CZY JESTEŚ OSOBĄ MYŚLĄCĄ SAMODZIELNIE?

🔥 Obserwując dzisiejszą debatę publiczną, mogę wymienić kilka większych frakcji:

1️⃣ Wyznawcy najbardziej oficjalnych wersji wydarzeń. Są demokratycznymi liberałami popierającymi dzisiejszy kapitalizm. Wierzą we wszystko, co powie telewizor i ekspert z tegoż TV. Oczywiście, oglądają TVN a nie TVP.

2️⃣ Odrzucają lewicowo-liberalną wizję świata. Lecz są posłuszni tym autorytetom, którzy są z opcji prawicowej, np Pisu lub Konfederacji.

3️⃣ Dwie wielkie epidemie i dwa kamienie milowe tego, co nazywamy antysystemem. Czyli świńska grypa w 2009 roku i zaraza KA-666 od grudnia 2019 roku. Podczas pierwszej plagi ten ruch powstał, skupiony wtedy wokół Beina, Podleckiego, Astromarii i innych blogach na WordPressie. Wtedy ja także stawiałem pierwsze kroki. Przy drugiej zarazy ruch antysystemowy wszedł już na poważnie w nasz krajobraz polityczno-społeczny i w folklor. Stał się wtedy kolejną ideologią czy też „wiarą,” ze ściśle określonymi regułami i dogmatami. Których, rzecz jasna, nie wolno podważać. Jak wspominałem w poprzednim artykule, nie ma tu za dużo miejsca na samodzielne myślenie. Musisz krakać tak, jak wrony i koniec.

LINK do tego artykułu TUTAJ: ➡️ https://jarek-kefir.com/2022/03/30/czy-antysystemowosc-to-nowa-religia/

4️⃣ Czwarta grupa to z kolei ludzie, którzy nie biorą od razu za dobrą monetę żadnych stwierdzeń osób z trzech powyższych frakcji. Starają się wszystko analizować i podchodzić krytycznie do wszelkich rewelacji.


🔥 Z kolei jeśli chodzi o preferowaną formę dyskusji, to mamy trzy typy ludzi:

1️⃣ Wariant defensywny – w dyskusji stara się obronić swoje zdanie, poglądy, lub sprawić, by pod celnym ciosem argumentów jak najmniej zostały one „poturbowane.”

2️⃣ Wariant ofensywy – chce pokonać współdyskutanta, udowodnić lub wręcz narzucić swoją agendę, ośmieszyć go, pokazać, że się myli, lub nawet że jest złym człowiekiem.

3️⃣ I trzeci, konstruktywny: razem ze swoimi innymi rozmówcami chce analizować rzeczywistość, by wspólnymi siłami dojść do prawdy.


🔥 Oceniając sztywność swoich przekonań, rozróżniamy dwie opcje:

1️⃣ Sztywna: człowiek nie jest gotowy do weryfikacji ani do zmiany swoich poglądów. Lub chociażby ich uzupełnienia, spojrzenia z innej strony. One u niego i tak ewoluują lub nie. Lecz zmieniają się w zależności, gdzie wiatr powieje: z nowym przeczytanym materiałem, z nowo obejrzanym filmem czy wraz z nową grupa ludzi w otoczeniu.

2️⃣ Weryfikator FAKTÓW: jest zawsze lub często gotowy do podważenia swoich poglądów, gdy pojawią się nowe dane, których wczesnej nie znał.


➡️ I jak, do których z tych grup należysz?

➡️ AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury

➡️ SERDECZNA PROŚBA! 🙂 Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać moją stronę (Jarek Kefir Com), jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Pay Pal – link niżej: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

6 myśli w temacie “CZY JESTEŚ OSOBĄ MYŚLĄCĄ SAMODZIELNIE?

 1. W poszukiwaniu straconego czasu zawędrowałem na krawędź nieskończoności. To znowu się dzieje. Sowy nie są tym czym się wydają. Moja wola porusza mój umysł. Ogniu krocz ze mną!

  Ukryte na widoku: https://luxintertenebris.wordpress.com

  Kto szuka, ten znajdzie. Literaturę, raporty, artefakty, starożytną wiedzę okultystyczną, itd. Trzeba wykonać Wielką Pracę, bo NIE MA DROGI NA SKRÓTY. Niewielu tą drogą podąża. Najprościej słuchać mędrków na YT, czy innych Rumblach. 😉 Są tacy z tzw. alternatywy, co otwarcie przyznają, że nie lubią czytać i wolą słuchać czyichś bajań bez weryfikacji, bo po co.

  Rozbudowana wyobraźnia, myślenie abstrakcyjne i zdolność rozumienia metafor oraz holistyczne myślenie w stylu „big picture” połączone z logiką i krytycznym osądem wydatnie pomagają w wykonaniu WIELKIEJ PRACY, także nad sobą.

