Era „śmieciowego świata” mija

Era „śmieciowego świata” mija

ambitna muzykaWychowani na śmieciowej muzyce (czyli subkulturowej – pop, dance, rap, hip hop, metal, reggae) nie doceniamy prawdziwej muzyki. Wiele czasu spędziłem na słuchaniu muzyki, która nie współgra ze mną. Chciałem ją jakoś zrozumieć, przyjrzeć się jej, może nawet zmienić swoje nastawienie. No niestety. Nie będę robił tego, co nie jest dla mnie. to samo dotyczy także jedzenia / nie jedzenia mięsa.

Wiadome jest to, że wiek nastoletni, wiek buntu, seksu ale i agresji, domaga się mocnej, ekspresyjnej muzyki. Tatuaże, motocykle, hektolitry alkoholu, tony kokainy, a raczej taniej amfetaminy – czyli odpowiednika.. No i oczywiście subkultury które opanowały swoimi potężnymi kleszczami muzykę, tak jak rzekomi illuminaci mieli opanować Ziemię. Tym nasiąkamy, to chłoniemy, a dlaczego? Z prostej przyczyny – nikt nie pokazał nam alternatywy.

Pisałem o tym co nieco w artykułach poniżej:
Uważaj czego słuchasz. Toksyczna muzyka jest bronią biologiczną elit, niszczącą podświadomość i mózg
Muzyka która leczy a muzyka która niszczy

Wychowani na śmieciowym żarciu (fast foody i cukier, ale też swojskie polskie obiadki) nie doceniamy zdrowego jedzenia, bo po co? Przecież wegetarianizm czy dieta bezglutenowa to oszołomstwo. No jak można nie lubić pizzy? No jak można nie lubić golonki i schabowego? No jak można nie lubić tej góry cukru zwanej czekoladą? Zasada jest jedna i niezmienna od pokoleń. Jeśli wychowasz dziecko na zdrowej żywności – warzywa i inne – będzie ono je jadło. Ale wystarczy że choć kilka razy dopuścisz dziecko do fast-foodów, słodyczy, mięsa – będzie je jadło cały czas.

I będzie się ich krzykiem, płaczem, szantażem dopominało. Taka to już jest ta planeta Ziemia, że pierwszeństwo ma na niej zło. Jest ono premiowane i nagradzane. Aby wypracować jakąś wyższą wartość (choćby zdrową dietę i zdrowe nawyki, ale nie tylko) trzeba miesięcy, a nieraz lat ciężkiej pracy i wyrzeczeń. A w drugą stronę? Wystarczy zaledwie kilka miesięcy a czasem zaledwie kilka tygodni, by na śmieciowej diecie roztyć się, rozchorować, doprowadzić do niedoborów. Ta zasada nie dotyczy tylko diety, ale całej gamy wartości wyższych i pracy nad sobą.

Ta zasada jest zasadą uniwersalną. Dlaczego to robimy? Z prostej przyczyny – nikt nie pokazał nam alternatywy. A gdy mamy te 25, 30 lat, gdy czasu rodzicielskiego terroru zwanego wychowaniem mamy za sobą, jest już często za późno. Śmiejemy się wtedy z wegetarian, wegan (też się śmiałem do stycznia tego roku), z bezglutenowców.. Bo są inni i odważyli się zakwestionować system.

Wychowani na śmieciowych rozrywkach (alkoholizm i narkomania na skalę planetarną i inne destrukcyjne) nie doceniamy prawdziwego życia. Wbrew pozorom, alkohol, narkotyki, hazard, kompulsywny seks, adrenalina – są rozrywkami BEZPIECZNYMI i akceptowalnymi. Są sposobami na spędzenie wolnego czasu, wręcz filozofiami życia, które nie wymagają jednego – nie wymagają negacji systemu. Gdy pijesz, palisz, ćpasz, bzykasz co popadnie, jeździsz jak szalony – jesteś wręcz „swoim chłopem„. Kolejnym „swojskim chłopakiem„, zaludniającym bary i inne tego typu wbrew pozorom bardzo smutne miejsca.

Medytacja i duchowość, kultura i sztuka wysokich lotów, twórczość, pasja prawdy i wiedzy – SĄ JUŻ NIEBEZPIECZNE. Wymagają zanegowania systemu i odwagi. Inna jest reakcja, gdy kobieta przynosi do pracy do czytania w przerwie tomik wierszy czy książkę klasyka literackiego. Inna jest reakcja, gdy jej koleżanka przynosi „50 twarzy Greya„. Te pierwsza kobieta bywa wręcz wyśmiewana. Ta druga jest traktowana jako normalna, jako swoja. Bo czytając 50 twarzy Greya nie zagrozisz systemowi.

