SPOŁECZEŃSTWO POTRZEBUJE ODMIEŃCÓW, NP. TAKICH JAK JA

Poniżej: Asperger, dziwak, creep, odklej, heretyk, bluźnierca, odszczepieniec, wariat, szur, foliarz, oszołom, czarownica, puszczalska, lafirynda, prawiczek, nieogar, przegryw, socjalista-roszczeniowiec, terf, faszysta.. I tak dalej:

➡️ Wszystkie te określenia są mi bardzo bliskie i określają głębię mojej duszy.

Społeczeństwo jako zbiorowość wręcz łaknie odszczepieńców, potrzebuje ich jak tlenu. Każda epoka, religia, ideologia itp miała swoje kryteria w tym zakresie. Ale elementem wspólnym jest to, że odklejeńcem często zostaje osoba, która z różnych powodów ma mało pierwiastka kojarzonego z siłą, agresją, rozpychaniem się łokciami, ekstrawertyzmem, przebojowością i tak dalej. Na przykład bo urodził się bardziej wrażliwy, lub z powodu traumy czy choroby. Szczególnie mocno są w tym kontekście oceniani mężczyźni, bo nie mają prawa do słabości.

Ten mechanizm jest potrzebny z kilku powodów. Po pierwsze, taki człowiek z racji swojej choroby lub nieporadności nie upoluje lub nie wyprodukuje tylu dóbr dla plemienia, co osobnik zdrowy. A jeść chce, zużywa więc zasoby, które mogłyby zostać spożytkowane przez innych. Więc taką osobę albo się zabijało (Sparta), albo wygnało z wioski czy oskarżano o czary, lub też w różnoraki sposób znęca się nad nią, mając ją doprowadzić do traumy i samobójstwa.

➡️ To sposób na radzenie sobie z zaspokojeniem potrzeb potomstwa – odszczepieniec nie może się też rozmnażać, gdyż po pierwsze może przekazać złe geny, a po drugie nie zapewni mu właściwej ochrony. No i może też szerzyć herezje lub antysystemowe idee, co nie sprzyja spajaniu jedności grupy.

Kobiety mają dużo podświadomych mechanizmów rozpoznawania i odrzucania takich mężczyzn, np z ruchów w tańcu. Choć taki facet może być do rany przyłóż, to jeśli kobieta się z nim zwiąże, to będzie narzekać, marudzić, robić problemy z niczego, a ochoty na seks jak nie było, tak nie będzie. Te mechanizmy mają właśnie nie dopuścić gorszych genów do rozmnażania i są one wgrane bardzo głęboko.

➡️ Społeczeństwo potrzebuje też wyrzutków po to, by na nich skoncentrować winę za błędy i niepowodzenia systemu, który tworzą. Jak i po to, by wyładować na nich swoje frustracje i kompleksy. To nie klecha i pan nas okrada, to zła czarownica rzuciła klątwę i dlatego głodujemy! To nie my źle gramy na WF, to ten creep nie umie odbić piłki! I tak dalej. Wyrzutek jest więc takim workiem treningowym do upuszczenia ciśnienia.

Czyli to nie system jest zły („Car jest dobry, tylko bojarowie źli”), tylko to wszystko wina tych, którzy nie chcą się dostosować!

Ja uważam, że nie jest oznaką zdrowia dobre przystosowanie się do społeczeństwa, które jest głęboko chore.

Dobre ogarnięcie i rozeznanie w świecie pełnym okrucieństwa i głupoty (rekin biznesu, przykładny obywatel z klasy średniej) nie jest oznaką czegoś pozytywnego, ale wręcz przeciwnie.

➡️ Myślałem, że życie to coś lepszego, niż nauka rozpychania się łokciami (jak starsze panie w Lidlu) i szarpania się z innymi biedakami o ochłapy z pańskiego stołu.

I to już wystarczy, by stać się odmieńcem.

Porządni i ogarnięci obywatele z klasy średniej, z dziećmi i kredytami – to są właśnie ludzie, którzy zaakceptują każdy, nawet najbardziej nieludzki i zwyrodniały system. Ja mogę w każdej chwili zmienić pracę, mieszkanie, czy wyjechać w Bieszczady i zaszyć się w lesie z beczką bimbru i workiem czegoś do palenia. Oni nie mogą, muszą zaakceptować wszystko, co chce „góra”, by ich potomstwo przetrwało.

➡️ Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa), od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “SPOŁECZEŃSTWO POTRZEBUJE ODMIEŃCÓW, NP. TAKICH JAK JA

 1. Piszesz Jarek o tak zwanych odmieńcach. O ludziach żyjących nieco inaczej niż reszta społeczeństwa. Tacy osobnicy istnieli, istnieją i zapewne zawsze będą istnieli tak długo, jak długo zaistnieją ludzkie społeczności.
  A społeczeństwa bywały rozmaite. Były epoki, gdy rolę dzisiejszych mężczyzn pełniły kobiety. Także tu na Ziemi. Tej ziemi.

  Piszesz nam tu, że w przeciwieństwie do innych wprzęgniętych w kierat życia facetów jesteś całkowicie wolnym człowiekiem. Gdybyś był osobą niejedzącą, nie pijącą to owszem mógłbyś udać się poza nawias społeczności ludzkiej. Na przykład do głębokiego lasu. Czy w inne ustronne miejsce. Pamiętaj że Tobie Jarek żaden anioł nie dostarczy chleba. Poza tym musisz coś pić i mieć gdzie mieszkać. Nie możesz jak święty Jan Chrzciciel żyć korzonkami, szarańczą i leśnym miodem. To już nie te czasy, to już nie ten klimat, to już nie to dawne ciepłe miejsce na Starożytnym Wschodzie.

  Dziś już wszędzie dociera cywilizacja. Czyli wycinanie lasów, suszenie bagien i błot, zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów leśnych. Jednym słowem — brak warunków do takiego wymarzonego przez Ciebie Jarek, przeze mnie i zapewne przez wielu z nas życia.

  Wszędzie przez klimat i migrantów pełno rozmaitego robactwa. Na nowo zaczynają się pojawiać pchły i wszy. Wzrasta HIV. Wraca gruźlica. Tylko czekać jak pojawi się na nowo trąd. Jak wrócą nam dawne choroby weneryczne. I czort wie co jeszcze?

  A zatem Jarek wcale nie jesteś żadnym odmieńcem. Zwłaszcza dziś, gdy na świcie żyje tylu dziwacznie postępujących ludzi. Jesteś normalnym facetem hetero. A to, że chciałbyś zmienić to życie jest niczym nowym.

  Nie męcz się. Gdy nie potrafią przemienić ludzi przekaziory. Gdy nie potrafią zmienić ludzi religie, sekty i inne ideologie to bądź pewny Jarek, że i Ty Duchowy Bracie ich nie odmienisz.

 2. Outsiderzy staja sie napedem spoiwa danej grupy, kazda grupa potrzebuje wroga by wzmacniala wiez miedzy soba. Kolejna sprawa jest to ze outsiderzy sa wentylem bezpieczenstwa dla buntu, a przede wszystkim dostarczycielami informacji dla wladcow systemu by mogli ja wykorzystac ale w taki sposob by mogli cos ugrac dla siebie,a nie dla ogolu.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.