Jaka jest praprzyczyna zła w naszym świecie? Zobacz niezwykły film!

Jaka jest praprzyczyna zła w naszym świecie? Zobacz niezwykły film!

globalna świadomośćZapraszam Was do obejrzenia filmu „Agora„. Jest to film wyjaśniający podstawowe ezoteryczne / gnostyckie terminy, pojęcia i koncepcje. Wielu ludzi od dawna zadaje sobie pytanie, dlaczego ten świat jest tak bardzo „popieprzony„, dlaczego jest w nim tyle zła, nienawiści, cierpienia.

Film który poniżej wklejam, stara się choć w części przedstawić odpowiedź na to pytanie. Coraz więcej ludzi zgodzi się z tym, że z naszym światem jest coś nie tak. I to bardzo nie tak. Z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba większość, gdy choć trochę wysili zwoje mózgowe. Właściwie, to to stwierdzenie leży u samych podstaw wielu rozważań.

Ludzkość od zawsze poszukiwała na nie odpowiedzi. U podstaw tego filozoficznego problemu powstało mnóstwo systemów wierzeń, religii, ideologii, doktryn. Przy czym każdy z tych systemów wierzeń uważa siebie za prawdziwego, a inne – za fałszywe. Dlatego na tej podstawie możemy uznać, że wszystkie ideologie i religie są fałszywe. Racjonalizm, materializm i ateizm – także.

Programowanie, a właściwie tresowanie miliardów ludzi za pomocą ideologii i religii, to bardzo szeroki, globalny problem. Problem coraz bardziej naglący. Bo z biegiem lat istniejące systemy próbujące w koślawy sposób tłumaczyć świat (ideologie i religie) stają się coraz bardziej niewydolne. Trzeba iść z tzw duchem czasów, duchem epoki, i zreformować te przestarzałe, i powodujące ogromne cierpienia twory.

Nie łudźmy się: jakiś matrix musi być, jakieś systemy wierzeń nadal będą musiały obowiązywać. Zwykłych ludzi można spróbować „ucywilizować” za pomocą „landrynkowego” new age. Istotnie, treści z new age w mniej lub bardziej wykoślawionej formie, przewijają się w milionach opracowań, w tysiącach środków przekazu. Jednak powinniśmy pamiętać, że my mamy już nieco inną wiedzę, którą powinniśmy starać się operować.

Tak więc zapraszam do obejrzenia poniższego filmu!

Autor wstępu: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Cytuję: „Agora” jest niczym więcej jak kolejnym wykładem z gnozy, którą Amenabar przybliża widzom od czasu swojego pierwszego filmu. Tym razem jednak zmienił się temat. Można wręcz rzec, że przeszliśmy na kurs dla średnio zaawansowanych. Poprzednio Amenabar opowiadał o bardzo podstawowych pojęciach gnozy jak dualizm świata, iluzoryczność i niedoskonałość świata materialnego, potrzeba wolności, a przede wszystkim dążenie do poznania będącego środkiem zbawienia. W „Agorze” tematem przewodnim jest Sophia – jedna z podstawowych koncepcji większości kierunków gnostyckich, praprzyczyna zła świata materialnego, ale też boża iskra, dzięki której możliwe jest przebudzenie.”

Link do filmu poniżej, kliknij w niego by zobaczyć film:

http://www.cda.pl/video/11816957

4 myśli w temacie “Jaka jest praprzyczyna zła w naszym świecie? Zobacz niezwykły film!

  1. nie ma dobra ani zla na swiecie dla jednego morderstwo jest ciastkiem z makiem dla drugiego zgubienie portfela jest straszna tragedia, kazdy ma swoj pulap i jeden i drugi chce doswiadczyc roznych rzeczy w cialach nikt nie umiera zyjemy dalej tyle ze powodujemy zal wsrod tych co tu zostali i sie do nas przyzwyczaili, smierci czyli zmiany ciala najtrudniejsze sa u katoli zydow i kebabow celowo tak yahwe zrobil zeby wieksza zaleznosc od niego byla, najlepiej bylo u indian do krainy wiecznych lowow glowa do gory idzie sie dalej a nie placzki lamenty najgorzej ze tego katolstwa w nas nie da sie cofnac czym skorupka za mlodu nasiaknie… itd

  2. Witaj Jarku. Podajesz wiele wspaniałych rzeczy. Ten film pokazuje/ widziałem dopiero początek/ jak wyglądała miłość bliźniego w dawnych wiekach. to już zapewne takie prawo społeczne. Najpierw jakaś grupa jest uciskana, a gdy cudem dorwie się do władzy to staje się jeszcze większym gnębicielem od swoich dotychczasowych prześladowców. Tak tez udowodnił czynami swoja miłość bliźniego KRK. To on po wybrykach Cezara powtórnie zniszczył Bibliotekę Aleksandryjską, po nadpaleniu jej za Cezara i Kleopatry. Kalif Omar wykończył niewielkie resztki owej Biblioteki. Zamordowano tez ową nieszczęsną Hypatię. Podobnie było z Rewolucją Francuską, Rewolucją Bolszewicką i innymi rewolucjami. Zawsze będą wyzyskiwacze i wyzyskiwani, kaci i ich ofiary, to są odwieczne prawa tego świata. Mam na myśli również prawa społeczne. Są one stałe i niezmienne.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.