A większość szarych Kowalskich ma w podświadomości silną strukturą którą ja nazywam „strukturą obrony systemu„. Zostało to świetnie pokazane w filmie Matrix, w metaforycznej formie. Biuściasta blondynka zalotnie się uśmiechająca, w mgnieniu oka może się zmienić w bezwzględnego „kontrolera matrixa„, Smitcha, który celuje z uzbrojonej spluwy prosto w Twoją głowę. Ale jak mawiał Osho, prawdziwe życie przydarza się tylko tym, którzy niebezpieczeństwa się nie boją.

Ważne jest to, że świat choć powoli i z wielkim bólem, zmienia się. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i robić swoje. I należy pamiętać, że natura naszej planety odlicza czas w tysiącleciach. My, żyjący tu maleńką chwilę, odliczamy czas w sekundach lub wręcz ułamkach sekund.

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

33 myśli w temacie “Era „śmieciowego świata” mija

 1. ” Śmiejemy się wtedy z wegetarian, wegan (też się śmiałem do stycznia tego roku), z bezglutenowców..
  10 lat temu ,wdrożyłem powrotnie, mięso do diety I nie mogę się z tego wybić.Nie stać mnie na taką determinację .Można powiedzieć ,że poszedłem na łatwiznę,uległem presji otoczenia.Ważnym jest również to jakiej jakości są produkty roślinne dostępne np zimą.Istotna w wyborze ich i wartości spożywczej/zdrowotnej jest również cena i dostęp do nich.Mogę wyliczyć znacznie więcej ale to tylko tłumaczenie się z nie mocy.

  1. Ja próbowałem, pół roku wytrzymałem bez mięcha, nie owiem nie było źle. Teraz mięso jem i czuje się dużo lepiej.
   Dodatkowo krówka, owca, to dar od anunakich po potopie. Żeby sami nie pozdychali, więc nauczyli ludzi rolnictwa.

 2. Jarku dlaczego według ciebie rap to śmieciowa muzyka ?Wiesz ile treści umie przekazać dobry uświadomiony raper ?

 3. Ja to miałam szczęście ! Wychowana na dobrej muzyce, choć w mieście to na wiejskim super-zdrowym jedzeniu i warzywach i owocach ze swego ogrodu i bez żadnych śmieciowych rozrywek poza trzepakiem i skakaniem „w gumę”……Jednak czy zawsze w dorosłym życiu trwałam w tym………Niekoniecznie. Zazwyczaj się bardzo staram i starałam ale całe chore otoczenie jest genialną wymówką, by czasami sprzeniewierzyć się zasadom i zjeść pizzę czy obejrzeć głupawy program w TV. Codziennie trzeba walczyć ze sobą i stawiać się otoczeniu. Jednak wygrana daję taką satysfakcję, że warto wygrywać!!!!! Się da !!!!!!
  Panie Jarku ! Ostatnio jadł Pan mięso, więc……………?

  1. @Marcelina 😀 Przepraszam za wulgaryzm. Ale nie będę wpierdalał trupów. Od dzieciństwa (bardzo wczesnego) na widok, zapach i smak mięsa rzygać mi się chce. Wegetarianizm jest zgodny ze mną i koniec, i mam gdzieś co ktoś o tym pomyśli. Od 2015 do stycznia 2016 jadłem mięso. ZMUSZAŁEM SIĘ. Ale dość! Tak żyć nie będę 🙂 Pozdrawiam.

 4. Uwięziony w tym wirze
  Oko w piramidzie
  Karmiony tym na siłę – mam dość tego

  Tak, spisują listy ludzi zainteresowanych tym
  Skanują ich bazy danych, w poszukiwaniu terrorystów
  Tak, spisują listy ludzi zainteresowanych tym
  A każdy, kto odważy się coś powiedzieć, jest ogłoszony zwolennikiem anarchii

  Tak jest, spisują listy

  Tak, spisują listy ludzi zainteresowanych tym
  Tak jest, spisują listy, więc czytaj uważnie znaki ostrzegawcze!

  Łyse głowy w parlamencie z ceremioniałem i zgodnie z umową
  Wciąż wmawiają nam, że musimy czytać znaki ostrzegawcze
  Kody kreskowe i odciski palców, posłuszeństwo i portrety pamięciowe

  Tak, spisują listy ludzi zainteresowanych tym

  Tak jest, spisują listy

  Bogowie Słońca i obeliski w krwawych śladach Syriusza
  Kiedy lekarz przekręca wszystkie te znaki ostrzegawcze
  Fałszywe korporacje, jesteśmy poddawani rewizjom osobistym
  Jesteśmy zdesperowani
  Czas, by przeczytać ostrzeżenie

