CZY WIESZ O CO TAK NAPRAWDĘ CHODZIŁO JEZUSOWI?

Co tak naprawdę powiedział Jezus i jak interpretować Biblię?

Biblia do dziś fascynuje, szokuje, wzbudza kontrowersje, dyskusje, kłótnie i wszelkiego innego rodzaju bóle dupy. Po dziś dzień zastanawiamy się nad jej przesłaniem.

Czy trzeba interpretować ją tak, jak katolicy i wyznawcy innych religii? Że pokorne ciele dwie matki ssie? Że trzeba być posłusznym wszelkim normom społecznym, obyczajowym i tak dalej? Że należy pokornie dźwigać swój krzyż i biedę, bo bogactwo jest dla elity, a Bóg kocha prosty lud?

Czy trzeba interpretować Biblię jak chrześcijanie alternatywni, zwani też chrześcijanami biblijnym? Oni uważają, że czas jest już bliski. Że żyjemy w czasach ostatecznych, i obecne postępy o liberalizmu i Nowego Porządku Świata to wstęp do apokalipsy. Wierzą, że wszelkie formy ezoteryzmu i New age to zwiedzenie dokonywane przez szatana. By przed końcem czasów zwiódł on jak najwięcej dusz.

Uważają, że tzw. Globalna Świadomość i plan zjednoczenia Ziemi to szatańska kopia planu Bożego o nazwie Królestwo Niebieskie. Nie dopuszczają do siebie że to może być to samo, tylko po prostu opisane różnymi słowami. Oni mają jednak większą przestrzeń wolności. Uważają, że poznając świat poznajesz trupa, jak to pan Jezus powiedział. Są indywidualistami, którzy chcą się odciąć chorych wpływów świata. Zauważyli już, że przesłanie Jezusa to wyzwolenie, indywidualizm i bunt przeciwko złu świata.

A może Biblię należy interpretować po gnostycku, tak, jak zapoczątkowali to różokrzyżowcy? Gdy tak się rozumie Biblię, to można wychwycić tam przesłania, których nie widać na pierwszy rzut oka?

A więc co tak naprawdę powiedział Jezus Chrystus?

Są pewne znaczne spory odnośnie jednych z najważniejszych słów Chrystusa. Nie chodzi tylko o błędy w tłumaczeniu z dawno nie używanych języków, ale o możliwą manipulację.

Oto te słowa Jezusa i możliwe ich trzy wersje:

 1. „Jestem jedno” – czyli jestem jednością ze wszystkimi i z Bogiem. Jedności z Bogiem, wg gnostyków, może doświadczyć każdy.
 2. „Jestem jeden” – czyli jestem jeden z milionów, jeden z miliardów Was. Więc jestem taki sam jak Wy. I Wy możecie być tacy sami jak ja.

 3. „Jestem jedyny” – czyli tylko przeze mnie można dostąpić zbawienia. Tylko moje przesłanie i moja droga są dobre. Tylko religia katolicka czy chrześcijańska jest tą prawdziwą. Cała reszta ludzkości się myli, nie będzie zbawiona i pójdzie do piekła.

Jak myślisz, które możliwe tłumaczenie tych słów jest obecne w oficjalnym kanonie biblijnym, zatwierdzonym przez Kościół?

Ano nie myliłeś się. To trzecie, które głosi że Jezus, jego droga, jego słowa i kościół który założyli jego spadkobiercy są jedynie słuszne.

Autor: Jarek Kefir
.

jarek kefir
Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

9 myśli w temacie “CZY WIESZ O CO TAK NAPRAWDĘ CHODZIŁO JEZUSOWI?

