CZY MOŻNA POMYLIĆ JOGURT Z METODĄ MEDYTACJI!?

Czy poznasz ostateczną prawdę? Jeśli na serio tak uważasz, to przeczytaj ten artykuł..

Czy można pomylić jogurt truskawkowy z najnowszym, przełomowym traktatem socjologicznym? 🤣

W systemie binarnym mamy zapis cyfrowy – 1 i 0 (znowu ten dualizm plus vs minus 😉 ). Ale szczegółowe analizy danych i talerzy dysków pokazały, że nawet tu nigdy nie ma idealnej jedynki i idealnego zera. Jest np 0,0000017 zamiast 0, lub 0,9999994 zamiast 1. W naturze więc nie ma nigdy form idealnych. Idealne koło jako figurę geometryczną można opisać wzorem matematycznym, i tylko i wyłącznie nim.

Bo w naturze nigdy nie znajdziesz idealnego koła. Na przykład liść lilii może bardzo przypominać koło, ale po przyjrzeniu się choćby lupą znajdziesz różne nieidealnosci, postrzępienia, rowki itp. Każdy płatek śniegu pod mikroskopem wygląda inaczej. Niby świat, wszystko co nas otacza, można opisać wzorami matematycznymi. Ale z jakiegoś powodu to, co realnie istnieje, może bardzo przypominać idealne matematyczne, geometryczne itp formy, ale zawsze będzie w nich element niedoskonałości (zła?).

Do podobnych, agnostycznych wniosków doszedł Robert Anton Wilson, na początku gnostyk, potem Illuminat, a pod koniec swojej ziemskiej drogi – całkowity agnostyk. On zero porównał do nieprawdy na temat różnorakich aspektów rzeczywistości, zaś jeden – do całkowitej prawdy. Pisał, że nigdy nie będzie idealnej prawdy, ani idealnego fałszu, tylko wartości pośrednie pomiędzy 0 a 1. Czyli kolory szarości. Był zwolennikiem tezy, że w tym świecie w ogóle nie należy szukać prawdy absolutnej, bo można dostać po głowie.

Więc świat, w którym żyjemy, jest systemem (macierzą matematyczną), opartą o „algorytm nadrzędny” (ja to nazywam „węzeł”) w postaci niedoskonałości, nazywanej w religiach złem. Nie możemy poznać prawdy, a jak spoglądasz w otchłań / Oblivion / zbyt długo, to ona zaczyna zerkać na Ciebie. I możesz już nie wrócić z powrotem na Ziemię. 😜

Dziwne dowiedzieć się, że celem Twojej odysei po meandrach umysłu (Twojego umysłu!), nie jest poznanie prawdy. Chciałeś tak, jak Neo z Matrixa wziąć całkowicie czerwoną pigułkę, a tu okazało się, że są tylko te w różnych kolorach fioletu. (Dla tych co nie wiedzą – fiolet powstaje po połączeniu barw czerwonej i niebieskiej, czyli kolorów dwóch pigułek, jakie Morfeusz zaoferował Neo).

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc byt niezależnych mediów, to popatrz niżej. Każde wsparcie ma sens!

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal – link niżej: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “CZY MOŻNA POMYLIĆ JOGURT Z METODĄ MEDYTACJI!?

  1. Matematyka jest dziedziną abstrakcyjną a mimo to uważa się że ta abstrakcyjna dziedzina prawidłowo opisuje świat w którym żyjemy

  2. celem życia jest poznanie Stwórcy i zjednoczenie się z Nim,najwyższy możliwy cel. Wtedy wygrywacie grę zwaną życiem.

    1. Nieznany, niby tak, sam nie znam lepszej odpowiedzi. Co nie znaczy, że ta jest zadowalająca. Bo niby dlaczego mamy poznawać Stwórcę, skoro nikt nas przy stwarzaniu nie pytał czy mamy na to ochotę? Ktoś wymyślił taki cel i komuś innemu kazał go realizować. Nie pytając go nawet czy ten ktoś ma ochotę zaistnieć. Chyba, że różnica między Stwórcą a stworzeniem jest pozorna, ale jeśli tak, to po co ten cyrk? Mnie nie przekonują wyjaśnienia, że niby Absolut ma się dzięki temu uczyć i doświadczać, bo wtedy byłby zmienny, a i jego doskonałość wątpliwa. Zmiennym można być w czasie, a to on czas stworzył i mu nie podlega. Myślę, że prawdziwy cel życia jest przed nami mimo wszystko zakryty.

  3. Integracja dualności – mix czerwony z niebieskim, daje fiolet – wiedzę, czakra korony. Nie o to w tym chodzi, żeby iść tylko po lewej czy lubić tylko dzień. Można tak skakać z zera do jedynki i na powrót i oszaleć od tych skrajności, szanować tylko płęć męską i ujadać kobiecie, no ale ileż można się tu inkarnować i bawić w wyrywanie włosów z głowy, uznając jedno. Się integrujmy. Tak, wiem, że ani człowiek na etapie bycia polityikiem ani celebryta przy swojej ściance nie wskazuje na to, że ludzkość ewoluuje, niestety jednak trzeba patrzeć na siebie. „System” jest tu wciąż dziwaczny, bo każdy na drugiego najpierw patrzy.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.