  Tak, spisują listy ludzi zainteresowanych tym
  I rozlegają się szepty w świątyni-katalizatorze rebeliantów
  Tak, spisują listy ludzi zainteresowanych tym
  Mimo to, lud zabawia się, naśmiewając się z tych, którzy naprawdę w to wierzą

  Wcześnie rano, kiedy ogród zaczyna rosnąć
  Każde ostrzeżenie jest ziarnem, które należy wysiać

  Tak jest, spisują listy! Jesteś zainteresowany?
  Tak jest, spisują listy, ale może to oni są terrorystami…

 5. Może gdyby kiedyś możliwość mogła pozostać tylko w teorii, ale co gdyby coś…

  Co gdyby
  W przyszłości
  Ludzie
  Zdecydowali
  Że koniec
  Z przywódcami
  Walczącymi
  O to, by nas kontrolować?

  Może gdyby kiedyś możliwość mogła pozostać tylko w teorii, ale co gdyby coś…

  Wolność
  Co gdyby?

  Wiem, że tego chcesz
  Cóż, jesteśmy tu, by to zacząć
  Z Tobą

  Co gdyby
  W przyszłości
  Ludzie
  Się zjednoczyli?

  Co gdyby życie było tylko iluzją wymyśloną przez Ciebie?

  Niektóre rzeczy nie wydają się w porządku
  Zmiana wisi w powietrzu
  Niektóre rzeczy są tak błędne
  Ślepe oczy zbyt długo

  Wiem, że tego chcesz
  Cóż, jesteśmy tu, by to zacząć
  Z Tobą

  1. Byłoby super pozbyć się śmietnika ze swojego życia .Niestety doszłam do wniosku,że żyjąc normalnie,tzn. w sensie praca,dom itd.nie jest to do końca możliwe.Moim zdaniem jedynym miejscem,gdzie nie dopadną nas pokusy tego świata jest jakiś klasztor,odosobnienie,miejsce,gdzie można samemu uprawiać ziemię i medytować:)
   Jeśli o mnie chodzi to daleko mi do „świętości „;)Pozbyłam się papierosów,alkoholu i nie uprawiam hazardu.Jestem jedyną znaną sobie osobą,która nigdy w życiu nie zjadła hamburgera ale za to uwielbiam słodycze i bułki z samym masłem;))
   Kocham książki a co do muzyki słucham każdej prócz disco polo i jazzu.nie uważam by każdy gatunek metalu był zły,były czasy,gdy dzięki słuchaniu Metalliki czy Judas Priest udało mi się przeżyć:)
   Muzykę elit,jak ją nazywa pan Jarek też lubię.Jak ktoś ma ochotę to proszę posłuchać 3 tenores,mam ciary jak oni śpiewają:

 6. Jarek ma – jak na ogol lub prawie zawsze – racje. sam doswiadczylem sily nawyku z dzieciństwa. to była komuna, ogolny syf do okola a Mama wynagradzala mnie sokiem z marchewki i jabłka bo nie było snikersow i twixow. takim sokiem robionym zelmerowska sokowirowka, która wytwarzala tlo akustyczne jak silnik SU-35. ten wzorzec tak silnie wypalil się w mojej podswiadomosci, ze do dziś mam obcykane wszelkie warzywniaki .-) tu kupuje sie kapuste kiszona a tu buraki tam brukselkę a tam natke pietruszki bo aromatyczna. palacze np. maja obcykane stacje benzynowe i sklepy 24h. sexoholik agentury. sztajmes promocje na browary. to wszystko jest naprawdę tak niesamowicie proste. bieda, komuna, sok warzywny, dobre wyniki kolo 50-ki. no i 36 zebow na miejscu. dzięki Mamo. czytac i uczyc się Siksy! zadnych jajek niespodzianek. małolat ma od malenkosci futrować warzywa w ilościach expotencjalnych. kapiszi? .-)

 7. „Wiadome jest to, że wiek nastoletni, wiek buntu, seksu ale i agresji, domaga się mocnej, ekspresyjnej muzyki. Tatuaże, motocykle, hektolitry alkoholu, tony kokainy, a raczej taniej amfetaminy – czyli odpowiednika.”

  Nie mogę się powstrzymać od szczypty ironii, kiedy to przeczytałem wyobraziłem sobie wytatuowanego, naćpanego i pijanego NASTOLATKA na plującym ogniem motocyklu i jeszcze heavy metal w tle. Na codzień nie widuję takiej młodzieży a u Ciebie Jarek to normalka czy fantazja poniosła? 😉

 8. https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-0/p235x350/12400739_974883385915327_2212091913687312007_n.jpg?oh=040f264fdbe18bcf91015e09b1959ed7&oe=57965D76

  „Nie daj sobie wcisnąć ciemnoty, że Słowianie chlali alkohole (w sensie od dawna; dopiero zaczęli pić, kiedy wróg przejął władzę i ich wkręcił, jak i w inne głupstwa).

