Czy wiecie, że nie jesteście pierwszym pokoleniem, które pragnie życia pełnego piękna i wolności?

Czy wiecie, że nie jesteście pierwszym pokoleniem, które pragnie życia pełnego piękna i wolności?

Zapraszam do przeczytania kilku życiowych cytatów. Zwróciłem uwagę szczególnie na cytat Alberta Einsteina o tym, że ludzie jego czasów nie byli pierwszym pokoleniem, które pragnęło lepszego świata.

Właśnie to jest jedno z najważniejszych pytań: „co byś zmienił w tym świecie?

Z jednej strony, oświeceni mistrzowie mawiają, że ten świat jest idealny taki, jaki jest, że tu wszystko jest na swoim miejscu. Bo Ziemia ma być planetą szkoleniową, czy też planetą czyśćca, piekła, planetą drugiej szansy.

Z drugiej strony, ludzie kompletnie nieświadomi, często źli i niszczący innych, robiący karierę po trupach, mówią to samo. Oni też by nic w tym świecie nie zmieniali, bo są do niego doskonale przystosowani. Czerpią z niego korzyści pełnymi garściami.

Gdzie tkwi więc prawda?

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Cytuję: „W tym przyszłym świecie człowiek będzie się coraz bardziej odczłowieczał, tracił indywidualność, wolę, świadomość siebie. Jednostka stanie się zawadą świata. Świat będzie potrzebował dobrze wyrobionej masy. Już jej potrzebuje. Jak wyrobić zatem niczym ciasto, żeby tak powiedzieć, ludzką masę, oto cel świata. Podporządkować, ujednolicić, a do tego, aby czuła się szczęśliwa.”
~Wiesław Myśliwski


Cytuję: „Wystarczą trzy tygodnie całkowitej izolacji: żadnych gazet, telewizji, radia, żony, męża, dzieci. Trzy tygodnie bez religii, społeczeństwa, klubów, uniwersytetów.. pojawi się lęk, dosłownie oszalejesz. Będziesz zdumiony, widząc siebie w zupełnej samotności. Zrozumiesz, że to co robiłeś przez całe swoje życie, było niczym innym, jak tylko zakrywaniem dziur i ran własnego istnienia, zakrywaniem ich pięknymi kwiatami. Ale kwiaty nie uleczą ran. Być może odkryte rany mogą się zabliźnić. Zakryte, wypełniają się coraz większą ropą. Samotność to odkrywanie samego siebie.”
~Osho


Cytuję: „Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swa prawdę jasno i spokojnie, i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych – są udręką ducha. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.

Niech twoje osiągnięcia, zarówno jak i plany, będą dla ciebie źródłem radości. Wykonuj swą pracę jakkolwiek byłaby skromna; ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu. Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa, niech ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty. Wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia, ani nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy. Masz prawo być tutaj. I czy to jest dla ciebie jasne czy nie, wszechświat jest bez wątpienia na dobrej drodze. Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek sie trudzisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia. W zgiełku i pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą. Przy całej złudności, i znoju, i rozwianych marzeniach jest to piękny świat.
Bądź uważny. Dąż do szczęścia.”
~Max Ehrmann


Cytuję: „O, Młodzieży: czy wiecie, że nie jesteście pierwszym pokoleniem, które pragnie życia pełnego piękna i wolności? Czy wiecie, że wszyscy wasi przodkowie czuli to samo, co wy teraz – i padli ofiarą kłopotów i nienawiści? Czy wiecie, że wasze najżarliwsze życzenia mają szansę się spełnić tylko wtedy, gdy uda wam się zdobyć miłość i zrozumienie ludzi, zwierząt, roślin i gwiazd, tak że wszelką radość stanie się waszą radością, a wszelki ból waszym bólem.
~Albert Einstein


Cytuję: „Świadomość zwykłych ludzi przypomina przestarzałe radioodbiorniki odbierające (i to z trudem) tylko jedną falę o niskiej częstotliwości. W rezultacie tacy ludzie mogą dotknąć swoją świadomością tylko kuchennych intryg czy cen kiełbasy. Świadomość człowieka rozwiniętego jest podobna do najnowocześniejszego, superczułego odbiornika radiowego, zdolnego nastrajać się na mnóstwo fal o najróżniejszych zakresach, potrafiącego wyławiać najsubtelniejsze sygnały o najwyższej częstotliwości.”
~D. Wereszczagin

11 myśli w temacie “Czy wiecie, że nie jesteście pierwszym pokoleniem, które pragnie życia pełnego piękna i wolności?