  „The public cannot comprehend this weapon, and therefore cannot believe that they are being attacked and subdued by a weapon. The public might instinctively feel that something is wrong, but that is because of the technical nature of the silent weapon, they cannot express their feeling in a rational way, or handle the problem with intelligence. Therefore, they do not know how to cry for help, and do not know how to associate with others to defend themselves against it. When a silent weapon is applied gradually, the public adjusts/adapts to its presence and learns to tolerate its encroachment on their lives until the pressure (psychological via economic) becomes too great and they crack up.” – „Silent weapons for quiet wars” (dokument przypisywany Grupie Bilderberg)

  * Cząstkowe równania różniczkowe * Cybernetyka społeczna * Uczenie maszynowe * 5G * 6G * TPU – Tensor Processing Unit * Big Data * RFID * Bank of International Settlements – Bazylea * Globalne rynki finansowe * Admitancja * Konduktancja * Obwody elektryczne jako analog systemów ekonomicznych * Systemy * Cykle Kondratiewa * Cybernetyka ekonomiczna * Pętle sprzężeń zwrotnych kapitału finansowego * Abstrakcyjna praca * Fikcyjny kapitał * Fikcyjne wartości * Teoria gier * Teoria kolejkowania * Logistyka * Teoria grafów * Statystyka * Łańcuchy dostaw * Ekonomia wojenna * Pieniądz jako medium wymiany energii * Energoinformacja * Dialektyka heglowska * Kompartmentalizacja wiedzy * Wellington House * Tavistock Institute of Human Relations * John Rawlings Rees * World Federation for Mental Health * The Macy Conferences * Kurt Lewin * Massachusetts Institute of Technology * The Cybernetics Group * Dopaminowe pętle sprzężeń zwrotnych * Ekonomia uwagi * The Rockefeller Foundation * Accenture * Gavi – The Vaccine Alliance * Microsoft * USAID * ID2020 * IBM and the holocaust * Dehomag * World Economic Forum * United Nations * Club of Rome * Cecil John Rhodes * Round table movement * Milner’s Kindergarten * NRO – National Reconnaissance Office * Raytheon * RAND Corporation * BAE Systems * Northrop Grumman * F8 Conference 2017 * DARPA * Google ATAP * Facebook Building 8 * Regina Dugan * itd. *

  „Tylko śmieszkizm jest ciekawy.” – Abraham Lincoln

   1. W internecie jest tez slownik slow kluczowych wylapywanych w czasie rzeczywistym przez Echelon, to jest prawdziwa wiedza o swiecie.

 2. Dear Jarek.
  Na sam wstęp piszę Tobie Jarek i Twoim Potencjanym Czytelnokom, że ja sam wszystko to co czytam, słucham, oglądam — ja to wszystko zwyczajnie pierdolę. Inaczej mówiąc ma to wszystko w głębokim poważaniu / w dupie, w nosie, w ….. jak kto woli /.
  Sam czytam wieści ze świata i potem zaczynam kojarzyć fakty. Mój nieżyjący mistrz jogi, którego podejrzewałem o jasnowidzenie, wyjaśnił mi, że jasnowidzenie to kojarzenie faktów. Faktów, faktów i jeszcze raz faktów. I wnioskowanie logiczne.
  Ja sam jako E.N. jasnowidzem jak dotąd nie zostałem. Mimo to z informacji znalezionych w rozmaitych miejscach potrafię wnioskując logicznie ewentualne wydarzenia w przyszłości. Ja bym to nazwał myśleniem czterowymiarowym. Ale mimo wieloletniego związku z osobą jasnowidzącą ja sam jakoś do tej chwili jasnowidzem nie zostałem. Inni jasnowidze też niemało się przymnie natrudzili, ale póki co żaden nie zrobił ze mnie jasno.
  Moje prognozy dla firmy sprawdziły się. Na pięćdziesiąt rok temu nie miałem ani jednej pomyłki. Ale jedynie w mojej branży. Nie przewidziałem wojny na Ukrainie i nadal sam nie wiem, jak to się wszystko zakończy. Ostatnio Pan Krzysztof Jackowski podał publicznie słynną już dziś mapę grozy. A Ty Kolego Jarek o tym ani mru mru. Zakazano Ci Jarek pisać o tym, czy co?
  Dalsze wnioski zostawiam Tobie Jarek i Twoim Czytelnikom.

 3. Czytelnicy zauwazcie, ze sam fakt, ze o takich rzeczach o ktorych pisze Jarek, a ktore podzielaja tutejsi komentujacy, zamiast mowic o tym w domach, pracach, szkolach bo to sa rzeczy oczywiste, nie jakas kosmiczna wiedza i to nie sa rzeczy nielegalne, za ktore mozna isc do wiezienia, to o tym nie wolno mowic, administrator musi placic za miejsce na serwerze wordpress, a ci ktorzy chca to czytac musza to robic na sprzetach elektronicznych, zamiast o tym mowic w kawiarniach, herbaciarniach, podczas spotkan rodzinnych, w parkach. Konkluzja jest prosta, o tym nie wolno mowic. Jawny antynatalizm jest dzialaniem na szkode systemu eksploatacji, wojska ktory potrzebuje mieso armatnie, dlatego ludzie naturalnie boja sie o tym mowic, a udaja, ze to ich wybor.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.