  Piwo – ziarna zalane wodą. Był to bardzo zdrowy, odżywczy napój.

  Wódka – zioła zalane wodą. To też był bardzo pożyteczny napój.”

 9. Wiedźma Ania i jej słowiański dekolt, lubię ją słuchać, a jeszcze bardziej oglądać 😀

  1. To już dało się zauważyć:).

   W sunie dziękuję za to dydaktyczne wypunktowanie treści nagrania.

   Wszyscy tutaj jesteśmy i czujemy się Słowianami. Myślę, że jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Myślę też, że podświadomie czujemy, że wywodzimy się z potężnej i pięknej nacji ludzi, pełnych pokoju i jakiejś specyficznej, pozytywnej odmienności od innych narodów.. Odważnych i pełnych godności. Przecież nie pokonali nas nawet Rzymianie w pierwszych wiekach naszej ery!!!

   Oczywiście, nie ze wszystkim się zgadzam, co zostało tutaj powiedziane w nagraniu, ale nie o tym chcę napisać. Podoba mi się energia i żywotność tej pani!!!!. Chciałabym, aby wszyscy, którzy wierzą w Jezusa emanowali taką energią.
   Chcę przypomnieć pewien fragment z Dziejów Apostolskich i obraz tych, którzy zostali napełnieni Duchem Świętym.. Oni zachowywali się tak, jakby „upili się młodym winem”. Wiem, że dar Ducha Św. to na początku wielka radość ( lekka euforia), i lekkość bycia, a także rodzaj błogostanu, utrzymującego się „dzień i noc” niezależnie od pogody i humoru ludzi wokół:). Później przeradza się to w jakąś cichą „stałą” tzn. nieuwarunkowaną wewnętrzną radość i pokój serca. . My też, jako wyznawcy Chrystusa możemy być pełni życia. Jezus jest przecież ŻYCIEM.

   1. Już myslałem ze zaczynasz mówić [ludzkim jezykiem], a tu masz – powrót do Jezusicka
    Czy tobie tak ciężko zrozumieć ze to KRK zrobił nam krzywdę i podbił. Byliśmy i mielismy religie wolnych ludzi, a zrobiono z nas niewolników [słowianie przez ok 2000lat nie znali niewolnictwa i to pokazał im Rzym]
    Co jest z toba kobieto że tak gloryfikujesz tych morderców i oszustów?. Co się stało z twoim mózgiem że nie potrafisz z niego korzystać?

     1. Szkoła nie uczy rozumu, ale ogłupia, jak religia.
      Tam gdzie ona się zaczyna, kończy się rozum.

      Rozum i inteligencję dzieciczymy po przodkach.

 10. … moja percepcja bardzo się poszerza, na widok tych pogańskich, boskich kształtów Wiedźmy 😀 … to co ona mówi, o przywracaniu z pamięci sensorycznej, to prawda, sam kiedyś to czułem – synestezja percepcji! …

 11. Witam!
  Żaden z objawów dla ludzi z grupą A nie jedzących mięsa mnie nie dopadł [ nie jem mięsa 7 lat] – więc nie strasz gościu i staraj się pisać stylistycznie i mniej chaotycznie,bo zaczynam myśleć,że miałeś kłopoty w szkole na zajęciach z języka polskiego….

 12. Andrzej Szydłowski wspiera się przekazami zaczerpniętymi z Biblii.Określa Słowian jako potomków Noego .Nie zgadzam się z tą teorią i całą nauką powstałą w oparciu o nią.
  „Muszę dodać komentarz. Pamiętajmy, że wszystkie te kroniki zostały napisane przeważnie w stosunkowo niedawnym czasie X – XV wiek, z wyjątkiem kronik starożytnych, czyli kronik Greków i Rzymian (między V wiekiem p.n.e. a V wiekiem n.e. oraz np. przez Bizantyjczyków w wiekach II n.e. do X n.e.
  Kraj Wenedów znany jest już rzymskiemu kronikarzowi Korneliuszowi Neposowi w II wieku p.n.e.
  Wanda to Matka Wandalów – Wenedów – Wądów – Bogini Wody, Pani Wód Słodkich, Władczyni Rzek, której partnerem i bratem boskim jest Wandalus-Wodo-Odyn-Undyn/Wotan-Posejdon – Posiadający Toń/Duń (Posejduna, Okeanos-Okołonas), Władca Wielkiej Wody, Pan Słonych Wód.”

  Czytaj dalej →https://bialczynski.wordpress.com/

 13. Sanctus, właśnie się zaczyna… Twoja na odwrót msza… Hihihi. Włącz choć na chwile te jebane TV! A co o tym myślisz??? Napisz proszę…!!!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.