POZNAJ KIM JESTEŚ NAPRAWDĘ, MIEJ ODWAGĘ!

Poznaj kim jesteś naprawdę, miej odwagę!

duchowośćZapraszam do przeczytania kilku cytatów o duchowości. Jeden z nich głosi społecznie akceptowalnymi słowami to, co jeszcze niedawno pisałem ja o związkach. Ta część moich publikacji została zakończona. Być może wrócę do nich po latach.

Ruzi don Miguel pisze o procesie zakochania. W mojej opinii jest to proces, który jest nieświadomy, egoistyczny i oparty o hormony (dopamina, fenetyloamina). Jednak nie demonizuję tego procesu. Główne motywacje ludzi nieświadomych na tej planecie, to: miłość, seks, rozrywka, władza, rywalizacja, przemoc (tak, tak).

Co by było, gdyby „bóg” tej planety nie dał nam tej nieświadomej, opartej na hormonach miłości? Świat byłby naprawdę smutnym i okrutnym miejscem. Te ulotne chwile gdy człowiek te kilka miesięcy lub lat jest zakochany, umożliwiają mu uczynienie choć iskierki dobra. Umożliwiają mu zdobycie pewnych informacji, doświadczeń.

Miłość oparta na hormonach, choć ulotna i czasami dająca zły plon, jest takim „programem szkoleniowym„. Miłość może być również świadoma – gdy znika zazdrość, zaborczość, chęć kontrolowania, sfrustrowanie i lęk. To temat na osobny felieton i być może niebawem taki napiszę.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Cytuję: „Zastosujecie całą swoją wiedzę w procesie świadomego współtworzenia z Bogiem, aby powstało nowe ciało, nowe życie, na koniec zaś nowy świat. Ta moc przynależy wam od urodzenia, jest waszym dziedzictwem, ponieważ jesteście synami i córkami Boga”
~Drunvalo Melchizedek

__________________________________________________________

Cytuję: „Kiedy mężczyzna spotyka kobietę, tworzy jej wyobrażenie zgodnie ze swoim punktem widzenia. Kobieta także tworzy wyobrażenie mężczyzny ze swojego punktu widzenia. Potem on stara się dopasować ją do wyobrażenia, jakie stworzył dla niej, a ona próbuje wcisnąć go w wyobrażenie, jakie stworzyła dla niego. Teraz pomiędzy nimi jest już sześć masek i wyobrażeń. Oczywiście okłamują się nawzajem, nawet jeśli nie wiedzą, że to robią. Ich związek jest oparty na strachu i kłamstwie. U jego podstaw nie leży prawda, ponieważ nie są w stanie jej dostrzec poprzez całą mgłę sztucznie tworzonych wyobrażeń.”
Ruiz don Miguel

__________________________________________________________

Cytuję: „Jak na ironię z chwilą kiedy postanowicie i ogłosicie że wasze życie nie ma nic wspólnego z wami czy z waszym ciałem, wszystko o co zabiegaliście, czego łaknęliście dla siebie i swojego ciała będziecie otrzymywać automatycznie. I nie będzie was to obchodziło. Ponieważ nie będzie wam już potrzebne. Rzecz jasna będziecie się tym cieszyć. Ale nie będziecie potrzebować. Szarpanina tym samym dobiegnie końca.
Ale dla tysięcy a nawet milionów, z którymi się zetkniesz właśnie się rozpoczęła. Codziennie będziesz ich oglądał – ludzi, dla których walka dopiero co się zaczęła którzy stawiają pierwsze kroki w drodze powrotnej do domu. Wyciągną do ciebie rękę, w przenośni jeśli nie dosłownie a czasem całkiem dosłownie”
~Neale Donald Walsch

__________________________________________________________

Cytuję: „Czego się wypierasz, to popierasz. Co popierasz, to tworzysz. Wyparcie się to odtwarzanie, ponieważ sam akt wyparcia się czegoś, przywołuje to. Akceptacja zaś daje ci władze. Nie możesz zapanować nad czymś, od czego się odżegnujesz, ponieważ głosisz, że tego nie ma. Dlatego też to, czego się wypierasz, przejmuje nad tobą władzę.”
~Neale Donald Walsch

__________________________________________________________

Cytuję: „Idealną sytuacją dla każdego człowieka jest ta, która pozwala mu na pełną wolność działania przy jednoczesnym kontrolowaniu zachowania innych w celu wymuszenia posłuszeństwa na drodze do realizacji własnych pragnień. To znaczy, innymi słowy, każdy człowiek poszukuje władzy nad światem niewolników.”
~James Buchanan, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

