OBURZAJ I DENERWUJ LUDZI! TAK ICH PRZEBUDZISZ!

Wczoraj zrobiłem taką małą prowokację na swoim profilu na Facebooku. 😀

Zamieściłem wpis w postaci zdjęcia z wyprawy do Kołobrzegu, z bardzo specyficznym opisem tego zdjęcia. Był on nastawiony na wywołanie maksymalnych emocji. No i szczerze mówiąc, był też po prostu wredny.

I rzeczywiście, burza nadeszła w komentarzach. Kilkanaście osób próbowało mnie przekonać, że coś ze mną nie tak, że nie mam racji i że to nie jest do końca tak, jak myślę. Hejtu było co nie miara. Byli oburzeni, byli atakujący, byli też zniesmaczeni.

Zresztą zobacz sam. Screen tego prowokacyjnego wpisu zamieszczam poniżej:

Denerwowanie ludzi jest konieczne, by

wzbudzić w nich chęć rozwoju. To, co Cię denerwuje jest tym, co musisz przepracować, uświadomić sobie lub uzdrowić. Moją metodą jest pisanie w taki sposób, by spowodować konflikt poznawczy i u telewizyjnych lemingów, i u antysystemowców.

Z doświadczenia bowiem wiem, że antysystemowcy podlegają tym samym psychologicznym mechanizmom, co lemingi. Popełniają te same błędy poznawcze, są tak samo jak lemingi zacietrzewieni w swoich poglądach. Tak samo uważają je za jedynie słuszne i nie podlegające dyskusji. Tak samo nie chcą weryfikować swoich racji.

Pisanie niezbyt po linii antysystemowców, podważając niektóre ich poglądy sprawia, że z jednej strony część ludzi zacznie w końcu głębiej myśleć i szukać, a z drugiej strony, istnieje ciągły hejt ze strony tych, którzy uważają, że już się oświecili i znają prawdę najprawdziwszą.

Najgorsze jest właśnie takie zabetonowanie umysłu na jakimś sztywnym światopoglądzie, obojętnie czy systemowym, czy antysystemowym. No i, patrząc z mojej strony, czyli autora, mniej oburzonych ludzi wspiera istnienie mojej witryny jarek-kefir.com darowiznami. 😉 Ale uważam, że jest warto, właściwi ludzie, którzy mają wrodzone predyspozycje do głębszej analizy, to docenią.

Cytat: „Uwielbiam denerwować ludzi, ponieważ tylko denerwując ich mogę zmusić ich do myślenia…ludzie już wieki temu przestali myśleć, nie było nikogo, kto by im przeszkadzał, raczej ich pocieszano.

Nie zamierzam nikogo pocieszać, bo im bardziej pocieszasz ludzi, tym bardziej są opóźnieni w rozwoju.

Przeszkadzaj im!
szokuj!
uderzaj mocno!
rzucaj im wyzwania!

to wyzwania maksymalnie wykorzystują ich potencjał.” Osho

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

⚠️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “OBURZAJ I DENERWUJ LUDZI! TAK ICH PRZEBUDZISZ!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.