Czy wszyscy ignorujemy zagrożenia?! Przesłanie do tych, co się boją

Opowiem Wam pewną historię, z życia wziętą.

Miałem kiedyś do czynienia z fałszywym alarmem bombowym i pogróżkami, wysyłanymi przez niezrównoważoną psychicznie osobę. Tam, gdzie przebywałem, zaostrzono pewne procedury bezpieczeństwa.

Jednak minęło kilka tygodni, ludzie zapomnieli o sprawie. Nowe procedury zaczęły być po prostu uciążliwe. Na jednym z zebrań ktoś powiedział z rozbrajającą miną tekst:

„Słuchajcie, stan alarmu już minął, to może przestaniemy tak sprawdzać i zapisywać ludzi? „

Ten tekst mnie totalnie zszokował, ale dzięki temu doszedłem do pewnych ważnych wniosków.

A co, gdyby ten ktoś znowu nam zaczął grozić, i korzystając ze złagodzenia procedur, wniósł prawdziwą bombę lub zrealizował swoje pogróżki?

A co, gdyby dowolnie inna osoba wniosła bombę, wirusa, albo rozpyliła sarin jak w metrze w Tokio w latach 90-tych?

To oczywiście tylko hipotetyczne przypuszczenia, ale pokazują pewne życiowe prawdy.

Wnioski:
-nie da się zapobiec wszystkim zagrożeniom, bo nie da się całe życie być w stanie „alarmu” choć logika i czysty rachunek prawdopodobieństwa wskazują, że warto by było;
-ba, nie da się zapobiec nawet mniejszości zagrożeń, gdyby ktoś chciał dokonać ataku terrorystycznego czy dowolnie innego przestępstwa, to mógłby zrobić to w każdej chwili;
-jeździsz codziennie samochodem ponad 50 kilometrów dziennie? Czy wiesz, jak bardzo wzrasta ryzyko nagłej śmierci czy kalectwa w wyniku wypadku? Już bezpieczniej zatrudnić się w armii i prowadzić ćwiczenia na poligonie wojskowym. Spójrz na statystyki. Według statystyk, powinniśmy mieć 365 dni w roku żałobę narodową, gdyż na drogach co kilka dni umiera ponad 20 osób. Skoro jak w wypadku kolejowym na raz zginie 20 ludzi to jest żałoba narodowa, to czemu nie wprowadzać żałoby narodowej jak zginie 20 osób w ciągu weekendu na drogach?
-czy jesteś pewien, że jesteś świadomy wszystkich zagrożeń? Tego, co czyha na klatce schodowej, na podwórzu i w centrum miasta po zmroku? Tego, co może Cię spotkać, gdy połączysz sok grejpfrutowy z niektórymi lekarstwami? Tego, co może Cię spotkać gdy przechodzisz koło źle zabezpieczonego rusztowania w centrum miasta? Albo tego, że pobliska kopalnia spowoduje trzęsienie ziemi, w zdawałoby się, zupełnie nieaktywnym sejsmicznie rejonie? Albo tego, co może nas spotkać ze strony kosmosu?
komfort psychiczny opiera się na nieświadomości zagrożeń. Czy jesteś świadomy, że jeżdżąc codziennie do pracy samochodem czy wyjeżdżając na wakacje samochodem, możesz skończyć jako bezładna kupka dymiących flaków? Jedziesz, słuchasz muzyki, narzekając czasami na wszechobecne reklamy w radiu.. Śmiejesz się, cieszysz życiem, snujesz plany, pod koniec drogi boli Cię pęcherz.. A potem – sekunda czasu, jeden błysk – i umierasz. I nie ma Ciebie, nie ma Twojego samochodu, Twoja karta kredytowa i bankomatowa płonie w pożarze, przyjeżdża policja, pogotowie, nie minie kilka dni – i jesteś historią. A Ty chciałeś tylko wyjechać na wczasy, wioząc w samochodzie swoich znajomych, a w bagażniku, tradycyjnie, skrzynkę Żywca, tak, jak to robią miliony innych ludzi na świecie.
-kolejny wniosek: można być świadomym części zagrożeń, ale świadomość wszystkich zagrożeń sprawiłaby, że nie dalibyśmy sobie rady z taką wiedzą. Dlatego umysł człowieka wypiera tego typu ewentualności, i jest to proces całkowicie naturalny. Umysł ludzki nie ogarnie całości, zawsze będzie musiał upraszczać, i to nie tylko w tej kwestii.

