CZY BĘDĄ POZYTYWNE SKUTKI NADCHODZĄCEGO KRYZYSU?

Czy upadek gospodarki, załamanie łańcuchów dostaw i wymiany handlowej jak i światowy głód będą miały dobre strony?

Te wydarzenia bez wątpienia są bardzo złe, przyniosą niezmierzone morze cierpień i śmierć milionów ludzi. Czy jest zasadne doszukiwanie się w tym, o czym pisałem już od 10 lat jakichś pozytywów?

Jak się okazuje, można, nawet w tym.

➡️ Po pierwsze, przez to, że wszyscy ludzie niejako będą zrównani do tego samego poziomu, znikną takie rzeczy jak pogarda, wywyższanie się i snobizm ze strony klasy średniej i bogatych, jak i zazdrość i nienawiść ze strony tych biedniejszych. Dlaczego? Gdyż wszyscy będą marznąć i nie dojadać.

Nikt nie będzie nikomu zazdrościł, i nikt nie będzie się wywyższał i lansował, przy okazji pogardzając biednymi. Młodych i starszych ludzi nie będą kłuły w oczy obrazki palm, słońca i błękitnego, cieplutkiego morza w wykonaniu instagramerek czy pracowników z korpo. Nie będzie fotek cykanych przez te osoby w modnych knajpkach we Wrzeszczu Górnym czy na Wilanowie, z drogimi i ładnie ułożonymi potrawami.

Zamiast frutti di mare & pasta, człowiek będzie się cieszył, jak będą kartofle & kapusta. A zamiast resort & all inclusive, będzie rower & las. Już teraz, pomimo tego, że jest początek czerwca i zimno jak w dupie, to widzę więcej rowerzystów, niż nawet w lecie zeszłego roku. Pora będzie dokupić garnki i odkurzyć zapomniane rowery z piwnicy. Bo innych opcji nie będzie.

➡️ Młodzi widzą tę całą pop-kulturę, teledyski z cadillacami, hajsem i tropikalnymi wyspami. Obcują z obrazkami luksusu z Instagrama, tik toka, śledzą celebrytów i influencerów, z których większość to patola. I myślą, że tak wygląda normalne życie. Szczególnie kobiety są podatne na ten tym programowania medialnego. Więc wywindowały swoje wymagania do poziomu wręcz surrealnego, powodując w pokoleniu poniżej 35 lat kryzys relacyjny.

Do tego dochodzi kult klasy średniej i drapieżna chęć, by im dorównać. Stąd zwykła, fizyczna praca, własnoręczne gotowanie, spacer po lesie czy średnio atrakcyjny mężczyzna uważane są dziś nie za coś „normalnie życiowego”, ale za dno i patologię.

Nadchodzący kryzys boleśnie utrze im nosa. Pozbawi mieszkań na kredyt, zagranicznych wczasów i innego luksusu. Oni będą cierpieć najbardziej. Pierwsi będą ostatnimi. W pewnym sensie trochę się nawet z tego cieszę. A przynajmniej trochę cieszy się ta wredna część mnie. 😉

A Ty co o tym sądzisz?

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Publikuję prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, skorzystaj z poniższych opcji:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “CZY BĘDĄ POZYTYWNE SKUTKI NADCHODZĄCEGO KRYZYSU?

 1. Ludzie bogaci będą mieli mniejszy problem niż średnia i biedota. Uważam że nie nastąpi żadne zrównanie. To nie te czasy, teraz można szybko wszędzie się dostać i załatwić co się chce. rozumiem o co ci chodzi jak piszesz o kobitach i ich relacjach z mężczyznami ale przesadzasz i to samo dotyczy biednych i bogatych, bogaci od zawsze robili co chcieli. po co o tym pisać od zawsze tak wygląda świat i będzie wyglądał. Chętnie przeczytam uzasadnienie po co o tym pisać. Od razu dopiszę ja to obecnie średnio niska 🙂

  1. No ja niski, niestety tylko 176 cm 😜😉
   Po co o tym pisać, jak i tak bogacze robią, co chcą? Po prostu opisuje ten świat i jego podsystemy składowe, eksperymentuję z formą i treścią. Nie jestem rewolucjonistą, bo nie mam nadziei na pozytywną zmianę na tym łez padole. Raczej jestem artystą doświadczającym i tworzącym z tego żywego tworzywa codzienności matrixa. 😉

  2. To wtedy dojdzie do wojny – domowej w Polsce,
   społeczeństwo w Polsce jest bardzo podzielone i
   spolaryzowane a nie wszyscy są takimi marzycielami
   jak wy. Są też Wojownicy oni będą walczyć za idee i
   sprawę.Moim skromnym zdaniem lepiej zginąć w
   walce o słuszną sprawę niż na kolanach w obozie
   FEMA prosząc o kawałek kromki chleba i kieliszek wody.
   Najgorsze w Polsce będzie to że znowu Polak będzie
   zabijał Polaka.
   „Rewolucja zabija swoje dzieci,,
   Ale też usuwa psychopatów i despotów od władzy
   nad ludzmi.Władza jest wygodna ale tylko dla
   rządzących ale czasami lud buntuje się przeciwko
   władzy i wychodzi na Ulice.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.