ŻYCIE TO KURWA, KTÓRA CHCE CIĘ WYSSAĆ Z ZASOBÓW

4 POZIOMY ŚWIADOMOŚCI:

▶️ Zdecydowana większość jest na poziomie pierwszym i marzy, by dostać się na poziom drugi.

Życie na świecie jest tak zaprojektowane, by szybko łapać człowieka w pewne pułapki, by przechwycić jego czas, energię, pieniądze i inne zasoby. Lud ma nie mieć ich dla siebie, system dba o to, by większość z nich zagospodarować, by wzorowy obywatel nie miał ich za dużo dla siebie. Np by nie miał za dużo czasu, by nie zaczął myśleć o „głupotach”, czyli o tym, że ten system jest po prostu zły.

Ma myśleć, że jeśli będzie postępował „poprawnie”, to ta struktura będzie działać na jego korzyść. I że nie powinno się postępować wbrew temu, co powszechnie przyjęte.

Tworzone są więc pojęcia – pułapki, takie jak wzorowy obywatel, przykładny katolik, idealny rodzic, osoba z wyższych sfer, prawdziwy mężczyzna, szanowny i poważany człowiek, dobry partner i tak dalej.

▶️ Kłopot polega na tym, że po pierwsze chcąc wpisać się w te schematy, musisz realizować oczekiwania systemu, a nie swoje własne. A po drugie, poprzeczka jest ustawiona tak horrendalnie wysoko, że nigdy nie będziesz idealny i zawsze będzie Tobie coś do zarzucenia.

Życie wg zasad tej struktury to pasmo cierpiętnictwa, gra w którą nie można wygrać i film bez szczęśliwego zakończenia.

Dlatego wygrywa ten, co nie gra, co świadomie rezygnuje z grania wg ich zasad i pozostaje sobą. 🙂

A jakie jest Twoje zdanie?

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Publikuję na niezależne tematy prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, skorzystaj z poniższych opcji:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

6 myśli w temacie “ŻYCIE TO KURWA, KTÓRA CHCE CIĘ WYSSAĆ Z ZASOBÓW

  1. Zawsze się zastanawiałem nad moim wychowaniem przez rodziców. Grzeczny, lojalny, uczciwy, empatyczny same wady żeby odnieść sukces:) Nie żeby mi było źle. Jakoś się ustawiłem w życiu ale mogło by być o niebo lepiej.

  2. To co piszesz to prawda. Nasuwanie sie pytanie jak nazwac plodzenie dzieci w takim swiecie? To znaczy sprowadzenie dziecka do wiezienia, ktory jest ustawionym systemem, kontrolowanym i to jeszcze z potezna asymetria informacji miedzy wladza, a obywatelem.

  3. Mam troje dzieci; dwoje z nich ma wyjebane na system, o którym pisze Jarek – żyją sobie na luzach pracując za granicą i jeżdżąc po świecie. Trzecie ma dwójkę dzieci, o które tak się boi, że czasem jest chore od tego strachu. Dobrze, że dzieciaki bez reszty rekompensują ten brak psychicznego komfortu. Prawdę mówiąc, dalej nie wiem co lepsze…

    1. Z czego zyja skoro maja wyje… ? A moze tylko udaja a juz zostaly dawno rozpracowane i ustawione przez system? Jak dzieci sa za granica to nigdy nie mozna powiedziec, ze sa wzglednie bezpieczne.

  4. Mapa to nie terytorium, model to nie świat. Mapy i modele mają to do siebie, że upraszczają, nieraz bardzo mocno, rzeczywistość na potrzeby wyeksponowania konkretnego parametru, np mapa polityczna. Życie w tym świecie jest moim zdaniem o wiele ciekawsze od przedstawionego modelu, natomiast sam model przedstawia jeden z jego aspektów. Tych aspektów jest nieskończenie wiele 🙂, powstają w sposób dynamiczny, stare znikają a nowe się pojawiają, jak smaki w dojrzewającym winie 😄.

  5. Ja zostałam stworzona po to żeby przeprowadzić innych przez życie dalej nie dostając za to nic w zamian .Ale wkoncu to zrozumiałam że każdemu z tych osób dawałam całą siebie nie biorąc od nich nic w zamian.i doszłam do wniosku że nie potrzebuje tych ludzi do szczęścia żyje sobie sama skromnie to i mogę spędzać czas tak jak lubię ja nie słuchając pretensji innych.bardzo chciałam podziękować panu Jarkowi że stworzył taka kopalnie wiedzy dla ludzi którzy dążą do swojej prawdy chcą wiedzieć nie to co chce pokazać nam rząd w telewizji tylko opinie kogoś kto dużo wie i chce żeby ludzie zaczęli myśleć samodzielnie.bardzo lubię czytać pana artykuły i kiedyś jak napisał pan że nie będzie więcej już pisać to się zmartwiłam .jestem zadowolona ze stroną dalej istnieje i że kontynuuje pan uświadamianie ludzi co się naprawdę wokół nich dzieje.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.