityków, a może przejaw ich głupoty, ignorancji, koniunkturalizmu. Kryzys pojawił się później kiedy wypompowano pieniądze z banków oraz od społeczeństwa i wpompowano w systemy spekulacyjne.
    To nazywasz świadomym życiem? A może namawiasz ludzi do biernego łykania wszystkiego jak pelikany bo przecież jeszcze nie czas na samodzielne myślenie, jeszcze 50 lat tego świadomego życia żeby być poważnymi odpowiedzialnymi obywatelami x’D a nie żyć jak dzieciaki w krainie czarów do 70-tki i przekazywać te bzdury dzieciom, olaboga gdyby tak dzieciom przekazywać te traumy że system jest zły że telewizja, banksterzy i eksperci oszukują co by to było dla banksterów oj co by to było bądźcie odpowiedzialni i męczcie się przez całe życie i tresujcie dzieciaki na porządnych obywateli a nie przekazujecie im traumy, niech ufają naszym doradcom finansowym i przychodzą po porady z mecenasami, gangsterami i osiedlowymi cwaniakami.

    Brawo Kefir

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.