Życie poddaje nas różnym próbom.. Ale wytrwajmy!

Życie poddaje nas różnym próbom.. Ale wytrwajmy!

rozwój duchowyPrezentuję kilka cytatów dotyczących naszego duchowego wzrastania. Wbrew pozorom nie jest to proces bezbolesny, polegający tylko na medytacjach i chodzeniu na jakieś warsztaty. Najczęściej jest to proces którego początki są bardzo nieprzyjemne.

Połykane przez nas duchowe lekarstwo jest chropowate, szorstkie i bardzo gorzkie, ale owoce jakie ono wydaje, są nad wyraz słodkie. Ziemia jest planetą próby, planetą drugiej szansy dla tych, którzy wcześniej „nabroili„. Poddaje nas ona więc różnym próbom.

Jednym z największych wyzwań na naszej drodze jest zaakceptowanie tego, że tutaj właśnie tak musi być. Ziemia została specjalnie zaprojektowana jako planeta drapieżna, planeta niesprawiedliwości i zła. Często to nasze ego narzeka na to, że znaleźliśmy się na jakiejś „planecie piekła”, bo chce, by mu było dobrze. A tymczasem, nie tędy droga.

Droga wiedzie przez akceptację i dopiero potem, poprzez konstruktywną zmianę. W jednym z cytatów jest o tym, że nie powinniśmy zaniedbywać spraw tych przyziemnych.. Gdy mamy chore, zapaskudzone toksycznym żarciem ciało, i nieprzepracowaną podświadomość – to wtedy to samo ma odbicie w świecie duchowym. I właśnie wtedy, gdy zaczniemy się brać za duchowość, możemy zostać niemile potraktowani przez organizm, lub przez jakąś obcą energię. Należy zaczynać od samego dołu, ku górze.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Cytuję: „Za­nim marze­nie się spełni, Dusza Świata prag­nie pod­dać próbie to wszys­tko, cze­go nau­czyłeś się w drodze. Jeśli tak czy­ni, to nie po­wodu­je nią złośli­wość, ale chęć, byś zgłębił nauki, których doświad­czasz idąc tro­pem marzeń. I wte­dy właśnie większość ludzi wy­cofu­je się. W języ­ku pus­ty­ni to tak, jak um­rzeć z prag­nienia w chwi­li, gdy na wid­nokręgu wi­dać już pal­my oazy.”
~Paulo Coelho

__________________________________________________________

Cytuję: „Dużo w tym racji.. Niezgodna na własną i cudzą seksualność. Kaleczenie Afrykanek, muzułmańskie burki i święte dziewice, jako narzędzia kontroli kobiet. Religia w imię patriarchatu, w imię status quo, w którym dostęp do przyjemności ma ten kto ma więcej zasobów i władzy.”


Cytuję: „Co ważniej­sze dla suk­ce­su: ta­lent czy pra­cowi­tość? A co ważniej­sze w ro­werze: przed­nie czy tyl­ne koło?”
~George Bernard Shaw


Cytuję: „Przestań cierpieć! Nie musisz cierpieć! To nie jest konieczne, by twoje życie było pełne bólu i cierpienia. Twoją pierwotną naturą jest radość, miłość i spokój. Nie musisz być nieszczęśliwy, możesz przestać w każdej chwili!
Możesz przestać cierpieć
-Jak to mogę przestać cierpieć?
-No tak po prostu! A jak przestajesz coś robić? Po prostu zatrzymujesz się i już tego nie robisz. Możesz to puścić!
-Jak to puścić?
-No tak po prostu! A jak puszczasz gorący garnek? Robisz do tego jakiś specjalny rytuał? Opracowujesz jakiś plan? Czekasz, aż się cały zagotujesz i poparzysz czy puszczasz natychmiast?
No.. no natychmiast! Ale jak puścić swoje cierpienie natychmiast. Przecież tak się nie da.. To takie trudne..
-Takie ci się zdaje, ale może po prostu spróbuj… puść swoje cierpienia.. odmawiaj cierpieniu.. przestań już cierpieć! Powróć do swojej natury, powróć do radości, spokoju, błogości i miłości.”
~
Weronika Wer


Cytuję: „Człowiek rodzi się aktorem, tak jak rodzi się księciem. Nie gra się po to, żeby zarabiać na życie. Gra się po to, żeby kłamać, żeby siebie okłamywać, żeby można było być tym, kim nie można być, ponieważ ma się dosyć bycia tym, kim się jest. Gra się dobrych, bo jest się złym, świętych, bo jest się podłym, morderców, bo jest się kłamcą z urodzenia. Gra się, aby się nie znać, i gra się, ponieważ zna się siebie za dobrze. Gra się, bo kocha się prawdę, i gra się, ponieważ nienawidzi się prawdy. Gra się, bo zwariowałoby się, nie grając. To nie moje! Ale jest w tym styl, i szyk i dużo racji.”
~Piotr Fronczewski


Cytuję: „Istnieje sposób na wyłączenie umysłu, kiedy nie jest on potrzebny – to medytacja. Medytacja pomaga na dwa sposoby. Po pierwsze, zapewnia ci spokój, ciszę, których nigdy wcześniej nie znałeś, i pozwoli ci poznać siebie w sposób, który nie był dotychczas możliwy ze względu na twój rozgadany umysł zajmujący się w każdej chwili. Po drugie, zapewni ona odpoczynek także samemu umysłowi. Zrelaksowany umysł będzie potem w stanie pracować efektywniej, bardziej inteligentnie.”
~Osho, Apteka dla duszy

__________________________________________________________

Cytuję: „Ludzie z twojej planety – powiedział Mały Książę – hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie.. I nie znajdują w nich tego, czego szukają.. A tymczasem to, czego szukają, może być ukryte w jednej róży lub w odrobinie wody. Lecz oczy są ślepe. Szukać należy sercem..”
~Antoine de Saint Exupery

__________________________________________________________

Cytuję: „Nawyki są potężne, ale delikatne. Mogą powstawać poza naszą świadomością albo być kształtowane celowo. Często pojawiają się bez naszego przyzwolenia, ale można je przeformować, oddziałując na poszczególne składowe. Kształtują nasze życie w stopniu zdecydowanie większym, niż to sobie uświadamiamy – są tak silne, że nasz mózg czepia się ich kurczowo, wyłączając wszystko inne, w tym zdrowy rozsądek.”
~Charles Duhigg

__________________________________________________________

Cytuję: „To, co pod ziemią, tworzy to, co nad ziemią. To, czego nie widać, tworzy to, co widać. Co to oznacza? Oznacza to, że jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie. Jeśli chcesz zmienić to, co widać, musisz najpierw zmienić to, czego nie widać.”
~T. Harv Eker

Jedna myśl w temacie “Życie poddaje nas różnym próbom.. Ale wytrwajmy!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.