__________________________________________________________

Cytuję: „Synchroniczność odnosi się do wydarzeń, które przejawiają się jako niezwykłe zbiegi okoliczności, lecz mają znaczenie i sens, których brak innym przypadkowym zdarzeniom równoczesnym. I tak, może być to nagłe doświadczenie, które dostarcza ci informacji, jakiej szukasz lub też dostarcza ci zrozumienia jakiegoś ważnego dla ciebie doświadczenia. Zdaniem Junga, takie wydarzenia nie są przypadkowe. Podobnie, to pewien podświadomy proces sprawił, że skrzyżowały się ze sobą nasze ścieżki życiowe. Wydarzenia takie różnią się od przypadkowych sytuacji swoją wyjątkowością, znaczeniem oraz emocjami, jakie wywołują. Owe znaczenia pozwalają ci odkryć to, co chcesz wiedzieć.”
~neurolingwistyka.com

__________________________________________________________

Cytuję: „Okres nauki ludzkiej trwa bardzo długo. Trzeba przejść lekcje od prymitywnego człowieka do istoty inteligentnej, znającej wszelkie poziomy istnienia. Trzeba doświadczyć wielokrotnego życia zarówno jako mężczyzna i jako kobieta, doświadczyć życia w bogactwie i w biedzie, poznać życie na wszystkich kontynentach, w każdej rasie i religii. Po prostu doświadcza się wszystkiego z każdej strony. Należy zrozumieć różne sposoby życia, istnienia, myślenia. Głównym konceptem reinkarnacji jest nauczyć się żyć bez oceniania i uprzedzeń. Wszyscy jesteśmy w tej samej szkole, na różnych poziomach nauki.

Wszyscy dążymy do tego samego celu: dokończyć naukę, zostać absolwentem i wrócić do Boga. Jeśli mamy uprzedzenia do konkretnej rasy czy religii i, jeśli ‘nie poradzimy” sobie z tym w tym wcieleniu, w następnym doświadczymy wcielenia dokładnie w takiej religii czy rasie jakich nie potrafiliśmy zaakceptować! To jest zasada działania karmy. Nie ma jednak co się martwić; jeżeli czytasz taki tekst to znaczy, że poszukujesz i najprawdopodobniej przeszedłeś już tę część nauki.. Większość lekcji można przerobić w jednym wcieleniu. Istnieją jednak osoby, które uczą się powoli, ciągle powtarzają te same lekcje z tymi samymi ludźmi i nie robią postępów.”
~Dorota Ziemba-Miłek

2 myśli w temacie “POZNAJ KIM JESTEŚ NAPRAWDĘ, MIEJ ODWAGĘ!

 1. Polecam obejrzenie filmu ,,Niebiańska przepowiednia”. James Redfield napisał cały cykl książek o przepowiedniach, możesz je pobrać z internetu. Dla potrzeb własnych, oczywiście. I warto sobie spisać owe słowa przepowiedni umieszczone na końcu owego filmu. Tekst angielski i lektor po polsku. Powieść i film to fantazja, ale owa fantastyka znakomicie pobudza umysł i staje się bodźcem do dalszego doskonalenia się. Ludzie i cała ludzkość — wszystko to musi być przemienione.

  Są siły, które starają się do tego wszystkiego nie dopuścić. Największym wrogiem człowieka jest on sam dla siebie. Obwiniamy bogaczy, rozmaite narodowości, religie i ideologie. Zbiorowy umysł ludzkości jest zbudowany z umysłów poszczególnych ludzi. Im więcej jednostek się doskonali, tym bardziej podnosi się zbiorowa świadomość ludzkości.

  Ludzie zbyt szybko zapominają o wyrządzonych im krzywdach. O tym jak politycy ich okłamali. Ja ostatnio głosowałem na Kaczyńskich. Zrobiłem to tylko dlatego, że obiecywali wycofać Polaków z Iraku. Nie tylko nie wycofali, ale na dodatek posłali ich do Afganistanu. Od 2005 roku nie chodzę na żadne wybory. Niech się wybierają sami.

  Ja wiem kim jestem. Nie wiem tylko dokąd tak naprawdę idę. Najważniejsze to iść, ciągle iść w stronę słońca, aż po horyzontu kres. I dalej wędrować do samego końca świata i dzień po.

  Wystarczy poczytać naukę Bhagawan Śri Ramana Mahariszi. Usiąść sobie spokojnie i skupić się tylko na jednej, jedynej myśli,,kto ja jestem?”, powtarzać ją ciągle, aż wyciszysz umysł, zanikną myśli i trwasz bez myślenia, trwasz w pełni skupienia, proces w samym końcu przebiega automatycznie.

  Podobnie ćwiczą adepci Zen, jogini, buddyści. Metoda Mahariszi jest prosta i łatwa. Nie lekceważmy jej. Nie ćwiczmy niczego na siłę. Na wszystko musi przyjść czas.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.