CZY MAM CI DAĆ NADZIEJĘ I PISAĆ, ŻE BĘDZIE DOBRZE!?

W duchowości ezoterycznej / alternatywnej pełno jest przesady, przeinaczeń, interpretacji dawnych prawd, nieprawidłowego odbioru istniejących zasad, cukierkowania jak i zbyt pozytywnego myślenia.

Ja nie chcę Ci pisać, że wszystko będzie dobrze, bo będzie różnie – i dobrze, i źle. Nie zapewnię Cię, że nastąpi globalna świadomość, bo nie wiem tego, nie publikuję też o Federacji Galaktycznej, bo nie wierzę w takie rzeczy. Podobnie jak nie napiszę, że Trump wróci na białym koniu Q, bo przecież teraz zmagamy się z nową falą lewicowego autorytaryzmu spod znaku Bideta i Chińskiej Republiki Ludowej.

M

Chcę Ci dostarczyć wiedzy (gnozy), ale ludzie doceniają ją rzadziej. Człowiek, strapiony codziennymi troskami i znojami, chce po prostu nadziei i pozytywnych treści, także w duchowości alternatywnej. A nadzieja po pierwsze jest matką głupców, a po drugie – nadzieja jest kochanką strachu, jak mawiała przed laty pewna mądra kobieta.

Gdy pojawia się strach, gdy życie jest tak trudne, gdy tak boli, gdy lecą łzy – mózg włącza obwód bezpieczeństwa, byś nie popadł w dep.resję, katatonię i nie popełnił sa.mob.ójstwa. Czyli włącza nadzieję, karmi Cię złudzeniem, że jakoś siakoś to będzie, że trudy miną, że będzie lepiej.

Nie mówię, że nie będzie lepiej, ale to zależy od naszego inicjatywnego i aktywnego działania, a nie od lukrowania czy od czekania na zbawców z kosmosu. Najpierw wylećcie choćby Voyagerem poza heliopauzę (czyli granicę Układu Słonecznego), a potem mówcie o kosmitach. Bo jakoś nawet z tym jest cienko. A tej kwestii za bardzo się nie porusza.

Zobacz, co sądzą o naiwnej duchowości new age czytelnicy strony Jarek Kefir Bez Cenzury:

➡ Cytat nr 1: „Udawanie, że problem nie istnieje i wkładanie głowy w piasek nie spowodują, że nadchodzące wydarzenia nie zrealizują się, a problemy przestaną istnieć, jak to próbują wmawiać „oświeconym” baranom wszelkiej maści internetowi guru od „serduszkowania” i pozytywnego myślenia, żyjący ze sprzedawania naiwniakom iluzji raju już tu i teraz, bez żadnego wysiłku.

Wystarczy medytować, mantrować i nie dostrzegać zła. To jest właśnie myślenie niewolników i biernych baranów.” [AUTOR: Lux Inter Tenebris ORG / wyszukaj te słowa w Google, by znaleźć tę stronę]

➡ Cytat nr 2: „Konsumpcjonizm jest dla debili. Cukierkowa duchowość, new age jest dla jeszcze większych debili.” [AUTOR: MagnetoScania V8]

Jarek Kefir Bez Cenzury

🔥 WAŻNA INFORMACJA: Prowadzę tę stronę jarek-kefir.com już od 10 lat. Utrzymuję ją z dobrowolnych darowizn czytelników. Piszę prawdę prosto z mostu, często tę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze:

1️⃣ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

2️⃣ Dla wpłacających z zagranicy:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

3️⃣ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “CZY MAM CI DAĆ NADZIEJĘ I PISAĆ, ŻE BĘDZIE DOBRZE!?

  1. Nie ma szans na poprawę ogolnej sytuacji tutaj. Wiele Jarku piszesz o nieliczeniu się z trzodą ludzka, lekceważeniu tych, którzy są na szarym końcu łańcucha ważności wśród gatunku ludzkiego. Wyśmiewaniu i pogardzaniu. Mydleniu oczu dla zachowania dostępu do koryta.
    I dziwić się im? Tym co pazurami trzymają się stołków? Jak tak wielu spośród tych najniżej ustawionych, czy może ciut wyżej, jak tylko ma okazje to w zasięgu swoich możliwości drugim człowiekiem identycznie pogardza? Debile to czy tamto. Lemingi siamto. Trudno uznać wizję wejścia ludzkości na wyższy poziom, skoro ci prawdę objawiona znający tak gorzko się o bliźnim wyraża. Jak na górze, tak na dole. Ileż to ma smutnych przejawow… Swój idealizm wsadzam do kosza na śmieci, wśród ludzkości zawsze będzie po prostu źle. Bo zawsze znajdzie się warstwa, która musi drugiego zgnoic.

  2. Tylko ilu jest tych cukierkowych ?- garstka w porównaniu z resztą. Jak ich nazwać ? – baranami ?, może sam powinien się też tak nazwać ? 🙂 Każdy jest baranem swego losu 🙂 Poza siłami wpływającymi na sferę doświadczania duszy w tym systemie, Wolna wola pozwala na wyobrażenie sobie czegoś, co natychmiastowo pozwala doznać emocji, które jeżą włos na głowie a to już dużo, co to jest ? byle co, co na to pozwala 🙂 pozdrawiam

  3. Pisz, co uważasz za stosowne. Ja przeczytam to, co uważam za wartościowe.
    Chyba nie uczestniczysz w szczurzym wyścigu popularności?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.