UKRYTE PRZESŁANIE FILMU INTERSTELLAR. DOPIERO DZIŚ TO ROZUMIEM!

Ukryte, gnostyckie przesłanie filmu Interstellar

Pobyt ludzkości na Ziemi dobiega końca z powodu zmian klimatycznych. Nad Ziemianami wisi widmo zagłady życia biologicznego na Ziemi i utraty planety – jedynego miejsca we wszechświecie, na jakim możliwe jest życie.

Główny bohater filmu jest ojcem dwojga dzieci, w tym wyjątkowo uzdolnionej naukowo córki. Pewnego razu, na skutek niespodziewanego zwrotu okoliczności, który biorą za mistycyzm, odnajdują tajną bazę NASA, w której główny bohater dostaje propozycję loty ku gwiazdom. Okazuje się bowiem, że ktoś, nie wiadomo kto, zbudował portal międzygwiezdny koło planety Jowisz, który wiedzie ku innej galaktyce, gdzie mogą istnieć planety zdatne do życia. Więc nasz bohater wyrusza w misję, z której może nie wrócić..

.

To, co tam odkrywa jest po prostu szokujące..

Ten artykuł adresowany jest do ludzi, którzy widzieli już film Interstellar i gotowi są do zastanowienia się nad jego przesłaniem. Jeśli nie widziałeś tego filmu, TO NIE CZYTAJ DALSZEJ CZĘŚCI ARTYKUŁU. Bo pozbawi Cię to wspaniałej przygody i zabawy, gdyż dalsza część tego wpisu zawiera spoilery, czyli opis filmu.

Jeśli nie widziałeś filmu Interstellar i zastanawiasz się nad jego ukrytym przesłaniem, obejrzyj go w linku poniżej:
Interstellar CDA (cały film, lektor PL)

.

Naukowcy odkrywają portal zbudowany kilkadziesiąt lat temu przez tajemniczych „onych”. W naszej rzeczywistości kilkadziesiąt lat temu miało miejsce ujawnienie skrywanej przez millenia wiedzy, które potem ewoluowało, z mniejszym lub większym powodzeniem, w nurt new age. To „portal”, dzięki któremu dziesiątki milionów ludzi na Ziemi zyskało możliwość kontaktu ze światem ducha, z ukrywaną wiedzą, z możliwością rozpoczęcia podróży ku odkryciu sensu własnego istnienia.

Filmowy lot ku gwiazdom to metafora opuszczenia świata realnego, życia, ku poszukiwaniu prawdy w doktrynach i szkołach duchowych, jak i w coraz wyższych formach wtajemniczenia.

Bohaterzy filmu Interstellar znaleźli tam przerażająco zimne, bezkresne i martwe światy. Jest to symbolem tego, że w tych doktrynach nie ma prawdy. I tak musieli wrócić na Ziemię, czyli zejść z bujania w obłokach, ponownie ku życiu. Bo to w nim jest odpowiedź, choć szukaliśmy jej zupełnie gdzie indziej.

Cytat z filmu:

-Istoty zamykają hipersześcian.
-Nadal nie rozumiesz. To nie istoty, to my.
-Ludzie nie mogli czegoś takiego zbudować. To musieli być obcy.
-To ludzie z przyszłości. Cywilizacja, która wyszła poza trzy wymiary i egzystuje w wymiarze piątym, która nie jest zależna i zdana na pastwę czasu.

.

Bohaterowie widzą życie ich rodzin na Ziemi (czyli w świecie realnym), jak żenią się i umierają, jak pojawiają się i dorastają ich dzieci. Widzą też, jak Ziemia – jedyny świat, jaki mamy – umiera. To symbol zaniedbania świata materii na rzecz podróży ku gwiazdom, czyli bujania w obłokach.

Główny bohater musi w końcu zdecydować się na bardzo trudną decyzję. Ma wejść do środka czarnej dziury, przekraczając horyzont zdarzeń. Dopiero tam zaczyna on mieć wpływ na rzeczywistość. Poprzez to, że był w miejscu, w którym czas jest plastyczny, mógł kontaktować się ze swoją córką na każdym etapie jej życia. Zainspirował ją do poznania tajników nauki, dzięki czemu uratowała ona świat przed klimatyczną katastrofą i zagładą życia na Ziemi. Kobieta jest symbolem świata materii, a bez tego świata materii duchowość jest niekompletna.

Poniżej utwór z Interstellar, często pojawiający się w tym filmie. Nosi tytuł: „Wracam do domu”

.

Bohater filmu dopiero nawiązując kontakt z pozostałą na Ziemi córką może w końcu realizować swoją misję. Wejście do czarnej dziury można też interpretować po jungowsku – że jest to zmierzenie się ze swoim cieniem. Czyli z największymi lękami i z innymi treściami, które wyparliśmy lub zanegowaliśmy. Lub nie chcieliśmy ich przyjąć. I tak dalej. Cień objawia się w negatywie, i ten negatyw może być także coraz bardziej i bardziej depresyjnym „zatopieniem” w świecie idei, doktryn i metod, w tym tych mistycznych. Zamiast celebrować życie naprawdę.

