DOWODY NA ISTNIENIE EDENU I NA UPADEK LUDZKOŚCI

ETAPY ROZWOJU MENTALNEGO CZŁOWIEKA:

➡️ 1. Dzieciństwo. 0 – 35 do 40 lat. To okres, gdy człowiek mentalnie, czyli umysłowo jest dzieckiem. Dopiero stawia pierwsze kroki na tym świecie. Zupełnie nic o nim nie wie i nie powinien podejmować żadnych wiążących decyzji dotyczących swojego życia. Niestety, ale nasze krótkie życie w tej erze wymaga, byśmy to właśnie przed 40-stka zrobili wszystko, co ważne, czyli założyli rodzinę, zdobyli wykształcenie, dorobili się i tak dalej. O tym napiszę w dalszej części wpisu.

➡️ 2. Okres nastoletni. Od 35 – 40 do 70 – 90 lat. Jest to okres większej dojrzałości mentalnej. Buduje się wtedy ego. Wtedy ma miejsce kryzys wieku średniego. Człowiek cieszy się tym, co wypracował, czego się dorobił, ma już większe doświadczenie życiowe. Już nie jest taki naiwny, już nie da się go tak łatwo oszukać. Już nie kieruje się tak opinią innych. Ale wciąż jest to okres, gdy chce on imponować, wywierać dobre wrażenie, sprawiać pozory, grać w społeczną grę. To jeszcze nie jest dojrzałość i dorosłość.

➡️ 3. Dorosłość. Od 70 – 90 lat wzwyż. To okres mądrości i dojrzałości. Człowiek nie chce już sprawiać pozorów. Nie chce już sprawiać dobrego wrażenia, bo wie, że to wszystko to tylko puch marny. Ma niezbędny dystans i luz. Ma mądrość życiową i wiedzę. Dopiero taki człowiek ma odpowiednie kompetencje, by podejmować życiowe decyzje i brać odpowiedzialność za los innych istot.

I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:

➡️ O czym świadczy rozwój umysłu, który nie nadąża za bardzo szybkim rozwojem i umieraniem ciała? Dramatem ludzi jest to, że starzejemy się i umieramy zbyt szybko, a mądrzejemy zbyt wolno. Zwyczajnie żyjemy zbyt krótko, by wcielić zdobytą wiedzę w życie. W wieku tych 90 lat mamy już odpowiednią bazę informacji, ale wtedy jesteśmy starzy i umieramy. Nie zdążymy tego wcielić w życie ani przekazać innym, a na nasze miejsca przychodzą nowe pokolenia, tak samo głupie jak my kiedyś, które popełnią te same błędy, co my wtedy.

To fatalny błąd ludzkości, nie możliwy do naprawienia. Bo to sztafeta pokoleń, gdzie doświadczenie nie jest przekazywane, za to głupota, nieświadomość i naiwność wciąż jest odtwarzana przez nowe pokolenia.

Ten model rozwoju naszego umysłu jest też żywym dowodem na to, że kiedyś żyliśmy nie 70 do 120 lat, jak dziś, ale 1000 do 100.000 lat jak w Satya Yudze, jak głoszą Wedy. Konstrukcja naszej podświadomości również jest na to dowodem. Ona oczekuje realiów raju. Jednak w tych czasach Kali Yugi, erze upadku i zepsucia, doznaje licznych traum, i do tego nie jest przystosowana. Więc chorujemy na liczne neurozy, lęki, kompleksy, depresje, nerwice czy wręcz choroby psychiczne.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

5 myśli w temacie “DOWODY NA ISTNIENIE EDENU I NA UPADEK LUDZKOŚCI

 1. Skoro żyliśmy kiedyś w Satya Yudze 1000 do 100.000 lat, to dlaczego nie wystarczyło nam owej mądrości do kontynuacji po wsze czasy tego wspaniałego okresu?

 2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiedza_ukryta

  Wiedza ukryta, wiedza milcząca, wiedza cicha, wiedza niejawna – pojęcie, które do filozofii nauki wprowadził Michael Polanyi, pozostając pod wpływem metody przykładów paradygmatycznych Wittgensteina i kwestionując utożsamianie całości wiedzy z wiedzą zwerbalizowaną. Argumentował on, że możemy wiedzieć więcej niż umiemy wypowiedzieć, czyli że istnieje wiedza personalna, którą trudno wyartykułować lub przekazać komuś innemu. Pojęcie to jest obecnie ważne w dziedzinie zarządzenia wiedzą.

  Zdaniem Polanyi’ego wiedza ukryta tłumaczy: (1) prawdziwe rozpoznanie problemu; (2) zdolność do poszukiwań naukowych przez wyczucie kiedy rozwiązanie staje się bliższe; (3) przeczucie niemożliwych jeszcze do wypowiedzenia przyszłych implikacji końcowego odkrycia.

 3. „Strategic Trends Programme : Global Strategic Trends – Out to 2045”

  Click to access GlobalStrategicTrendsOutTo2045.pdf

  „Global Strategic Trends describes a strategic context for Defence and security looking out to the middle of the century. It takes a comprehensive view of the future derived through research headed by the Development, Concepts and Doctrine Centre (DCDC).This publication is the fifth edition of Global Strategic Trends. It is benchmarked at 30 April 2014. Developments taking place after this date have not been considered. The findings and deductions contained in this publication do not represent the official policy of Her Majesty’s Government or that of United Kingdom’s Ministry of Defence (MOD). It does, however, represent the view of the Development, Concepts and Doctrine Centre, a department within the MOD.”

  Miłej lektury. 😉

 4. „Argumentował on, że możemy wiedzieć więcej niż umiemy wypowiedzieć, czyli że istnieje wiedza personalna, którą trudno wyartykułować lub przekazać komuś innemu. Pojęcie to jest obecnie ważne w dziedzinie zarządzenia wiedzą.”

  Dokładnie się z tym utożsamiam. Słowami ciężko opisać to co czuję i intuicyjnie wiem.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.