CO JEST PRAWDZIWYM BOGACTWEM W 21 WIEKU?

Tak sobie myślałem o tym zagadnieniu. Wyobraź sobie babcię klozetową z dworca Gdańsk Wrzeszcz, która pracuje na etat i zarabia 1800 zł na rękę, jak i informatyka z Doliny Krzemowej w USA, który też pracuje na etat i zarabia 100.000 dolarów, ale na tydzień. Prawda, że różnica jest niewyobrażalna?

Ale co te dwie osoby mają ze sobą wspólnego? Zarówno babcia klozetowa, jak i wirtuoz informatyki pracują na etat, czyli spędzają w pracy wiele, wiele godzin. A do pracy trzeba też dojechać i trzeba z niej wrócić. Trzeba wstać o odpowiedniej porze. Więc razem z dojazdem i wstaniem do pracy, przyszykowaniem śniadania, doliczyć trzeba dodatkowe trzy godziny.

Praca na etat, obojętnie czy zarabiasz 1800 złotych czy nawet miliony dolarów miesięcznie, zabiera Ci znacznie więcej. Coś, czego nie zrekompensuje Tobie nawet pensja w wysokości decyliona dolarów miesięcznie. Tym czymś jest czas. Jest to najcenniejsza waluta świata, bo nie da się kupić ani jednej sekundy. Nie da się wydłużyć ani trwania doby, ani czasu swojego życia. Znam przykład osoby, która nie pracuje na etat, jest na tyle bogata, by stale jeździć sobie po Polsce i kręcić filmy. Ma ona największe bogactwo świata – czas wolny, jak i nie jest uwiązana z jednym miejscem. Zwykły Kowalski związany z etatem może pojechać na wycieczkę do sąsiedniego województwa tylko w sobotę i niedzielę. Ale pojechać już dalej, na drugi koniec Polski to nie bardzo, musi wziąć np 3 dni urlopu. A ta osoba, która nie pracuje na etat, bo nie musi, jeździ sobie po Polsce cały czas.

No i bogactwo bogactwu nierówne. Babcia klozetowa z Wrzeszcza zaczyna pracę o 6 rano, a kończy o 13.45. W domu jest około 14.30. Z kolei informatyk z Doliny Krzemowej wyjeżdża z domu o 6.30, pracę zaczyna o 8, kończy o 20.00 lub pozniej, w domu jest koło 21.30.

Który z nich jest tak naprawdę bogatszy, a który biedniejszy?

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com już od 2011 roku. Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Jedna myśl w temacie “CO JEST PRAWDZIWYM BOGACTWEM W 21 WIEKU?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.