Prawdą jest też to, że nie można się przejmować i zamartwiać czymś, na co nie mamy żadnego wpływu. Można natomiast poszerzać wiedzę i starać się zminimalizować wpływ takiego ewentualnego zdarzenia. Ten wpis kieruję właśnie do wszystkich tych, którzy poznali tematykę zmian na świecie, NWO, i którzy teraz się boją – co będzie dalej.

Pozwól życiu płynąć, nie martw się o jutro, gdyż nikt na tej planecie nie jest pewny, czy w ogóle dożyje jutrzejszego dnia. Obecna cywilizacja i ludzka psychika jest tak skonstruowana, że nie możemy być pewni nawet najbliższej godziny. Podczas Wielkiego Kryzysu z kat 30-tych XX wieku w ciągu jednej doby milionerzy stali się nędzarzami, popełniając masowo samobójstwa. A zwykli ludzie stracili co najwyżej wartość pensji i bankowych oszczędności, i żyli dalej, z pomocą państwa lub bez. Nawet ogromne pieniądze, władza, wpływy i znajomości nie dadzą Ci żadnej gwarancji bezpieczeństwa. Pokładanie swojego bezpieczeństwa w szeleszczących kawałkach papieru, które nie mają zresztą pokrycia w realnej gospodarce, jest największym szaleństwem współczesności.

Powyższe wnioski wydają się być bardzo proste i oczywiste, jednak w codziennym zabieganiu, nie zawsze o nich pamiętamy, dlatego spisałem je w tym tekście.

Jarek Kefir

Źródło: https://kefir2010.wordpress.com/

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Jeśli rozumiesz, że publikowanie, zdobywanie i weryfikowanie informacji to pewna praca i koszta, a ujawnianie ukrywanej wiedzy to konkretne ryzyko – możesz wspomóc finansowo mnie i to, co robię.
I tym samym, dołożyć pewną małą cegiełkę światłości w tym tonącym w mroku głupoty świecie!
W poniższym linku napisałem, jak można to zrobić. Dzięki! :)
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

polityka swiatowa

pieniadze wladza znajomosci

5 myśli w temacie “Czy wszyscy ignorujemy zagrożenia?! Przesłanie do tych, co się boją

 1. Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrywa.
  Frederic Joliot-Curie

 2. NWO – Nowy porządek świata – wszystko o nim + dowody

  http://www.koniec-swiata.org/nwo-nowy-porzadek-swiata-wszystko-o-nim-dowody/

  Kometa o średnicy 50 km może uderzyć w 2014 roku w Marsa

  Kosmiczny kataklizm może nastąpić niebawem w sąsiedztwie Ziemi. Kometa C/2013 A1 (Siding Spring), odkrył na początku tego roku, ma szansę zderzyć się z Marsa w październiku 2014 r. – poinformował rosyjski astronom Leonid Elenin z ison-NM Observatory (Nowy Meksyk).

  http://www.koniec-swiata.org/kometa-o-srednicy-50-km-moze-uderzyc-w-2014-roku-w-marsa/

  Czy zagłada nadejdzie z kosmosu ?

  Jednym z możliwych scenariuszy końca świata jest uderzenie w naszą planetę meteorytu, lub komety. Naukowcy już wiele lat temu zdali sobie z tego sprawę, dlatego obiekty, które w przyszłości mogą stanowić zagrożenie dla Ziemi są stale monitorowane. Jednak na chwilę obecną Ziemia jest praktycznie bezbronna, nie istnieją bowiem żadne sprawdzone metody, które mogłyby ochronić nas przed taką katastrofą.

  http://www.koniec-swiata.org/czy-zaglada-nadejdzie-z-kosmosu/

  Asteroida przeleciała blisko Ziemi. Wykryli ją zaledwie kilka godzin wcześniej.

  Około 15-metrowa asteroida podobna do obiektu, który w lutym eksplodował nad Czelabińskiem, minęła Ziemię w nocy z piątku na sobotę. Rosyjscy naukowcy wykryli ją na kilka godzin przed tym, zanim przeleciała w bliskim sąsiedztwie naszej planety. Poruszała się w odległości mniejszej niż wysokość orbity satelitów geostacjonarnych.

  http://www.koniec-swiata.org/asteroida-przeleciala-blisko-ziemi-wykryli-ja-zaledwie-kilka-godzin-wczesniej/

  Koniec świata – uderzenie małej planety lub asteroidy – ANIMACJA

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.