W pewnym jednak momencie przekraczamy horyzont zdarzeń, zapadamy w najczarniejszą „ciemną noc ducha„, w którym wali się nasz system wartości. Doznajemy upadku, jednego z dotkliwszych, którym nazywa się kryzysem egzystencjalnym. Upadają nie tylko nasze wierności i idee, ale najgłębsza z najgłębszych istot naszego bytu. Nie znalazłeś prawdy i odpowiedzi nawet na samym szczycie wtajemniczenia. Zakrywa je wszechwieczna zasłona, tajemnica, bariera. I tak już pozostanie, aż po kres dziejów. Ale umysł chciałby w coś wierzyć, chciałby chociaż namiastki prawdy, jednak wie, że jej nie znajdzie.

.

Na sam koniec: w filmie pokazane jest, jak ojciec na kilkadziesiąt lat opuszcza córkę. Ale potem wraca. Jest to gnostycka metafora zaniku siły męskiej w ciągu ostatnich kilku dekad. Te ostatnie dziesięciolecia to czas nieobecnych, oddalonych ojców. Zatopionych w pracę, w alkohol, podporządkowanych wiecznie na nich psioczącym żonom. Ale teraz system dąży do odbudowania tej męskiej siły, po latach feminizmu, „mentalnego kastrowania”. Zaginiona siła męska ma wrócić, ale połączona z kobiecością, materią, by zmienić świat na lepsze.

Dopiero gdy zatoczysz to pełne dramatyzmów koło, zobaczysz, że to wszystko czego poszukiwałeś, już jest i było od początku. Wracasz do punktu wyjścia. Naszym celem jest zauważenie, że wszystko, czego szukamy, jest już teraz. Wszystko, czego szukasz. I tak „słowo ciałem się staje.”

„Wszystko zawiera się we wszystkim. Na jedną rzecz składa się wszystko. Przyszłość zależy od przeszłości. I może nawet odwrotnie: przeszłość od przyszłości, tzn. że jak to jak postrzegamy przeszłość, zależy od przyszłej interpretacji. Przykład? Możesz zmienić postrzeganie tego, co Ci się przydarzyło w dzieciństwie przez przyszłą interpretację, albo przez teraźniejszą interpretację, jako dorosły człowiek.”

„Bądźcie jak dzieci, a wtedy wrócicie do Królestwa Niebieskiego” (Jezus z Nazaretu).

.

Przerobiłem chyba wszystkie doktryny, w tym te polityczne, ideologiczne, religijne, ezoteryczne, a nawet tajemne. Trudno znaleźć mi ziemską ideę, której nie znałbym choćby w podstawach. Przez wiele lat publikacji, jeśli mi towarzyszyłeś, przeprowadziłem Cię przez całą masę różnych idei i domysłów. W żadnej z nich nie znalazłem prawdy i odpowiedzi.

Nikt ich nie zna. Od mędrca po głupca, od króla po poddanego, od illuminaty po słuchacza polskiego rapu. 😉 Gdyby Ci najbardziej wtajemniczeni, zarządzający światem, odnaleźli prawdę, to nie chcieliby rządzić, kontrolować, cenzurować, trzymać ludzi za buzię. Jedyne, co oni znaleźli po wdrapaniu się na szczyt, to rozpaczliwa samotność. Na tym szczycie bowiem nie ma nikogo, oprócz ich samych. Nie chcieliby oni kontrolować świata iluzji, bo widzieliby, jak wielką jest to ułudą. To ci rzekomo pierwsi są tymi ostatnimi, według słów samej Biblii. Więc nie bój się. Oni, pomimo tego, że dotarli na ten 33-stopniowy szczyt, wiedzą tyle, co ja i Ty. Czyli NIC.

.

Mogę Cię bardzo rozczarować, ale na najważniejsze pytania ludzkości typu: jaki jest sens życia, czym jest Bóg, co jest po śmierci, odpowiem Ci: NIE WIEM.

W kamieniu jest więcej prawdy, niż w doktrynach i ideach, także tych ezoterycznych, mistycznych czy nawet tajemnych. Nie ma innej prawdy i odpowiedzi, niż życie samo w sobie.

Etap „szaleństwa doktryn”, a następnie upadku całego systemu wartości jest bolesny, także dla mnie, ale konieczny.

.

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir
Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

5 myśli w temacie “UKRYTE PRZESŁANIE FILMU INTERSTELLAR. DOPIERO DZIŚ TO ROZUMIEM!

  1. Tylko częściowo masz rację. Nieprawda że nie można dotrzeć do prawdy. Po prostu tobie się nie udało. Oświecenie daję odpowiedzi na wszystkie pytania. I wcale rozwój duchowy nie musi być coraz bardziej depresyjny a wręcz przeciwnie. Im jesteś wyżej więcej rozumiesz i więcej rozumiesz Ty masz w sobie więcej radości życia.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.