 1. I tutaj pod tą 3 interpretacją można zauważyć,że w każdej MASOWEJ (specjalnie używam tego słowa) religii dochodzi to powielania tego samego mechanizmu-„tylko Bóg,JHWH,Allah mogą cię zbawić,wierzysz w innego „boga” niż mój-GIŃ!MÓJ BÓG JEST NAJMOJSZY!”-a jak nie,to jak to drzewiej bywało-inkwizycja paliła na stosach zwykłych,niewinnych ludzi,albo geniuszy swoich czasów(-np. Giordana Bruno) za „herezję”,albo niezgadzanie się z „jedyną,słuszną,namaszczoną,świętą NIEPODWAŻALNĄ prawdą kościoła”- tylko pod wpływem zabobonu i „sąsiedzkich donosów”,ew, jak to bywa u braci „starszych”,lub „młodszych” w wierze 😉 są inne wymiary kar na Ziemi,(bo o „zaświatach” już nie muszę chyba wspominać-Sztum przy nich to mały miki : p”.Ale czy to czegoś nie przypomina-( np. „natchniona” działalność „Tomaszka de Torquemada”jeżeli już wspomniałem o inkwizycji)-? „Ten kto nie z nami,ten przeciwko nam-tylko ja mam prawo decydować co jest dla innych dobre a co złe!!!” ? Czy to nie przypomina tego co było w Hitlerowskich Niemczech? Podczas terroru jakobińskiego? komunistycznej Rosji i ZSRR? W Chinach Mao? W Kambodży podczas krwawej tyranii Pol-Pota i Czerwonych Khmerów? Obłędu „łonupu” i banderyzmu,który rękami Ukraińców doprowadził do LUDOBÓJSTWA Polaków i Innych Narodowości/Wyznań na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej?!-ten sam mechanizm doprowadzał do milionów łez,rzek krwi,i stosów martwych ciał…Tych przykładów jest MULTUM,od kiedy Ludzkość istnieje.To jest TYRANIA DUSZ I UMYSŁÓW,DIVIDE ET IMPERA W NAJCZYSTSZEJ POSTACI-tylko „kapłani” lub „władcy” mają „prawo” do karmienia swych „owiec” trucizną…która potem „każe” im mordować się za to czy jesteś protestantem/katolikiem/muzułmaninem/judaistą/czarny/biały/żółty/Tutsi/Hutu/kimkolwiek jesteś,z tym że ci truciciele karmiąc tą trucizną nic na tym nie stracą,wręcz przeciwnie(sic!),a zginą i zostaną zmuszeni do życia w horrorze i nędzy,(plus problemy z psychiką) Ludzie,którzy po prostu CHCĄ ŻYĆ.PS.”Wielki Brat patrzy,bo nie ma nic lepszego do roboty 😉 „.

 2. A teraz JA wolkar mówię: „JEST MNIE DWÓCH” (w jednej wersji), A teraz kombinujcie, jak koń pod górę – jakie za tym kryje się przesłanie??? (sam chętnie się dowiem…).

 3. Pan Jezus Nie zakładał żadnej religii ani kościoła. Dał tylko pewne wytyczne. Słowa kościół w
  najstarszych pismach ewangelicznych nie ma. Słowo ecclesia to po prostu zgromadzenie, zbór.
  Trynitarianizm to fałszywa doktryna nie mająca oparcia w Biblii, to masowe zwiedzenie.
  Sam Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem – Marka 10:18.

  Wg. 1 Tym 1:17 Bóg jest nieśmiertelny i niewidzialny, na pewno o Panu Jezusie tego powiedzieć nie można.
  Prolog Jana to fałszerstwo, wystarczy go porównać z Rodzaju 1, Hebr. 11:3, czy Psalm 33:6..

  Pozdrawiam serdecznie

  Zbyszek

 4. Dobrze ten problem ujął Marek Głogoczowski w swoim eseju „Wojna Bogów”. Twierdzi, że podstawowe przesłania J.Ch. zostały zmanipulowane przez faryzeusza Szawła, znanego dziś pod ksywą „św. Paweł”. To jego listy głównie czyta się w kościołach. Esej łatwo można znaleźć w wyszukiwarkach.

  1. Racja, Paweł. Dodatkowo w kościele zręcznie pomija się te fragmenty ewangelii, które są buntownicze, antysystemowe, godzące w doktrynę Watykanu, czy w końcu te, które naznaczone są gnostycką interpretacją.

 5. Wow. Świetny i treściwy tekst. Polecam do przemyślenia. Aż bardziej zachęciłeś do przeczytania Biblii kiedykolwiek. xD

 6. Zastanawiałem się od dziecka czym? kim? i gdzie jest stwórca?. Pierwszym moim kontaktem z religią były lekcje religii. Dla mnie były zaliczeniem lekcji tak jak w szkole. Dorastałem i kiedyś odwiedzili mój dom świadkowie Jehowy, Babcia ich nie wpuściła, ale ja z siostrą wybiegliśmy za nimi by dostać ich książeczkę mówiącą o Bogu, Babcia kazała nam spalić te ilustrowane książeczki i tak się stało. Ale ciekawość poznania Boga w nas została I nastał dzień kiedy dostałem Pismo święte czyli Biblie do ręki i czytałem ją pierwszy raz jak nawiedzony, szukający odpowiedzi na pytania te z początku mojego tekstu, i nic a nic nie znalazłem. Czytałem znowu i znowu i po pewnym czasie udało mi się kojarzyć fakty z końca biblii z faktami z środka i początku Biblii itd. . I wiecie znalazłem odpowiedź i dzisiaj wiem!!! KIM i CZYM i gdzie jest STWÓRCA i wiem kim i czym jest wasz BÓG i wiem jaka jest różnica między STWÓRCĄ a bogiem, A wy wiecie? Chrystus powiedział „jestem synem bożym” i powiedział też bogami jesteście synami boga prawdziwego” I za to go ukrzyżowano!!! A jego przesłanie jest proste Wy ziemianie jak i inne cywilizacje pozaziemskie zamieszkujące cały kosmos jesteście DZIEĆMI WSZECHŚWIATA dziećmi BOGA PRAWDZIWEGO! AMEN

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.