LISTA TAJEMNIC i KONTROWERSJI BIBLIJNYCH: ILE JEST TAM PRAWDY?

Tajemnice, kłamstwa i prawda ukryte w Biblii

Biblia jest świętą księgą chrześcijan różnych obrządków, zaś jej część (pięcioksiąg – Tora) jest świętą księgą Żydów. Kilka wieków po Chrystusie na bazie Biblii powstał koran, czyli święta księga muzułmanów. Zarówno dawni żydzi, jak i arabowie, należeli de facto do tego samego narodu – do ludów i plemion semickich. Semici byli wtedy rozsiani od Asyrii, przez Mezopotamię (dzisiejszy Irak i Kuwejt), Judeę i Palestynę (dzisiejszy Izrael), po cały Półwysep Arabski, czyli dzisiejszą Jordanię, Arabię Saudyjską, Jemen, Oman, Emiraty Arabskie, Katar i Bahrajn.

Wtedy, 2000 lat temu, nie było konfliktu między dwunastoma plemion Izraela, a resztą Semitów, np z Mezopotamii czy Półwyspu Arabskiego. Chrześcijaństwo, judaizm i islam są religiami semickimi (tzw. „pień mojżeszowy”). Wojna Izraela z arabami jest wojną wewnątrz-plemienną. A Stary Testament, Nowy Testament i Koran są zmiksowanymi i zmodyfikowanymi pochodnymi starych, semickich wierzeń. Czy jest to dla Ciebie szokiem?

.

Zapraszam Cię do przeczytania artykułu, w którym opisuję zasadnicze problemy z Biblią, z jej interpretacją, jak i z możliwymi przekłamaniami w niej, dokonywanymi na przestrzeni wieków.

 1. Tłumaczenia, i to nie tylko ze starożytnej łaciny, bo tych języków było kilka. Np starożytna Greka, czy język aramejski ale było setki, jeśli nie więcej tłumaczeń na polski i inne języki narodowe. Było mnóstwo wydań i tłumaczeń Biblii, choćby w Języku polskim. Sam mam w domu starą, pożółkłą już „Biblię Gdańską”, i widzę nieraz kolosalne różnice z Biblią Tysiąclecia. Ważną kwestią jest też olbrzymia ewolucja języków świata przez te tysiące lat. Zmieniała się mentalność, powstawały nowe wynalazki, nowe zjawiska społeczne, poszerzała się wiedza. Powstawało więc coraz więcej nowych słów. Ale nie tylko!
  .
  Bowiem na przestrzeni wieków zmieniało się znaczenie już istniejących słów. Spróbuj ponownie, już będąc dorosłym, przeczytać ówczesne „M jak miłość”, czyli Pana Tadeusza. To książka obyczajowa, powstała w XIX (19) wieku.  Dziś mamy telewizyjne, tasiemcowe telenowele obyczajowe, które spełniają taką samą funkcję. To tak na marginesie, mówiąc cynicznie. I teraz: możesz być zaskoczony, jak    wielkiej części Pana Tadeusza po prostu nie zrozumiesz. Za 200 lat jak ludzie jakimś cudem by się dokopali do dzisiejszych telenowel, to mieliby takie same kłopoty ze zrozumieniem, co też się wtedy odpierdalało. 😉
  .
  .
 2. Zmiany w Biblii przez dwa millenia. Wiadomo, że Watykan, czyli spadkobierca i kontynuator Cesarstwa Rzymskiego, nie tylko odrzucił większość Ewangelii, zostawiając w kanonie biblijnym tylko cztery. Ale przez te niezliczone lata i wieki, dopisywano lub skreślano z Biblii niektóre fragmenty, tak, by Biblia stała się dobrym filarem konserwatywnej cywilizacji. Czyli również filarem kontroli i trzymania za buzie społeczeństw, by system się nie rozsypał.
  .
  Jest to owszem, potrzebne, bo zapewnia jako taką stabilność społeczeństwa, ale dławiło to rozwój wielu mądrych jednostek, równając je do społecznej średniej. Chrześcijanie uważają, że nad tym wszystkim czuwał Duch Święty, i w jakimś tam sensie jest to prawda. Biblia do dziś fascynuje i inspiruje „alternatywnych chrześcijan”, buntowników, ezoteryków czy gnostyków. Jest tam wiele cennych wskazówek, kłopot tylko, że trzeba znać klucz interpretacyjny, by je wyłapać.
  .

