Problem kredytów we frankach jest poważniejszy niż nam się wydaje! „Batalia o byt państwa”

Problem kredytów we frankach jest poważniejszy niż nam się wydaje! „Batalia o byt państwa”

nowoczesna.pl program politycznyPopatrzcie jak ta karma wraca. Dawniej mawiano, że nawet gdyby PO wystawiła małpę z ZOO jako kandydata na prezydenta, to i tak by wygrała. Bo ważne że z PO. Jak jest obecnie? Obecnie wszystko co obieca albo zrobi PO, jest źródłem satyry, szydery, „lolcontentu„, „beki„. Tym bardziej różnego rodzaju wpadki i wtopy których jest ostatnio więcej. Newsy o ich działaniach ściągają dwie grupy: albo wkurzonych przeciwników, albo gimby spragnione dobrej „beki„.

Jak kończy obóz władzy? Rozliczają się, awanturują się (jak na ostatnim zjeździe z Kopacz), szukają kretów, V kolumny. Są przerażeni PiSowcami i Kukiziakami, popełniają jedną nerwową wtopę / wpadkę za drugą, i tak bez końca.. Jednym słowem: rozpadają się, gniją od środka. To, co dzieje się teraz jest doskonałym studium dla tych, którzy chcą się uczyć psychologii tłumu.

Bowiem cała PO kończy tak samo, jak kończył każdy znienawidzony dyktator. Cechy szczególne tego procesu, znane z historii: znienawidzenie przez większość społeczeństwa (a więc skumulowanie klątwienia i negatywnej energii), zaburzenia procesów neurologicznych i psychicznych (Komorowski..), paraliżujący strach (Komorowski, Szejnfeld, Kopacz), nie dbanie o jakiekolwiek nawet skrupuły, paniczne, wręcz destrukcyjne próby ratowania sytuacji i władzy (Nowoczesna.pl).

Tymczasem zmiana szyldu (tzw. „rebranding marki”), wypudrowana grubym szmalem na socjotechnikę i PR, jest jeszcze bardziej wykpiwana:
NaTemat.pl: Petru „supertuskiem” dla lemingów? Wyborcy Platformy wreszcie mają alternatywę po wielkim „nic” (uwaga, artykuł zawiera agresywną propagandę i PR).

Obserwujcie uważnie, bo puszka pandory jest otwarta. Oby oni w swoim szale ratowania status quo, nie pociągnęli za sobą całego kraju na samo dno. Tego się najbardziej obawiam. Tak czy owak, ten proces musiał kiedyś nadejść. Im dłużej by to było odwlekane, tym z większym hukiem by się to stało. Im dłużej byłoby to odwlekane, tym radykalniejsze byłyby nastroje społeczne. I zamiast rządu Kukiz – Duda – Szydło – Kaczyński, mielibyśmy innych, radykalniejszych u władzy. Dla przykładu – Ruch Narodowy, neonazistów z Zmiany (Falanga itp), i Korwina na dokładkę.

Ostatnio duży rezonans medialny wywołało powstanie obecnie stowarzyszenia „Nowoczesna.pl„. Otóż jakie są prawdziwe powody, dla których stare demony sprzed lat, które zniszczyły kraj (Balcerowicz, Petru, Olechowski, Tymochowicz) wracają? Powodem prawdziwym jest przewidywany kryzys w kredytach na pseudo-franki szwajcarskie.

Międzynarodowa finansjera wystawiła swoją sprawdzoną drużynę i sypnęła ogromnym szmalem na kampanię PRowską („pijarowską”) w mediach. Jak i na hordy trolli grasujące w internecie, o czym pisałem w linkach poniżej:
Skandal! Potężna cyber-armia trolli PO i Nowoczesna.pl przejmuje internet!
Bardzo ważne ostrzeżenie! Oszustwo PO, czyli „Nowoczesna.pl”
Tajna organizacja doprowadzi do upadku polską politykę?! (Hipotezy, poszlaki)

Toczony jest już ostateczny bój o być albo nie być naszego kraju. Jeśli „wajchowym” uda się ich manewr z przeforsowaniem Nowoczesna.pl i potem koalicja z PO – wtedy nawet „ch*j, dupa i kamieni kupa” nie będą polskie. A zamiast biało-czerwonej flagi z napisem „Rzeczpospolita Polska” na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrebennem, zobaczycie napis: „Bundesrepublik Deutschland„. Bo o to właśnie chodzi.

Jak pisze strona: Komitet Obrony Praw Obywatela i Konsumenta” (link tutaj), o inicjatywie bankierów związanej z kredytami frankowymi:

Cytuję: „Problem toksycznych produktów finansowych nazwanych kredytami frankowymi jest dużo poważniejszy niż nam się wydaje. To jest jedna z najważniejszych batalii o kształt naszego państwa, jakość prawa i styl sprawowanych rządów. Jeżeli bankierom uda się wygrać, to będzie oznaczało, że nasze państwo przestało istnieć nawet teoretycznie.

