DUCHOWOŚĆ i REALNOŚĆ: CO W ŻYCIU OSIĄGNĄŁEŚ?

Czasami przewija się takie pytanie, i jak złowroga mantra powraca, niczym bumerang. Odpowiedź na to pytanie jest zależna od tego, co rozumiesz pod pojęciem „coś osiągnąć.”

Dla większości ludzi osiągnięciem jest np praca za biurkiem polegająca na codziennym klepaniu tabelek w excelu (nuda jak chuj, intrygi współpracowników przy 10 kawie na dobę, równie dobrze może to robić też algorytm). Miarą sukcesu jest też to, że ma się dobry samochód i dom, koniecznie zyliony kilometrów od szkoły, przystanku autobusowego, miasta i jakiekolwiek cywilizacji. Oczywiście, to wszystko na kredyt.

➡️ O tym, że nie powinno się budować sztucznego dobrobytu na kredyt i kosztem 75% społeczeństwa żyjącego w biedzie, przekonujemy się właśnie teraz, przy okazji rozpędzającego się kryzysu.

Czasami zastanawia mnie to, jak to wszystko w ogóle się kręci. Czy ludzie naprawdę nie widzą tego wszystkiego – niesprawiedliwości, nierówności, agresji, głupoty i bezsensu?

Ludzie robią kariery, chcą być koniecznie akceptowani i poważani, płodzą dzieci, budują te betonowe kurniki, czyli metaforycznie rzecz ujmując, zamki na piaskach. Jedzą, piją, ciężko pracują, zadłużają się, poświęcają się, dają z siebie wszystko. A potem kiszą się w tych zameczkach otoczonych tujami (koniecznie!), z niziutko przyciętym trawnikiem. Pamiętaj, gdy trawa ma więcej niż 3 centymetry, to znaczy, że coś z Tobą nie tak! Ludzie też śpią, srają, szczają, chorują.

Nie minie nawet chwilka (ledwie kilkadziesiąt lat), masz już wtedy mądrość życiową, doświadczenie, wiesz być może, że zbudowałeś co najwyżej zamki na piaskach. A teraz te piaski pochłoną i Ciebie, bo ciało schorowane, niepełnosprawne i czas odejść z tego świata. Całe życie harowałeś ku chwale bóstw materii i świata doczesnego (demiurg = jahve = jah). A teraz, na starość, jesteś już światu niepotrzebny, i on Cię wypluje.

A Twoje miejsce zajmą inni, tak samo zaharowujący się i szarpiący o te materialne ochłapy z miliardowego stołu elity.

➡️ Więc czy takie życie jest bez sensu?

Bez wątpienia jest to działanie na autopilocie, jak raz nakręcona katarynka, która puszcza dokładnie taką melodię, jaką jej wgrano. Słyszałem wczoraj zdanie, że są dwie wiadomości: dobra i zła. Wiadomość zła jest taka, że nic nie ma sensu, a wiadomość dobra jest taka, że nic nie ma sensu.

Skoro nic tu nie ma sensu, to w takim razie jesteś wolny. Nie przejmujesz się społecznymi oczekiwaniami i obietnicą „kapitalistycznego raju materialnego” w zameczku otoczonym tujami. Nie gonisz za tym, czego wymagają od Ciebie inni, to Ciebie nie dotyczy. Żyjesz swoim życiem tak, jak chcesz, w miarę swoich możliwości i środków. Tutaj ograniczeniem faktycznie jest ilość pieniędzy.

Ale po pierwsze, każdy jest kowalem swojego losu, ale w ramach zastanego porządku – np ograniczają Cię geny, choroby, wychowanie, wpływ otoczenia, kraj w którym mieszkasz itd. Po drugie, ludzie jadą za granicę na wakacje, by generalnie robić to, co równie dobrze można robić w Sosnowcu czy Radomiu.. Ale nie wiedzą, jaki krajobraz jest w lasach, łąkach i polach wokół nich. Bo przecież lepiej pić kolorowe driny w Grecji, niż iść w te krzaki.

➡️ Gdy spada z Ciebie jarzmo oczekiwań społecznych, wtedy z jednej strony masz wolność, a z drugiej strony często brutalne ataki tych, którzy w pewnym sensie wiedzą, że masz rację.. Lecz sami wsiąkli mocno w system, i nie mogąc już się uwolnić, zazdroszczą Ci takiego życia, i zaczynają nienawidzić. Wtedy próbują wchodzić Ci na ambicje i wykorzystują Twoje podświadome traumy, by Ci dopiec.

Lecz oni przede wszystkim nienawidzą siebie i swojego cuchnącego, ujebanego w kajdanach systemu życia. I mniej lub bardziej nieświadomie chcą, byś Ty też zaznał tego wątpliwej jakości „miodu.”

Ty masz dwa skarby, których oni nie mają prawie w ogóle. I których na dodatek nie można kupić nawet za największe pieniądze. Czyli wolność i czas dla siebie. Bo system jest tak sprytnie i przebiegle skonstruowany, że jak chcesz grać z jego znaczonymi kartami (kariera, dzieci, luksus), to tracisz te dwie powyższe wartości niemal zupełnie.

➡️ Elity stworzyły dla takich ludzi kierat, istną gehennę, która polega na ciężkiej pracy i poświęcaniu się przez całą dobę. Najpierw 8 lub więcej godzin w pracy, bo przecież nie wypada wychodzić o czasie, a potem 16 godzin jako kolejne etaty w domu. To bardzo przebiegły i perfekcyjny system zniewolenia. Niemal niewidoczny. Masz te 25 lat, studia skończone, kobieta wabi Cię syrenim głosem, przyzywając do objęć systemu..

..I w pewnym wieku nagle budzisz się z ręką w nocniku, pracując po 12 godzin, pod wieczór przychodząc do domu i za jedyną rozrywkę mając kilka piwek przed snem. A do tego 14 dni urlopu w roku, podczas których też pracujesz na 3 etaty. A miało być tak pięknie! Lifestyle’owo! Sielsko! Namiętnie! A są niekończące się obowiązki, troski, długi.

Więc wracając do pytania – co osiągnąłem? Życie. 🙂

➡️ Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa), od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.