  .
 3. Istnieje teoria, że współczesny kanon biblijny, wraz z apokryfami, został wymyślony około 500 lat temu przez Różokrzyżowców. Kto tak naprawdę wie, co się działo choćby 1000 lat temu, zanim wynaleziono druk? Wszystko to przekazy ustne, spisywane przez kronikarzy. A oni też byli ludźmi. Dowody realne, np te archeologiczne, nie zawsze wypełniają tę lukę. Różokrzyż to mistyczny, gnostycki zakon, który potem dał podwaliny pod nauki wolnomularskie.
  .
  Nie wiadomo do dziś, czy Jezus Chrystus naprawdę umarł na krzyżu, czy raczej doznał illuminacji (czyli przebudzenia) duszy, co zostało symbolicznie przedstawione jako ukrzyżowanie, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Podkreślam – symbolicznie, a nie dosłownie. Nie wiadomo też, co Chrystus robił w wieku od 12 do 33 lat. Tego w Biblii nie ma, a chrześcijanie nie umieją na to pytanie logicznie odpowiedzieć. Możliwe, że udał się do Indii i Tybetu, by tam pobrać mistyczne nauki, i głosić je tuż przed „zbawieniem” swojej duszy.
  .

  .
 4. Dwie interpretacje biblii: egzoteryczna (dla mas, w celu trzymania ich za buzie) i ezoteryczna (czyli dla mistyków, buntowników i gnostyków). Obie te interpretacje mogą się wydawać bardzo słuszne. Ale wszystko zależy od tego, jak się na to spojrzy, którym kluczem się Biblię interpretuje, i co ma się w głowie.
  .
  Obie interpretacje różnią się od siebie, a przecież to ten sam tekst biblijny. Interpretacja dla ludu głosi, że trzeba być posłusznym kapłanom i elicie, godzić się na ciężką pracę i biedę, bo przecież Bóg nie lubi bogactwa, a lubi biednych, którzy za swój trud mają rzekomo dostać się do nieba. Interpretacja gnostycka zaś głosi, że „poznając świat poznajesz trupa”, wg słów samego Jezusa, więc należy do tego świata mieć ogromny dystans i podążać własną ścieżką.
  .
  .
 5. Katolicyzm oprócz Biblii ma wiele innych, pozabiblijnych kultów i wierzeń. Kult obrazów, świętych, Maryi Panny, spowiedź, odpusty, czyściec i inne ceremonie i wierzenia, nie mają żadnego odzwierciedlenia w Biblii. Dlatego przez alternatywnych chrześcijan (tzw. „chrześcijan biblijnych„) katolicyzm, protestantyzm czy prawosławie są atakowane.Tak samo świadkowie jehowy mają swoją „Strażnicę.” W prawosławiu jest silny kult maryjny, natomiast kościoły protestanckie też pododawali sobie doktryn i wierzeń.

Choć Biblia do dziś inspiruje i fascynuje, to tak naprawdę nie mamy pewności, ile jest w niej ponadczasowej prawdy, a ile różnych „opowieści dziwnej treści”, pododawanych przez kolejnych papieży lub tajemne zakony. Mimo wszystko, i w tej księdze warto odnaleźć te elementy, które mogą wskazywać na odwieczne prawa życia i istnienia. Czyli tak samo, jak w przypadku innych świętych ksiąg i pism. Bo zasada szeroko otwartych oczu sprawdza się wszędzie.’

Autor: JarQ / Jarek Kefir

.

jarek kefir

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

3 myśli w temacie “LISTA TAJEMNIC i KONTROWERSJI BIBLIJNYCH: ILE JEST TAM PRAWDY?

 1. Z „Przedwczesnego Świtu” :: „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.
  Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia ŁACIŃSKIEJ opisał w BIZANTYJSKIEJ i wyeksponował ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 2. Dzizus to reptylski ksiezycowy magik powtarzal greckie mądrości wraz ze swoimi głupotami, sabotazowal rzymskie rodziny dlatego go rzymianie przybili gwozdziami do pala jak Azję tuchajbejowicza, podobna mentalność zdrajcy wszystko wyjaśnione na hellenandchaos

  1. W dodatku nie przyszedł tutaj pokojowo:

   ” Mt 10,34-42. 11,1

   34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35 Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; 36 bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu. 37 Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna lub córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; 38 i kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.”

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.