  1. Jest wiele dróg ale tylko jedna jest właściwa,to droga naszego serca,słuchać się serca i być zawsze sobą,nie ma nic piękniejszego dla duszy.Zycie piękne i dostatnie jest nam przynależne od zaistnienia na tej planecie.Każdy,który twierdzi inaczej nie zasługuje na nie.Człowiek wolny duchem nigdy nie da się zniewolić,gdyż nie ma na ziemi takiej mocy,która mogłaby to zrobić.Ruda wszystko jest przed Tobą i dla Ciebie,napewno wybierzesz mądrze i dobrze,jesteś przecież bardzo starą DUSZĄ.
   Pozdrawiam serdecznie Anna

   1. Dziękuję Anno za tak dobre słowa, naprawdę doceniam to 🙂 Masz całkowitą rację, zawsze trzeba czynić tak, jak nam podpowiada nasze serce i intuicja. Sami najlepiej wiemy, co jest dla nas dobre. Czasem nasze wybory okupione są ogromną ceną, ale na podstawie własnych doświadczeń, wychodzę z założenia, iż warto ją zapłacić. A dlaczego? Bo wolność to tak naprawdę rzecz bezcenna. Pozdrawiam cieplutko i całuję :*

   2. Widzę, że przyznałaś już sobie monopol na dysponowanie życiem. No ale co proponujesz zrobić z tymi co twierdzą inaczej niż ty? Powywieszać czy powystrzelać tych niegodnych sukinsynów?
    Człowiek wolny duchem powiadasz …
    A twój duch jest wolny? Czy może jest zarządzany przez zlepek kobiecych emocji od których nie potrafisz się uwolnić?
    Najgorsze są dobre emocje – ćpamy to bez umiaru, mechanizm kortyzolowo-endorfinowy – takie banalne i zwierzęce … czyli ludzkie to jest 😛

    1. @T.banan

     -z emocjami, tymi kobiecym i męskimi (wszyscy mamy je te same) problem nie polega na ich istnieniu, ale na naszym stosunku do nich, i tak dalej. Można mówić, że to jakieś mechanizmy neurologiczne, to jedna strona medalu. Ale to one czynią nas ludźmi, nawet pomimo tego, że często one nas kontrolują, zamiast my je.

 1. W książce „Odpowiedź” John Assaraf i Murray Smith piszą, ze nasz mózg świadomy przetwarza informacje z prędkością 2000 bitów na sekundę, a podświadomy – 400.000.000.000 bitów na sekundę. Jak widzimy, to właśnie część podświadoma generuje myśli, które jak już wiemy są energią. Myśli, które są odpowiedzialne za to, że, mimo iż świadomie pragniemy różnych rzeczy, w naszym mózgu podświadomym kłębią się często myśli, które stoją w sprzeczności z naszymi świadomymi pragnieniami. Efektem konfliktu pomiędzy myślami świadomymi i nieświadomymi jest to, że nasze pragnienia i działania się nie materializują. To, co nam się materializuje w życiu jest wypadkową tego, co myślimy na poziomie świadomym i nieświadomym.

  niestety nasza ludzka podświadomość jest systematycznie niszczona. Fluor, aspartam i inne zło robi z naszej szyszynki gąbkę. A wspaniała szyszynka odpowiedzialna jest właśnie za kontakt z duszą na poziomie świadomym a zwłaszcza nieświadomym. Więc uważam, że smutną prawdą jest cytat W. Myśliwskiego.

 2. tez chcialam kiedys zmieniac swiat ale nie dalo sie az pewnego dnia postanowilam zmienic siebie:)zaczac od samej siebie:)od ponad 5 lat nie ogladam tv i nie slucham radia, na poczatku lekki szok kiedy zaczelam byc w gluszy ale z czasem sama radosc sie pojawila:)mam tylko neta i kiedy chce to czytam to co mnie interesuje, moje zainteresowania, no i uzywam go do moich lekcji. Da sie zmienic siebie a to poczatek do wielkich zmian na swiecie…czego i wam wszystkim zycze

 3. Nauczmy się czym jest wartość niematerialna i dlaczego jest ona rzeczywiście wartościowa. Może zamiast dążyć do doskonałości w wyobraźni, warto zająć się ubogacaniem swojej przestrzeni? Swojej rzeczywistości? Jeśli mamy coś do zmiany u siebie zmieńmy to. Prosto i szybko, bez zbędnego narzekania czy udawania że to takie ciężkie. Skoro rzeczywiście nie chcemy czegoś robić to po co to robić? Zastąpmy to czymś co robić chcemy, ale nie liczmy na to, że to będzie prostsze bo gdyby było to byśmy to robili już dawno. Równe sobie są wszystkie stany, nawet to co nazywamy „trudne” jest takie tylko dlatego, że chce nam się żeby coś było łatwe. Pozbądźmy się tej chęci, nastawmy się na poznanie tego, czego chcemy. Jak to „smakuje” dla naszych duszyczek, jak to na nas wpływa, czym to rzeczywiście jest. 24 godziny to zawsze 24 godziny, im więcej w nie włożymy, tym więcej zbierzemy satysfakcji.

  I najważniejsze, określmy ile czasu chcemy przeznaczać na siebie a resztę przeznaczmy po prostu dla innych. Bo co z tego, że będziemy mieli wysoko rozwiniętych egoistów? Wokoło setki ludzi potrzebuje wsparcia, rozmowy, zrozumienia. Sporo z nich nie wie czym mogliby się zająć, nie wiedzą jak robić coś, co będzie dobre i właściwe i jednocześnie dawałoby im satysfakcję.

  Istnieje pewna zasada, która sprawia że energia z tych silniejszych przechodzi na tych słabszych. Równowaga. Uważam, że tylko wtedy jest sens bycia silniejszym. Siła jest czymś, czym należy się dzielić a nie gromadzić. W fizyce to jest logiczne, ludziom zaś wydaje się, że dobrze robią, jak zamieniają się w twardy tytanowy pręt, kiedy są częścią drewnianego mostu.

  Zbędne obciążenie.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.