Ekologia i przyroda

Ratujmy polskie dziedzictwo przyrodnicze i rolnicze!

Jak uratować polskie dziedzictwo przyrodnicze?

Kolejne wielkie wymieranie gatunków jest faktem. Już pod koniec lat ’90 XX wieku szacowano, że co kilka sekund wymiera kilkadziesiąt gatunków roślin i zwierząt. Teraz globalne wielkie wymieranie przyspieszyło. Nie zrobiono nic, poza biznesami na energetyce odnawialnej i poza wielomiliardowym handlem limitami emisji CO2. Nie tylko nie zrobiono nic, ale wręcz pogorszono sytuację.

Tak wygląda dbanie o przyrodę jak i dbanie o cokolwiek, włącznie ze społeczeństwem, w wydaniu liberalnych elit.

W Norwegii głęboko pod powierzchnią Ziemi powstał globalny bank nasion. Podobne olbrzymie instalacje są budowane w kilku miejscach na świecie. Wiele wskazuje na to, że elity szykują się na jakś globalny kataklizm. Tylko dlaczego nie powstrzymają rabunkowej eksploatacji zasobów i zanieczyszczenia środowiska? Czy globalny krach klimatu, przyrody, ekonomii i struktury społecznej jest częścią ich planu? By po depopulacji większości ludzi przejęli Ziemię i odnowili różnorodność ekosystemów?

Polskie rolnictwo i wymieranie pszczół

W poniższym nagraniu video głos zabierają Andrzej Chilicki, prezes Augustowsko-Podlaskiego Stowarzyszenia Eko Rolników oraz Stanisław Fiedorowicz – rolnik ze wsi Bagny koło Augustowa. Postulują oni sadzenie w sadach i nie tylko tradycyjnych polskich odmian jabłoni i drzew owocowych. Inicjatywa „Miejskie Pszczoły” stara się umieszczać ule w miastach.

Ponieważ paradoksalnie to miasta mogą być ostatnimi habitatami, w których one przetrwają. Miasta, choć zanieczyszczone spalinami, są dla pszczół bezpieczne bo nie ma tam oprysków środkami ochrony roślin. Podobny pomysł dotyczy polskiego rolnictwa i jest omawiany poniżej.

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

1 odpowiedź »

  1. srodki ochrony roslin czy zabijania ludzi ? ciekawe ze chemiczne rolnictwo jest nazywane tradycynym

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.