Felietony i artykuły autorskie

CZEMU NA ZIEMI JEST WIĘCEJ ZŁA NIŻ DOBRA?

Jezus Chrystus był wg niektórych bogiem śmierci, ponieważ ponad swoje życie bardziej cenił wyzwolenie się z tego systemu, ponad wartości doczesnego świata materii bardziej cenił ponadczasowe wartości ducha. Z kolei szatan (Demiurg) jest bogiem życia, czyli materii, doczesności.

Życia, którego prawem naczelnym jest zabijanie i pożeranie jednych organizmów przez drugie, prawo silniejszego, sprytniejszego i bezwzględniejszego, rządy małej elity (samców alfa) nad resztą osobników mających mało zasobów, odbieranie siłą zasobów innym, ogólny ich niedobór (nie starczy dla wszystkich, więc trzeba o nie walczyć, co jest źródłem agresji, przemocy i zła).

Człowiek mający różowe okulary, optymistycznie patrzący na świat i ogólnie pozytywny powie, że owszem, to co przedstawiłem powyżej to nie cały obraz życia i natury, ale tylko jedna jej połowa. Czyli zło. Zaś dobro, empatia, radość, szczęście, współpraca, humanitaryzm, wzajemna pomoc, to druga część życia.

Ale ale! Gnostyk wtedy użyje argumentu proporcji, które są na tym świecie bardzo zachwiane na niekorzyść dobra.

Podam tutaj taki przykład.

Pożar w Kuźni Raciborskiej w 1992 roku był największym pożarem w powojennej historii Polski. Ogień strawił aż 9.000 hektarów lasu. Jego rezultaty do dziś można zobaczyć na zdjęciach satelitarnych w Google. Była to prawdziwa katastrofa ekologiczna, w zdarzeniu tym zginęło 3 ludzi, około 2000 zostało poszkodowanych. W przypadku takich żywiołow częstą przyczyną są podpalenia, umyślne lub nieumyślne.

Wystarczy jeden zły człowiek z baniakiem benzyny i zapałkami, lub jeden lekko zły (czyli po prostu głupi) człowiek rzucający do rozgrzanego lasu niedopałek peta. Chwila moment i las trawi ogień. Zaledwie kilka dni pożaru i nie ma ogromnych obszarów lasu, a olbrzymia liczba zwierząt nie żyje.

Aby ugasić pożar w Kuźni Raciborskiej, trzeba było heroicznego wysiłku 10.000 dobrych ludzi. Aby zasadzic na zrujnowanych terenach nowy las, potrzeba było równie heroicznego wysiłku tysięcy leśników, wolontariuszy, ekologów, mieszkańców okolicznych miejscowości. Aby las wyrósł, potrzeba 50 lat lub więcej. Aby ekosystem wrócił do stanu sprzed kataklizmu, potrzeba dalszych dziesiątek lat, o ile nie więcej.

Zło wyrządzić bardzo łatwo, ma duży zasięg, jego rezultat jest spektakularny i widać go od razu. Dobro wymaga czasu i pracy, dużo pracy. Zło jest więc atrakcyjne.

Kolejny przykład? Łatwiej jest kogoś okrasc, oszukać, sprzedać marnej jakości produkt po zawyżonej cenie (nazywa się to kapitalizmem i wolnym rynkiem), zatrudnić się po znajomości na stanowisku biurowym, na którym niewiele się robi, a dużo zarabia, bo kuzyn jest szefem i upycha tak swoją rodzinkę po biurze, jednocześnie płacąc robitnikom wykonującym prawdziwą pracę grosze, czy w końcu nagrać patologiczny film na YouTube, i tak dalej, i tak dalej. Tutaj pieniądze są naprawdę spore.

Dużo trudniej iść do pracy w fabryce lub zostać lekarzem i zarobić pieniądze uczuciwie, na ciężkiej pracy. Tutaj z kolei pieniądze możliwe do zrobienia na ogół są niewielkie.

To m.in. dlatego proporcje dobra i zła są tak zachwiane, że zła jest więcej. Bo jest ono bardziej przystępne, atrakcyjne i łatwe.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury. Po więcej zapraszam na swoją stronę: ➡️ https://jarek-kefir.com/

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com już od 2011 roku. Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

7 odpowiedzi »

 1. I dlatego jestem za karą śmierci. Popierdoleńców należy eliminować ze społeczeństwa NA STAŁE, a nie wychowywać, czy resocjalizować.
  Świetny przykład – JEDEN pojeb podpalił las, by później tysiące ludzi, przez dziesiątki lat, po psycholu sprzątały.
  Wydaje mi się, że taki stan rzeczy ma miejsce z jeszcze jednego powodu – przyzwolenie, lub tłumaczenie patologicznego zachowania. A bo to tatuś bił, a bo mamusia piła, a dziadziuś wyzywał, a babcia molestowała. No i efekt taki, jak na załączonym obrazku, a sądy, swoją indolencją, pogarszają sprawę.
  Zwyrodnialców i pojebów na krzesło.
  Elektryczne.

 2. Bardzo dobry i celny wpis…Chrystus uczył nas,że powinniśmy rozwijać się duchowo…tak,aby już nigdy więcej nie wcielać się na tym strasznym,szatańskim świecie-„więzieniu dla dusz”

 3. @Jarek Kefir wszystko pomyliłes! ale wcale mnie to nie dziwi, skoro biblia jest źle przetłumaczona. Już to zagranie tłumaczenia biblii na łacinę było zbrodnią. – dlatego nie dziwi mnie że jesteś ofiarą tej operacji. Do tego masz wpojone obłędne nauki kościelne. Ja studiuję mistycyzm od wielu lat i stwierdzam że ludzkość znalazła się na tragicznie niskim poziomie. To podświadomość nie zdolna do objęcia zagadnień wielkimi ramami w samoobronie sugeruje by wszystko spakować do jednego wora. Słyszałeś o Matrix’ie, powłokach i strażnikach? Otóż we wnętrzu Matrixu panuje „śmiertelny obłęd” co powoduje takie pomieszanie pojęć jakby ludzkość obracała się w bębnowej pralce. Wystarczy popatrzeć na „google tłumacz” ile alternatywnych odpowiedników ma każde słowo. To samo zjawisko ma miejsce z Bogami. Kompletne pomieszanie, żaba czyli kot, świnia czyli słoń i finalnie „wszystko h-j”. I to właśnie dlaczego Bóg zabronił spożywania z tego drzewa, a nawet zbliżania się do niego.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.