Wtedy nawet „ch..j, dupa i kamieni kupa” będą zastawione u obcych. Pieniądze (34 miliardy, o których mowa) nie mogły zostać wyprowadzone z kraju, ponieważ ich nie ma. Są to hipotetyczne zyski banków przy założeniu, że frank będzie kosztował powyżej 4 zł. Jeżeli przyjąć, że mamy naprawdę wolny rynek, bez sztucznego ustawiania kursu CHF, to przewalutowanie nic nie kosztuje. Jeżeli frank spadłby do 2.50, owe 34 miliardy zwyczajnie wyparowałyby. Skąd banki wiedzą, że nie stanieje? Bo to one (a nie rynek) ustawiają kursy walut!.

Z tamtej strony o polityce, ekonomii, kredytach frankowych i in., pochodzą też grafiki, które polecam obejrzeć i rozpowszechnić:

nowoczesna.pl kredyty frank szwajcarski

frank kredytyPoniższy artykuł Dave Pollard’a, w tłumaczeniu ex-ignorant’a, to jedno z lepszych studiów tego, dlaczego neoliberalny kapitalizm jest utopią. Ujawnia on oszustwo mechanizmów ekonomicznych zwanych „wolnym rynkiem„. I to utopią która prowadzi nas prosto do cywilizacyjnej zagłady, choćby biorąc pod uwagę liczebność ludzkiej populacji, zapaść ekosystemów, wyczerpywanie zasobów surowców, itp.

Ta utopia nazywana jest: neoliberalizmem, liberalizmem, kapitalizmem, wolnym rynkiem i innymi określeniami. U nas przyjęło się zwyczajową nazwę „postkomuna„, „plan Balcerowicza„, „dziki kapitalizm„, itp. Choć jest to zjawisko o skali globalnej. W jednych państwach ma to bardziej „ludzką” twarz (Skandynawia, Niemcy, UK) w innych mniej ludzką (USA, Grecja, Włochy). Trzecia kategoria krajów to oczywiście neoliberalne kraje trzeciego świata (Meksyk, Bangladesz, Chiny, Rosja i.. Polska), gdzie ten kapitalizm jest najbardziej drapieżny.

Neoliberalna utopia jest głoszona i wprowadzana przez tysiące partii, frakcji, organizacji, zarówno z prawicy, centrum, jak i z.. lewicy. W Polsce tę utopię głoszą i wprowadzają, pod różnymi szyldami i w różnym stopniu partie takie jak: Nowoczesna.pl, PO, KORWiN, PSL, PiS, SLD, TR i inne. O ironio, najbardziej lewicowy z tych partii jest kościelny PiS, a najwięcej elementów kapitalizmu drapieżnego mają doktryny Nowoczesna.pl i KORWiN.

A teraz zapowiadany artykuł o ekonomicznej utopii zwanej neoliberalnym kapitalizmem:
Wiedza która szokuje! Kto odpowiada za zło na Ziemi?

Dalej, strona: Komitet Obrony Praw Obywatela i Konsumenta” (link tutaj) pisze o bankach i „złych” kredytach frankowych:

Cytuję: „Pamiętajmy, że:
– nie było kredytów walutowych, na konta kredytobiorców wpływały złotówki;
– banki nie miały pokrycia w walucie na stosowane instrumenty pochodne (nazywane dla zmyłki kredytami), sprzedawane przez agentów bankowych (nazywanych dla zmyłki „niezależnymi doradcami”);
– kredyty indeksowane i denominowane pojawiły się Prawie bankowym dopiero w nowelizacji z 2011 r. a tzw. „boom frankowy” miał miejsce w latach 2006-2008;
– umowy z bankami pełne są klauzul abuzywnych, których banki nie chcą usuwać pomimo wyroków sądowych;
– bankowe kartele manipulują kursem franka szwajcarskiego i stopą LIBOR, co potwierdzają aresztowania bankierów oraz miliardowe odszkodowania płacone rządom USA i Wielkiej Brytanii;
– polski rząd i instytucje nadzorcze nie zrobiły nic, żeby chronić obywateli, w efekcie nieuzasadnione rynkowo zyski obcych banków powstają ze strat oszukanych Polaków.”

Nasz kraj coraz bardziej przypomina upadły bantustan, gdzie bardzo aktywne są w zasadzie tylko dwa związki zawodowe. Zgadniecie, jakie to związki? Odpowiem. Nie chodzi o NSZZ Solidarność ani o OPZZ. Najbardziej aktywne związki zawodowe w Polsce to związki.. pracodawców i bankierów. Tylko od nas zależy czy zdołamy powstrzymać już ostateczny upadek na samo dno. Wszak teraz jest czas na „przepracowanie” lekcji: „Kto nami manipuluje, kiedy i dlaczego?„.

Polacy jako zbiorowość odrabiają tę dziejową lekcję wyjątkowo dobrze. Ważne jest teraz to, byśmy w końcu spostrzegli, że prawdy nie uzyskamy w „mainstreamie„, nie uzyskamy jej w społecznych halucynacjach. A na odgadnięcie, ile warstw ma ów „mainstream”, i jak głęboko sięga owa halucynacja.. Hmm, przyjdzie jeszcze czas na to, myślę, że to nie teraz. Tutaj na blogu publikowałem także co nieco i na ten temat. Ale to wyższa szkoła jazdy póki co..

Autor: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

 

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.