FILOZOFIA INACZEJ: ŚMIERĆ DAWNYCH BOGÓW

Najpierw zobacz na poniższy obrazek:

Mnie zawsze uczono, że gdy idziesz do kogoś w gości, to musisz szanować zasady, jakie panują w jego domu. Nie możesz tam krzyknąć, że od tej pory wprowadzasz swoje własne zasady. Bo takie coś nazywałoby się napadem lub inwazją. Ta reguła panuje w zdrowych domach i w zdrowych państwach.

Z kolei państwa chore to te, które nie szanują swoich korzeni i niszczą stare „duchy” swoich ziem. „Duchy” zarówno pogańskie, chrześcijańskie, humanistyczne i ezoteryczne. Bo każdy z tych „duchów” nadaje naszym ziemiom, mieszkańcom i dziedzictwu pewnego niepowtarzalnego charakteru. Stanowi o ich istnieniu.

Wszak mówi się, że:

„Łatwiej wybudować zamek na piaskach, niż stworzyć imperium bez religii”

Jak i:

„Jeśli chcesz zniszczyć państwo, to niszcz jego religię

Religia jest pewną opowieścią założycielską dla całego narodu. Spaja ona lud, nadaje mu kierunek, uspokaja strudzone znojem życia owce, bije rózgą grzechu rzezimieszków, daje nadzieję i siłę tym prawym do czynienia dobra.

Gdy brakuje religii, to rozpada się wszystko, cały ład społeczny. Taką opowieścią założycielską nie może być świecki humanizm i współczesna, ateistyczna filozofia zgniłego Zachodu. Za Boga niejeden rycerz oddał serce i życie. Ale umierać za dietę pudełkową, prosseco, klimatyzowane biuro i za średniej klasy auto w garażu, koło domu na kredyt na 30 lat? Wykluczone! A w życiu!

Więc wraz ze śmiercią dawnych Bogów i dawnych duchów powstaje luka w tej ważnej sferze życia. Wypełnia ją tylko częściowo pogoń za konsumpcją, hedonizmem i pieniądzem. To czyni człowieka pustym wewnętrznie i pozbawionym życiowego steru. Brakuje porywów serca, brakuje ideałów, i przede wszystkim brakuje SENSU ŻYCIA. Specjalnie napisałem to dużymi literami.

Tylko popatrz na Zachodnią filozofię. Brakuje w niej najważniejszego – sensu życia właśnie. Pełno w niej nihilizmu i zwątpienia. Ona nie daje odpowiedzi na to najważniejsze pytanie dlatego, że dać jej nie może. Wiara, religia, obrzędy, rytuały, święta, duchowość, ezoteryka, new age, gnoza, non duality – to nam daje odpowiedź.

Nawet jeśli jest to odpowiedź niepełna i złudna, to jest. Jest, i jest zawsze idealnie dostosowana do poziomu mentalnego człowieka, który daną wiarę wyznaje. A ateizm i liberalne róbta co chceta prawie zawsze prowadzi do kultu pieniądza, materializmu, hedonizm, konsumpcjonizmu lub też do nihilizmu i zwątpienia. Bo sens naszego życia nie jest w filozofii oderwanej od duchowości. Jest na odwrót: to duchowość, i patrząc szerszej, pierwiastek metafizyczny nadaje sensu, steru i celu zarówno filozofii, jak i całemu człowieczemu życiu.

To w duchowości jest sens. Nie w filozofii, nie w humanizmie, nie w pieniądzu i nie w róbta co chceta.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

⚠️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.